vreau o crema de maini buna

  •  
    • 170 mesaje
    7 Nov 2017, 12:02
    0 0
    Buna, iti recomand crema de maine de la Bruno Vassari, poti sa o gasesti aici: https://www.beautyoneshop.ro/cosmetice-corporale/crema-de-maini-antiage-hidratanta-cu-protectie-uv-age-control-hand-cream-119.html
  •  
    • 8 mesaje
    7 Nov 2017, 15:24
    0 0
    Iti recomand crema de maini cu unt de shea – karitè de la Bottega Verde. Am avut mereu probleme cu mainile uscate, mai ales odata cu venirea frigului, iar aceasta crema mi-a placut dupa prima folosire. Hidrateaza foarte bine pielea si poate fi utilizata si ca masca pentru maini, daca mainile sunt excesiv de uscate, folosind o cantitate mai mare si aplicand manusi timp de 10-15 minute. M-a incantat faptul ca mainile imi erau hidratate si dupa ce ma spalam, iar multe dintre ingredientele cremei sunt naturale. Pe site sunt mai mereu reduceri, iar la comenzi de peste 99 de lei e gratuit transportul.
  •  
    • 11 mesaje
    7 Nov 2017, 15:41
    0 0
    Salut! Eu am folosit crema de maini cu ulei de masline de la Bottega Verde si sunt foarte multumita de ea. Si eu aveam problema asta cu mainile uscate si la fel beau destul de multa apa pe zi, in jur de 2-2,5 L pe zi si degeaba. Crema intra repede in piele si lasa pielea moale si catifelata la atingere. Contine ulei de masline extravirgin si unt de masline, care rezista foarte mult pe piele. Cand am comandat de la compania asta am primit mereu un cadou, iar la comenzile mai mari de 99 de lei nu am platit transportul.
  •  
    • 1 mesaje
    11 Oct 2018, 09:45
    0 0
    Am incercat recent o crema de maini de la uvas frescas si vreau sa spun ca este foarte buna. si fara tot felul de chimicale.
  •  
    • 1 mesaje
    20 Oct 2018, 19:11
    0 0
    Eu folosesc  crema pentru maini Alexandra de la Hofigal. O utilizez doar seara, inainte de culcare fiindca intra destul de greu in piele, insa este foarte buna, hidrateaza  bine iar dimineata mainile sunt moi si catifelate. Este foarte potrivita pentru sezonul rece.