Vreau o crema de zi

  •  
    • 4411 mesaje
    12 Oct 2006, 17:45
    0 0
    O am si eu pe aceea Aver si am dat peste 200..n am vazut mai ieftina decat cu putin la carrefour..sub 200 nu cred ca o gasesti..crema este ok,destul de hidratanta,se absoarbe bine.nu este agresiva deloc apropo de ce intrebai..contine niste "bulinute" cu ulei de luminita noptii-ceva de genul asta,care se sparg f usor in timp ce aplici crema.

    apropo de gama aceasta am si gelul de dus energizant cu vin de cotnari..nu m a dat pe spate

    insa aslavital ,cea hidratanta si cea antirid, mi se par mult mai bune..ideale pt ten mixt..
  •  
    • 38 mesaje
    12 Oct 2006, 18:58
    0 0
    buna! am o prietena care foloseste crema de la vichy si in doar doua zile se cunosc rezultatle!
  •  
    • 1005 mesaje
    12 Oct 2006, 21:38
    0 0
    O crema buna romaneasca de zi mi s-a parut
    crema vitaminizanta de zi de la Cosmetic Plant cu ulei de catina si masline
    Nu este grasa , intra bine in piele si nu este nici scumpa
  •  
    • 30 mesaje
    12 Oct 2006, 21:49
    0 1
    Ce am folosit eu si mi-a placut ( 28 de ani, ten normal, stat destul la calculator .. )

    - romanesc : Gerovital Plant crema de zi ( cutie alba cu capac verde, e ff. usoara si fina, intra repede in piele ), o crema hidratanta de la Elmiplant, din gama noua aparuta de curind ( tot cutie alba si capac verde, fara parabeni spun ei );

    - strain : crema de zi Pure Calmille de la Yves Rocher.. e putin mai scumpa dar e ff hidratanta.

    Sper sa iti fie de folos.
  •  
    • 3158 mesaje
    13 Oct 2006, 15:58
    0 0
    am o intrebare: daca am 20 de ani pot deja sa folosesc crema pt noapte,mai nutritiva sau nu are rost?
    Cremele antirid de la ce varsta se aplica?
    Eu momentan am gerovital plant hidratanta(cea cu capac verde) si sunt f multumita...as incerca si una de la asla vital
  •  
    • 4411 mesaje
    13 Oct 2006, 17:10
    0 0
    Da..este f ok sa folosesti creme nutritive de la 20 de ani..eu folosesc de pe la 19 (acum am 23)..cosmeticiana mi a spuns ca in conditiile acestea de poluare fata trebuie ingrijita de la o varsta mai frageda decat stiam noi..eu folosesc chiar si produse antirid ,de fapt folosesc de toate
  •  
    • 3158 mesaje
    13 Oct 2006, 20:09
    0 0
    mersi andreea o sa-mi caut o crema nutritiva prin oras... sau imi recomadati voi una buna?tot romaneasca?
  •  
    • 137 mesaje
    27 Oct 2006, 16:10
    0 1
    aslavital sau garnier pt ten sensibil, mie imi face bine
  •  
    • 21 mesaje
    29 Aug 2017, 20:11
    0 0

    Buna fetelor! Eu va recomand crema de zi de la DermaE. Este un brand cunoscut pentru a folosi ingrediente naturale si din acest motiv este potrivita si pentru un ten sensibil. Eu va zic din propria experienta ca isi merita fiecare banut. Eu am tenul sensibil si uscat si crema asta este potrivita pentru mine

  •  
    • 3 mesaje
    2 Sep 2017, 11:20
    0 0
    Buna, eu va recomand cremele de zi si de noapte pt ten uscat/sensibil Optimals Hydra Care, de la Oriflame. In catalogul actual sunt la oferta..
  •  
    • 127 mesaje
    8 Sep 2017, 10:16
    0 0

    Eu folosesc Crema de azi anti-imbatranire cu Vitamina E si ulei de macese de la BottegaVerde.ro si e de departe cea mai buna crema pe care am folosit-o vreodata. Are o textura usoara ce imi lasa pielea foarte catifelata si extrem de hidratata. Se absoarbe repede in piele. Eu o folosesc in loc de baza de machiaj si sunt foarte multumita. 

  •  
    • 127 mesaje
    8 Sep 2017, 10:39
    0 0

    Eu folosesc Crema de azi anti-imbatranire cu Vitamina E si ulei de macese de la BottegaVerde.ro si e de departe cea mai buna crema pe care am folosit-o vreodata. Are o textura usoara ce imi lasa pielea foarte catifelata si extrem de hidratata. Se absoarbe repede in piele. Eu o folosesc in loc de baza de machiaj si sunt foarte multumita. 

  •  
    • 170 mesaje
    9 Nov 2017, 10:24
    0 0
    Eu folosesc crema asta si sunt foarte multumita de ea: https://www.beautyoneshop.ro/cosmetice-faciale/crema-hidratanta-de-zi-ten-sensibil-calming-day-lotion-skin-comfort-2166.html