Un parfum dulce ...

  •  
    • 1555 mesaje
    1 Sep 2006, 19:30
    0 0
    voi din ce magazine va luati parfumuri pe bune? sunt multe tepe ... mie imi aducea cineva din afara direct tester, cel mai curat, dar nu mai poate acum, ce ziceti?
  •  
    • 886 mesaje
    1 Sep 2006, 20:11
    0 0
    Ina Center sau Beauty Shop.
  •  
    • 3248 mesaje
    1 Sep 2006, 22:16
    0 0
    J'adore-Dior este un parfum dulce foarte fain
  •  
    • 454 mesaje
    1 Sep 2006, 22:25
    0 0
    fetelor daca va spun ce am auzit eu cik undeva prin fata pe la unirea e o tiganca care tot "tipa" parfumuri le-am furat acum ti le dau ieftin bla bla acum sincer am ras de persoana respectiva si am zis ca nu sunt pe bune ca sunt facaturi bla bla dar cik respectivele parfumuri au si codul ala de bare de la magazin si cik le-a incercat si sunt pe bune oricum eu am zis ca merita sa incerc mai ales ca respectiva tziganca le da ieftin....
  •  
    • 886 mesaje
    1 Sep 2006, 23:35
    0 0
    ce inseamna "ieftin"? oricum fii atenta, ca si codurile alea de bare se pot falsifica..
  •  
    • 3248 mesaje
    2 Sep 2006, 01:57
    0 0
    Imaginatia unora este nelimitata cand e vorba de abureala de acest gen.Daca vrei sa iti iei un parfum de calitate,ori cumperi de la un hotz de incredere ori din duty free,in conditiile in care il vrei la un pret sub cel al pietei.Daca nu,dai pretul lui de magazin si gata,nu te complici cu astfel de indivizi.
    Think about it:cum le ar fi putut fura atata vreme cat au codul de bare pe el?Sistemele de alarma pe baza de senzori,de la intrare crezi ca sunt pe post decorativ?
    Si chiar ma indoiesc ca ar avea timp sa inveleasca parfumurile in staniol,ca apoi sa le bage in geanta si sa le scoata nedetectate si neobservata de vanzatoare,mai ales daca lucreaza singura!Chesttile de acest gen necesita cel putin 3-4 persoane implicate pentru a reusi sa distraga atentia vanzatoarele,si nici atunci nu prea cred ca ar avea sanse fiindca de cele mai multe ori una din vanzatoare sta si supravegheaza.Si mai toate magazinele sunt dotate si cu camere de supraveghere.Deci,no chance(by Chanel )!
    Nu se mai poate fura asa cum se putea candva.
  •  
    • 1555 mesaje
    2 Sep 2006, 16:53
    0 0
    diorkiss, app de staniol, am cunostinta de 2 persoane care "fura cum se fura inainte" prin mall'ul din plaza sau unirea center. Practic, asta e "slujba" lor . Din cate stiu afacerea implica doar 4 folii de staniol si o punguta
  •  
    • 3248 mesaje
    2 Sep 2006, 17:23
    0 0
    Inca se mai reuseste prin metoda asta?
    Nah,in echipa e mai usor dar pe cont propriu e mai greu..
  •  
    • 59 mesaje
    3 Sep 2006, 23:04
    0 0
    noua mea achizitie in materie de parfumuri este cool water de la davidoff.este bestial.chiar ar trebui incercat
  •  
    • 1077 mesaje
    4 Sep 2006, 11:46
    0 0
    Dulci:
    J'adore /Dior, Premiere jour/Nina Ricci, Wish/Chopard, Pleasures/Estee Lauder, Beautiful/Estee Lauder, Anais Anais/Chacharel. Mie imi plac cele de la Estee Lauder, dar poate tie ti se potriveste mai bine alceva.
  •  
    • 3248 mesaje
    4 Sep 2006, 12:12
    0 0
    Sweet,nu te critic-fiecare cu gusturile sale,dar..TOATA LUMEA ARE COOL WATER!!!Exact ca si Aqua di Gio..este un parfum muuuuuuult prea comun..nu o sa iesiti in evidenta cu el!
    Parerea mea.
  •  
    • 339 mesaje
    4 Sep 2006, 15:28
    0 0
    diorkiss, no offense, dar nu cred ca toata lumea are cool water, eu cel putin nu stiu pe cineva care sa il foloseasca in acest moment... si mie imi placuse, dar cred ca l-am avut acum vreo ....8 ani??!
  •  
    • 3248 mesaje
    4 Sep 2006, 16:30
    0 0
    Este unul din cele mai comune parfumuri!Toti cei care au ajuns pe meleagurile altor tari si au ajuns sa isi permita un parfum "de firma",au sarit pe: Cool Water,Aqua di Gio,Boss for man
    Plus de asta,este un parfum de looooooooooooooooooonf time ago!Si tot parerea mea:nu are nimic deosebit!

    DAR gusturile nu se discuta,fiecare poarta ce parfum vrea..

    Noi sa fim sanatosi si sa ne desfatam in continuare cu Biborteni!Da viata din 1871
  •  
    • 339 mesaje
    4 Sep 2006, 18:15
    0 0
    a sorry, chiar nu am stiut ca este atat de cumparat
  •  
    • 590 mesaje
    6 Sep 2006, 02:17
    0 0
    cum poti sa iti dai seama dupa codul de bare daca un parfum e orig.sau nu?
  •  
    • 1005 mesaje
    6 Sep 2006, 08:39
    0 0
    Wendi nici eu nu inteleg cum e cu codul de bare , ce naiba eu sunt inspector la OPC sa-mi dau seama ?
    Cu holograma da am vazut pe parfumurile comercializate de firma PRESTIGE , si este ca cea de la DVD sau CD originale ...dar nu toate au holograma , de exemplu cele de la Ina Center n-au holograma si totusi sunt originale
  •  
    • 1555 mesaje
    6 Sep 2006, 09:41
    0 0
    eu am auzit ca parfumurile de la Ina nu sunt pe bune am auzit decat, nu spun sigur
  •  
    • 59 mesaje
    8 Sep 2006, 01:31
    0 0
    nu neg ca ar fi un parfum comun cool water,se poate.desi sunt mare amatoare de parfumuri pe acesta il sarisem.mie una imi place foarte tare cum miroase.si daca asa e cum zici tu dior,ca il are toata lumea inseamna ca o fii ceva de capul lui nu? zic si eu..acuma nu stiu.kiss
  •  
    • 3248 mesaje
    8 Sep 2006, 03:00
    0 0
    Doar pentru ca are toata lumea nu inseamna ca trebuie sa am si eu!Eu cam asa gandesc.Mie imi plac chestiile mai deosebite,chiar unice sau limited edition.

    Anyway,fiecare cu gusturile sale!

    Kiss-kiss!
  •  
    • 711 mesaje
    8 Sep 2006, 09:39
    0 0
    un alt exemplu de parfum care a devenit extrem de comun este light blue DG.
    mie imi place, dar nu mi l-as lua, prea e cunoscut.