A folosit careva Clarinol?

  •  
    • 46 mesaje
    24 Mar 2006, 23:33
    1 0
    nanna si ellado, voi ce mai faceti? cum merge cura cu clarinol? sunt tare curioasa, astept sa scrieti...
  •  
    • 9 mesaje
    25 Mar 2006, 10:02
    0 0
    asa este.De3 ce sa dam banii pe pastile cand putem face altceva
  •  
    • 13910 mesaje
    25 Mar 2006, 15:14
    0 0
    buna! nu stiu daca cele 2 kg in minus se datoreaza numai clarinolului sau -mai degraba- combinatiei dintre el si aparatele de gimnastica si regim alimentar sanatos.
    -haha, aseara am pacatuit si am mincat pizza -. asta e!!!! azi numai salate!
    va pup!
  •  
    • 220 mesaje
    25 Mar 2006, 16:39
    0 0
    Buna Miki, ma bucur mult pt tine! Acelas mesaj plin de entuziasm vroiam sa scriu si eu: nu am facut sport, nu prea am reusit sa tin regim( weekend-ul trecut chiar am fost la 3 zile onomastice si nu m-am abtinut de la nimic: am mancat de toate, am baut vin, bere, suc) si ieri cand am luat pe mine niste blugi pe care ii tin ca etalon aproape ca scapau de pe mine. Nu m-am simtit bine in ei in sensul ca-mi atarnau pe mine, parca eram de capatat....Nu-mi mai incapam in piele de bucurie. Si eu cred ca se datoreaza Clarinolului, ca altfel nu-mi explic!
    In afara de asta eu iau de o sapt si Bio Chrom, parca v-am spus!
    Miki tu cat mai ai de luat Clarinol? Vrei sa nu mai iei dupa aceea? Eu m-am hotarat sa-mi mai cumpar o cutie!
    Pupici!
  •  
    • 46 mesaje
    25 Mar 2006, 17:30
    0 0
    Ma bucur mult pentru tine!Am inceput sa iau clarinol pe 18 martie,cate 2 cp/zi si acum o ora cand m-am cantarit am constatat ca am scapat de 3 kg.
    Sport am facut dar prea putin,nu am timp la dispozitie si de mancat am mancat si paine si dulciuri(dar cu moderatie,nu in cantitati industriale).Concluzia mea e urmatoarea: Clarinolul este chiar bun,sunt incantata de el.Crom nu am luat desi in primele 2 zile imi venea sa rontai toata ziua,urmatoarele zile nu am mai avut problema asta. Nu avea rost sa mai iau, cred... Da,o sa mai cumpar inca un flacon de Clarinol,vreau sa vad pana unde ajung cu scaderea in greutate desi mi-am propus sa dau jos doar 5 kg apoi sa ma mentin.Sunt fericita,mai multe persoane mi-au spus ca am slabit si ca arat foarte bine,ca radiez de fericire... Cum as putea sa nu ma bucur daca fara regim si doar putina miscare am obtinut rezultate pe care nu le asteptam dar totusi speram la ele?
  •  
    • 2538 mesaje
    25 Mar 2006, 18:04
    1 1
    stiti voi cum e cu acele ultime 2 kg de care vrei sa scapi si e cel mai greu?am citit ce ati scris si o sa imi cumpar si eu ca nu vor sa se duca deloc)
  •  
    • 2538 mesaje
    25 Mar 2006, 21:58
    0 0
    fetelor.am cautat pe net efectele acidului linoleic conjugat-care intra in componenta clarinolului -si am aflat nu doar ca putem slabi cu el ci ca are si efect anticancerigen.in general nu putem acoperi din alimente necesarul zilnic si este chiar bine sa il folosim ca si supliment alimentar intre o luna si trei luni.
  •  
    • 46 mesaje
    25 Mar 2006, 22:50
    0 1
    ce bine ca se poate folosi mai mult timp! sunt curioasa daca e valabil si efectul anti yo-yo asa cum il lauda producatorii...
  •  
    • 2538 mesaje
    27 Mar 2006, 09:35
    0 1
    mi-am cumparat si euva tin la curent.pupici
  •  
    • 220 mesaje
    27 Mar 2006, 16:04
    0 0
    Bafta Irina_me, sper sa fii multumita!
  •  
    • 2538 mesaje
    27 Mar 2006, 19:55
    0 0
    fetlor ori am innebunit ori chiar functioneaza!!eu mi-am cumparat clarinol duminica.am luat cite 2 pe zi,nu 3 pt ca am considerat ca pt 2 kg e deajuns.am slabit un kg!!!chiar merge...
  •  
    • 344 mesaje
    27 Mar 2006, 20:59
    0 0
    fetelor, tot va urmaresc "cura" voastra de slabire cu Clarinol si ma intreb,daca renuntati la Clarinol,n-o sa va ingrasati iar?
  •  
    • 25 mesaje
    27 Mar 2006, 22:33
    0 0
    nu inteleg de ce totusi imi este asa de foame...desi am slabit....
  •  
    • 2538 mesaje
    28 Mar 2006, 13:16
    2 0
    postez aici ce am gasit despre clarinol,asta datorita faptului ca multe ne-am intrebat ,ca si mine dealtfel,daca nu are cumva si efecte secundare sau foarte multe contraindicatii cum au alte medicamente pt slabit.Va pup pe toate si o zi buna


