Fulga Stelian

  •  
    • 1 mesaje
    5 Ian 2006, 16:35
    0 0
    Vreau sa stiu cat mai multe despre tratamentul acestui medic.
    Stie cineva persoane care s-au vindecat sau s-a ameliorat boala cu acest tratament?De ce boli?M-ar interesa in mood special diabetul dar nu numai.Astept raspunsurile voastre ,drage prietene.Multumesc anticipat!
  •  
    • 562 mesaje
    5 Ian 2006, 19:07
    0 0
    Am fost si eu incantata de prezentarile d-nului Fulga de la TV,pana am comandat coletul acela de 1000 000 lei.In momentul in care l-am primit in colet pe langa sticlutele cu extracte am gasit un manual care se ocupa numai si numai de Urinoterapie si miracolele vindecrii cu urina am citit mai intai cartea si dupa ce am terminat de citit in mintea mea vedeam doar urina pana si produlele primite le asociam cu urina nu stiam ce sa fac am pus mana pe telefon si l-am sunat disperata dar mi-a raspuns secretara sau stiu ei cine o doamna care a incercat sa ma asigure ca produsele sunt din plante.Eu am continuat s-o intreb de ce mi-a trimis cartea aceea in care ridica in slavi urina s-a cam balbait si nu m-a lamurit.M-am plans la o prietena iar aceasta s-a oferit sa foloseasca ea produsele primite de mine.Le-a folocit conform prospectului si dupa ce le-a consumat mi-a declarat ca s-a simtit f.f.f. rau.Eu sunt sceptica ...Personal am recurs la produse naturiste aduse din afara de prieteni. Am o cunostiinta care a patit-o urit de tot cu diabetul incepuse sa faca rani printre degete si a apelat si ea la un astfel de tratament naturist dupa ce a fost compiuterizata tot de firma aceasta si acum se simte super.
  •  
    • 345 mesaje
    5 Ian 2006, 20:16
    0 1
    eu am folosit tratamentul de dezintoxificare al dlui Fulga si sincer am eliminat cateva depozite de la fiere, asha numitele 'pietricele', asta dupa ce tatal meu a scapat de hemoroism prin acelasi tratament + cel cu argila si tincturi, desi era propus pentru operatie la o clinica particulara si trebuia sa scoata din buzunar 20 de milioane...nu am auzit ca ar avea si un tratament cu urina, oricum o groaza de cunostinte au incercat tratamentul de dez. si au fost foarte multumiti, au scapat de durerile din partea dreapta, s-a reglat tensiunea, au un tonus mai ridicat...akum nu shtiu ce sa zik, fiecare cu experienta lui
  •  
    • 345 mesaje
    5 Ian 2006, 20:27
    0 1
    eu am citit cartea dansului ''A doua sansa cu Stelian Fulga- Alimentele: leacuri sau otravuri?'' si mi s-a parut destul de interesanta, cu diferite moduri de combinare a alimentelor si consumare a acestora in functie de grupa sanguina, dar si vindecari relatate de pacienti legate de diferite boli: tumoare vezicala, hepatita cronica, diabet, hipertensiune arteriala, ciroza hepatica, cardiopatie ischemica, etc
    cand am fost la sediu (la metrou la Piata Muncii- o casa pe stanga cum te duci spre Dristor)am vazut ca avea si diverse tincturi pentru a te lasa de fumat...oricum merita incercat caci se stie ca medicina alopata este cu doua taishuri...
  •  
    • 79 mesaje
    5 Ian 2006, 21:09
    0 1
    si eu am cumparat de la el tratamentrul de dezintoxicare. te simti rau de la el pt. ca are rolul de a elimina tot ce ai in intestine si in vezica.
    eu am comandat pt psoriazis si am primit si o crema de 600.000 de mii dar pt ca era prea gras nu prea m-a ajutat si o rteta pt ceai.
    dupa ceva timp am cumparat o carte de MARIA TREBEN ca am auzit ca retetele sale au vindecat multi oameni. si ce am vazut ca ceaiul si crema de acolo le-o luat. pt 600.000 de mii eu putem sa-mi fac 60 daca nu mai multe cutii de crema!!!!!!!
  •  
    • 79 mesaje
    5 Ian 2006, 21:18
    0 0
    in legatura cu cartea taica meu si-a cumparat "Dieta celor 4 grupe sanguine" de Peter D'Adamo (cred ca asa se numeste acuma n-am cartea la mine sa va spun exact) si exact la fel e si cartea lui fulga numai ca el exclude in totalitate carnea desi in cealalta carte zice clar ca cei cu grupa 0(I) ar trebui sa consume carne deoarece se trag din oamenii primitivi, principala lor sursa de hrana a fost carnea.
    inca retetele pt lichidele de dezintoxicare nu le-am gasit dar in cele doua sticlute mici sunt extracte de menta si in cealalta de soc si inca ceva
    si eu pt astea am dat 5mil de lei
    macar am invatat minte




    pt diabet in cartea Mariei Treben gasesti, o cunostinta a incercat si a spus ca s-a simtit mai bine dar dupaia nu a mai continuat. eu zic sa incerci ca nu strica!!
  •  
    • 5 mesaje
    6 Ian 2006, 06:34
    0 0
    Din cate stiu Fulga nu este medic si de la el am auzit ca tot ce apare in cartile lui e urmarea experientelor si a cartilor studiate.Practic el a cules de ici de colo si le-a adunat.
    O prietena a folosit tratamentul si s-a simtit mai bine...nu stiu daca i-a trecut dar, fizic era ok.
    Nu vad de ce ar fi o problema sa mananci sanatos?Ne-am prea obisnuit cu toate rahaturile si nu ne putem debarasa de ele
    In ceea ce priveste urinoterapia am incercat mai demult fara a sti de Fulga.E o chestie interesanta si benefica daca stii cum o privesti.