decolorare fara pudra

•  
    • 51 mesaje
    22 Feb 2006, 10:44
    0 0
    Buna! As vrea sa stiu (daca stie cineva) cum pot sa obtin o culoare mai deschisa decat brunet? Poate un castaniu-ciocolata... Trebuie mai intai decolorat si apoi vopsit, sau exista o vopsea prin a carei aplicare sa obtin culoarea dorita? Nu stiu in ce masura pot sa decolorez parul (am firul destul de gros, parul ondulat si culoare brunet) Multumesc mult mult
  •  
    • 102 mesaje
    22 Feb 2006, 11:24
    0 0
    Da exista o vopsea, la l'oreal Prefference special conceputa pentru parul brunet pe care il deschide cu 2 nuante, iese o culuare absolut superba absolut superba.Costa cam 300000.
  •  
    • 102 mesaje
    22 Feb 2006, 11:33
    0 0
    http://www.lorealparis.ca/en/haircolor/index_truebrunettes.asp
    uita-te aici .eu m-am facut cu UL63 Ultra light Golden Brown si mi-a iesit o culoare superba.Nu trebuie sa te decolorezi si are o actiune delicata asupra parului.Nu-l deterioreaza, ce mai, cred ca e alegerea perfecta.
  •  
    • 51 mesaje
    22 Feb 2006, 15:50
    0 0
    iana, multumesc foarte mult. Crezi ca ar fi mai bine sa incerc cu suvite mai intai sau cu tot parul (este pentru prima data cand vreau sa schimb culoarea parului) Nu stiu ce sa fac. Dar cred ca o sa risc chiar daca o sa am un shoc! Merci mult pupici
  •  
    • 4411 mesaje
    22 Feb 2006, 21:49
    0 0
    Daca vrei sa te decolorezi si vrei sa eviti pudra-ceea ce ar fi spre binele parului tau cauta un salon unde folosesc produse l`oreal,au o crema speciala fara amoniac care decoloreaza super-PLATINIUM.are efectul unui vopsit.nu poti ajunge insa la culoarea blond platinat spre exemplu insa daca vrei o nuanta de blond mai inchis ti a orecomand.eu m am decolorat cu acest produs si sunt foarte multumita.
  •  
    • 4411 mesaje
    22 Feb 2006, 21:56
    0 0
    pentru danaeda...respectiva vopsea de la l`oreal functioneaza numai pentru par negru natural.daca ai folosit vopsea sau chiar si un sampon colorant nici o sansa sa l scoti cu vopseaua pentru brunete.si chiar si pe par natural nuanta obtinuta e ceva gen portocaliu.eu am parul negru natural si am si fost vopsita o vreme cu sampon si am incercat de multe ori sa l scot insa nimic nu a mers pana nu m am decolorat.acum am o nuanta de care sunt multumita.
  •  
    • 49 mesaje
    20 Nov 2013, 00:53
    0 0
    Eu m-am decolorat cu COLOR OFF ,ESTE UN DECOLORANT RUSESC CE NU CONTINE AMONIAC, sunt foarte multumita, il recomand, chear nu mi-a ars parul si nu credeam ca este posibil!!

L-am gasit aici: https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional