E adevarat ca zatul de cafea face minuni

  •  
    • 501 mesaje
    25 Feb 2006, 23:38
    0 1
    eu am inceput masajul cu zat in urma cu o saptamana. il faceam in cada, pe pielea deja umeda...iar rezultatele m-au uimit. evident, rezultatul prim e de exfoliere...dar sper ca pe viitor sa observ "disparitia" celulitei.
    o sa incerc si reteta cu zat si ulei de masline, maine.
  •  
    • 19 mesaje
    26 Feb 2006, 08:00
    0 1
    Sunt uimitoare retetele voastre cu zat de cafea.Dar ma gandesc sa le modific nitel, adica sa folosesc zatul in amestec cu gelul de dus pentru gomaj si dupa aceea sa aplic laptele de corp,crema anticelulita sau crema pentru ten.
  •  
    • 412 mesaje
    26 Feb 2006, 09:48
    2 0
    euu tot cu reteta mea raman.. si nu fac cu zatz pt ca nu prea mai contine cofeina cafeina una din 2.. eu folosesc cafea solida si crema aticelulita de la elmiplant... amadoua odata...e super fain...
  •  
    • 2081 mesaje
    26 Feb 2006, 20:28
    0 0
    da..si eu am facut in seara asta...amestec zat si ulei de masline...suuupeerr!!! In curand o sa incerc si cu cafea-cafea...sa vad rezultatele!
  •  
    • 9835 mesaje
    26 Feb 2006, 21:24
    0 0
    interesant... da' nu pateaza pielea?
  •  
    • 412 mesaje
    26 Feb 2006, 21:27
    1 0
    asta e deja a2a seara in care am frecat pielea cu amestecu de cafea si crema... e din ce in ce mai moale ca pielea de pe funduletzu bebelului e ceva super...
  •  
    • 333 mesaje
    26 Feb 2006, 21:48
    0 0
    buna fetelor, in seara asta am incercat si eu retzeta cu zatzul de cafea amestecat cu ulei de masline, mai ales ca eu folosesc de mult uleiul de masline pt par, si a lasat pielea moale, fina, si nici nu si-a schimbat coloarea...
  •  
    • 513 mesaje
    27 Feb 2006, 00:06
    0 0
    Mai fetelor dar masajul asta continuu nu afecteaza pielea!!!!!! Adica peeling-ul asta continuu, eu stiu ca se recomanda sa indepartam celulele moarte o data pe saptamana (sau cam asa ceva)dar in fiecare zi nu face rau ...pielea secreta si ea niste substante care au rol de pretectie, de aparare ... Tare mie ca avem rezultate bune de moment si in timp ne va afecta negativ pielea.
    Tratamentele astea de curatate mai profunda se fac dar mai rar si cu cap ca se deschid porii, spun asta pt ca masajul zilnic cu zat de cafea asta presupune.
  •  
    • 2081 mesaje
    27 Feb 2006, 10:05
    0 0
    La asta ma gandeam si eu...insa nu cred ca ar fi asa tragic daca faci operatiunea asta doar pe partile cu probleme ( coapse)...la mine celulita nu este asa de mare, asa ca o sa fac peeling-ul din 3 in 3 zile.
  •  
    • 335 mesaje
    27 Feb 2006, 10:24
    0 0
    Eu am citit reteta asta intr-un articol Eva. Uleiul de masline e folosit tocmai pentru proprietatile emoliente, pt ca pielea sa nu aiba de suferit in urma gomajului. Iar sapunul lichid sau gelul de dus ajuta la omogenizare, da consistenta. In plus, econoisesti timp, pt ca dupa clatire pielea e perfect curata.
  •  
    • 518 mesaje
    28 Feb 2006, 16:49
    0 0
    o sa incerc si eu sa schimb zatul de cafea cu cafea cafea. sa vad diferenta. eu il mai folosesc asa, din cand in cand, cand ma apuca pe mine, dar efectul este super. de-as avea intotdeauna chef si rabdare pai cred ca as avea o piele de invidiat!
  •  
    • 1316 mesaje
    25 Mar 2006, 11:41
    1 0
    am incercat acum un gomaj cu zat.. e superb! iti exfoliaza pielea perfect , iar yo am facut si impachetari cu folie de plastic pe deasupra... am senzatia ca imi face si pielea ceva mai creola... super... pt celulita (pe care cu totii o avem chit k o vedem ori ba)nu pot sa ma promumt ink, dar o sa repet operatiunea ,,,,
  •  
    • 1 mesaje
    12 Oct 2017, 15:12
    1 0
    Bună fetelor...As dori sa mă sfătuiți cum pot sa scap de celulita și vergeturi și sa îmi spuneți ce amestec sa fac.. As vrea niște sfaturi de la persoanele care sau confruntat cu așa ceva..Va rog sa mă sfatuiti
  •  
    • 127 mesaje
    29 Apr 2018, 20:33
    0 0

    Buna! Fetelor tot cautand remedii naturiste pentru exfoliere am dat peste un scrub de corp de la Equilibra. Este un scrub minunat! Iti lasa pielea catifelata, iar o sa vedeti in timp pielea va arata mult mai bine. L-am folosit impreuna cu mai multe produse de la ei, prima data mi le-am luat cand am fost in Italia, acolo sunt super cunoscute. La noi de pe bioelemente.ro le-am cumparat.  Eu sunt dependenta de el si il recomand cu toata increderea.

  •  
    • 85 mesaje
    1 Mai 2018, 08:06
    0 0
    Creola said:fetele am citit intro revista ca dak te masezi cu zatz de cafea scapi de celulita si ai pielea mai frumoasa... o fi oare adevarat???

     Pentru mine cafeaua naturala oparita  cu un pic de zat e cea mai buna cafea din lume .Merita sa bei o cafea pe zi .Chiar ca face minuni.In rest pentru piele si celulita nu te amagi.