    EFECTELE ACIDULUI LINOLEIC CONJUGAT ASUPRA ORGANISMULUI

    Un studiu norvegian a urmarit 157 de indivizi obezi, dar fara alte probleme de sanatate, examinand efectele suplimentarii cu acid linoleic conjugat (ALC) asupra scaderii in greutate si sanatatii in general. Rezultatele studiului au dovedit o reducere a procentului de grasime corporala la pacientii suplimentati cu ALC, dar si o reducere a nivelului de colesterol total si LDL colesterol.

    In privinta utilizarii acidului linoleic conjugat ca supliment nutritiv s-au constatat urmatoarele efecte:

    Reducerea absorbtiei lipidelor
    Reducerea producerii de cortizol si cresterea sensibilitatii la insulina
    Accelerarea lipolizei (metabolizarea grasimii) si eliberarea lipidelor in circulatia sanguina
    Reducerea lipogenezei (producerea de grasime)
    Reduce apetitul
    Accelereaza metabolizarea grasimilor (chiar si pe durata somnului)
    Elimina grasimea din organism (mareste eliminarea acesteia prin scaun)
    Creste producerea de caldura, adica consumul caloric
    Optimizeaza functionarea mitocondriilor
    Nu are efecte secundare asupra sistemului nervos, inimii sau vaselor de sange
    Participa la mentinerea masei musculare
    Reduce nivelul de proteina C reactiva – un marker al inflamatiei in organism
    Reduce nivelul de colesterol si trigliceride
    Scade nivelul de LDL colesterol (cel “rau”) si creste nivelul de HDL colesterol (cel “bun”)
    Mareste biodisponibilitatea calciului in organism
  •  
    • 655 mesaje
    28 Mar 2006, 17:28
    0 0
    de-abia astept sa imi iau. La salariu
  •  
    • 220 mesaje
    28 Mar 2006, 22:33
    0 0
    multumim pt informatii! Maine imi iau si eu al doilea flacon. Slabire usoara in continuare
  •  
    • 16 mesaje
    28 Mar 2006, 22:38
    0 0
    nanna, cate kilograme ai reusit sa slabesti, te-ai cantarit? si in cat timp?
  •  
    • 410 mesaje
    29 Mar 2006, 17:08
    0 0
    azi mi-am cumparat si eu clarinol....de maine incep...sunt curioasa ce va fi....eu am mai slabit cu regenon dar apoi am ajuns in spital....so...acum nu vreau sa slabesc prea mult...doar vreo 3-4 kg...acum am 58 la 1,70m....dar ma pregatesc de nunta si....
  •  
    • 220 mesaje
    29 Mar 2006, 22:48
    0 0
    Heydi, trebuia sa ma cantaresc luni cand am facut doua sapt de tratam, dar am uitat. O sa ma cantaresc maine si iti spun.
    Ramonzca, ai aceleasi "coordonate" ca si mine Bafta!
  •  
    • 1298 mesaje
    30 Mar 2006, 08:22
    0 1
    Buna, Evelor! Ieri am inceput si eu un flacon de Clarinol. Pana acum am luat 2 capsule, deci nu am rezultate, dar promit sa va tin la curent cu evolutia (sper involutia "slaninutei").
    Deocamdata va doresc ce-mi doresc si mie: slabire rapida si frumoasa.
    Va pup!