tratament cu petrol

  •  
    • 109 mesaje
    8 Feb 2006, 09:17
    19 6
    am auzit ca petrolul e bun pt par... cum trebuie folosit in ce cantitate si de cate ori pe saptamana... am facut rost de o sticlutza de petrol dublu rafinat
  •  
    • 34 mesaje
    8 Feb 2006, 22:41
    4 1
    eu fac tratament cu Lotiune regeneranta de la Gerovital H3 ANA ASLAN ,contine vit.A,E,ulei de ricin si petrol.La mine a inceput sa se regenereze parul,deci are rezultate foarte bune,cu toate ca nu m-am dat decat de 5 ori si nu cum scia acolo de doua ori pe sapt. eu m-am dat o data pe sapt. si am stat cate 2-3 ore.nici parul nu-mi mai cade!eu ti-l recomand si nu este nici scump--160.000lei
  •  
    • 109 mesaje
    10 Feb 2006, 13:49
    10 2
    merci. si eu am auzit de asta, dar azi m-am facut prima data cu petrol... chiar nu a incercat nimeni si nu stie cum functioneaza?
  •  
    • 14 mesaje
    26 Mar 2006, 15:45
    3 1
    Dc e vorba de samponul cu petrol eu l-am incercat si nu mi-a priit am facut matreatza.YAAKK
  •  
    • 34 mesaje
    26 Mar 2006, 15:54
    1 0
    nu ,nu este vorba de sampon ci de lotiune regeneranta,de dai cu ea ,stai 2-3 ore dupa care te speli cu sampon (este recomandat tot din gama Gerovital)
  •  
    • 335 mesaje
    26 Mar 2006, 16:21
    2 0
    Tot un tratament pt par cu petrol este cel de la viva natura. Practic e sub forma de crema in recipient de 500 ml (foarte convenabil). Nu depaseste 200 mii lei.

    Ca si truc, in apa cu care va clatiti turnati cam o lingura de otet de mere. In felul asta parul nu va mirosi atat de tare a gaz.
  •  
    • 50 mesaje
    26 Mar 2006, 16:40
    0 1
    si eu am acasa o sticluta pe jumatatte terminata de petrol...da ma fac f rar (cand imi amintesc) si normal ca nu se vad sine stie ce rezultate.
  •  
    • 98 mesaje
    26 Mar 2006, 19:57
    1 1
    adeline lotiunea regenerativa de la gerovital h 3 ana aslan e foarte buna!contine ulei de recin vitaminele AsiEsi petrol instructiunile scri pe sticla d si trebuie folosita de 2 ori pe saptamina ,te clatesti cu otet de mere.Foloseste ocu incredere.EU in urma unui tratament agresiv mi-a cazut f. mult par si am folosit acest tratament si crede-ma acum am un par bogat.Numai bine!
  •  
    • 1372 mesaje
    26 Mar 2006, 20:14
    2 1
    Lotiunea e fff buna!Cea de la Gerovital.O folosesc de peste 6 luni,imi face firul de par mai puternic,mai matasos,mai stralucitor!O recomand tuturor!
  •  
    • 2081 mesaje
    26 Mar 2006, 21:14
    2 0
    Si eu folosesc lotiunea cu petrol. Nu pot sa spun ca am avut rezultate uimitoare, dar nu cred ca mi-a facut rau parului. Eu am destul de multe fire de par albe si ma vopsesc destul de des. Cred ca are o influenta, daca parul meu nu arata groaznic. Eu dorm cu lotiunea asta pe par, imi cade in continuare, dar nu exagerat. Vreau sa va spun, insa ca nu ramane miros de gaz dupa ce ma spal pe cap. E adevarat, mai folosesc si balsam, uneori si masca de par, apoi spuma sau keratina...dar nu se simte ca a fost dat cu gaz. Am testat mai intai cu nasul sotului meu, al pisicii, apoi cu nasurile colegilor de la serviciu...merita sa incercati! ( Lotiunea, si nu mirosul de petrol).
  •  
    • 1 mesaje
    12 Sep 2008, 23:11
    1 5
    buna, si mie imi cade parul si nu mai stiu ce sa fac, am inceput un tratament cu revalid pastile... dar inca nu se observa nici o amelioarare... crezi ca solutia asta de care vorbeai tu este buna?
  •  
    • 2 mesaje
    4 Nov 2013, 01:10
    1 0

    Acest mesaj a fost editat de către Adelinapop: 4 Nov 2013, 01:19
  •  
    • 2 mesaje
    4 Nov 2013, 01:18
    0 0
    Buna miha_m1988 ... am folosit si eu pastile revalid 2 cuti adica 4 foli cica era 30 de tablete nu sa vazut deloc rezultatul .... eu am folosit ulei de ricin in vara si timp de 2 luni mi-a crescut paru 4 sau 5 centimetri serios vorbesc defapt la mine sa vazut rezultatul ... pentru caderea paruluii stiu de la bunica mea si chear merge folosesc si eu radacina de urzica deci urzici fierte si te speli cu zeama de pe ele dupa ce au fiert sau cum zic fetele de mai sus petrolul miroase urat dar are efect ... am folosit si eu multe de astea de farmacie dar nu sa vazut efectul mai mult masca cu oua ulei de masline , facute acasa

    Acest mesaj a fost editat de către Adelinapop: 4 Nov 2013, 01:20
  •  
    4 Nov 2013, 16:18
    1 0
    va asteptam la n.h beauty studio str mendeelev nr 35 piata romana la un vopsit+masaj capilar+tratament +coafat la 70 lei
  •  
    • 34 mesaje
    17 Mai 2018, 16:32
    0 1
    Eu am folosit samponul impotriva caderii parului si lotiunile pentru regenerare si impotriva caderii parului de la Regivero, pentru mine au fost bune ( e un pachet de tratament) Sincer sunt multumita ca parul meu si-a revenit foarte mult plus nu mai imi cade parul asa de mult; imi cad cateva fire care este normal sa cada. Eu zic ca merita sa incercati, mai ales ca daca nu functioneaza returzeaza banii...cel putin asa zic ei.