cercel in buric

  •  
    • 59 mesaje
    11 Ian 2006, 23:54
    0 0
    andreea din punctul meu de vedere nu a fost nici o cearta cu privire cercelului.dar de la a-ti spune parerea si a incepe sa jignesti..eu zic ca e cale de strabatut.si nu am inteles cum ea la doar 18 ani "sa zicem ca sunt in domeniu".deci chiar nu mai pot de ras.va pup pe toate si somn usor
  •  
    • 59 mesaje
    11 Ian 2006, 23:55
    0 0
    si gata..cu privire la acest personaj..no comment.
  •  
    • 368 mesaje
    12 Ian 2006, 15:57
    1 0
    eu am 29 de ani, maritata, cu copil catel si purcel si vreau sa stiu de unde din unirii se cumpara cercei pt buric??? treaba mea pt ce!!!!
  •  
    • 220 mesaje
    13 Ian 2006, 20:25
    0 0
    Lasa-ti-o acuma ca fata batrana a ramane daca cu cercelul in buric are asemenea conceptii , va dati seama in alte domenii cam ce inapoiata e...
    Eu in locul ei m-as duce la un stilist, mi-as face o schimbare de look si o operatie pe creier sa arunc niste idei invechite...
    Tu faci ce vrei SCUMPO eu iti spuneam ce as face if i were you(daca tot ai treit prin state sa fi mai in tema)
  •  
    • 9835 mesaje
    13 Ian 2006, 21:34
    0 0
    si ce, ma, si ce?

    fiecare face ce vrea cu buricul personal, DA???

    acuma doar n-oti vrea sa va obligati una pe alta sa ganditi la fel si sa va gauriti (sau nu) in diverse locuri ?!?!

    tz-tz-tz... pfuiiii... cata nesigurantaaaaa!!! degeaba ziceti, bre, ca aveti gusturi si personalitati bine formate, daca nu puteti suporta ca altii sa vi le clatine, afirmandu-si alte preferinte decat ale voastre...
  •  
    • 220 mesaje
    13 Ian 2006, 22:04
    0 0
    ba eu chiar accept ideile altora insa ADOR sa fiu rea cu cele sau cei care sunt rai cu mine...Si chiar ma distrez cat de lossers pot sa fie uni si "sa puna botu"...
    Imi plac discutile in contradictoriu caci fara ele nu cred ca cineva s-ar putea regasi pe sine...filozofi de-ale mele...Si nu ma deranjeaza cand altii imi spun lucruri care nu-mi convin dar ador sa le dau replica...Asa-s eu...IAR CERCELUL MEU DIN BURIC MA FACE SA MA SIMT BINE DE MULTE ORI chiar daca abdomenul meu nu corespunde perfectiunii...
    You can say what ever you want...Evreybody...fie ca ma sustineti sau nu...doar e democratie , NU? DREPTUL LA LIBERA EXPRIMARE DE SINE
  •  
    • 42 mesaje
    13 Ian 2006, 22:41
    1 0
    Invata sa vorbesti corect in romana mai intai, chiar daca e un forum si te grabesti cand scrii, e o chestie de respect de sine sa stii gramatica limbii romane => deci "sa FII", cu 2 "i", "unii", "filosofii" - cu 2 "i", nu neaparat cu "s" in loc de "z", ambele forme sunt acceptate, dar in scrieri de specialitate se foloseste de obicei forma cu "s". Cat priveste limba engleza, "losers" cu un singur "s". Si deja m-am plictisit de corectat. Imi dau seama ce cunostinte vaste de filosofie ai, daca mai ai si teorii proprii, dar in acelasi timp folosesti expresii gen "a pune botu" Si acum, desi am zis ca n-o sa mai dau explicatii suplimentare,si voiam sa evit exact comentariile pe langa subiect, trebuie sa dau o lamurire. Dar asta e ultimul reply, indiferent ce filosofii de viata mai elaborezi intre timp In Statele Unite am locuit cu familia, si am invatat 1 an de scoala generala si 2 de liceu. A trebuit sa ma intorc in Romania, dar la anul plec inapoi, la facultate. Dar in vacante m-am mai intors acolo si am incercat de fiecare data sa stau cat mai mult posibil pentru a putea sa termin cursurile de vara. Am absolvit un curs de fashion design&merchandising, la un art college cunoscut in domeniul asta, am fost fashion journalist pentru o publicatie, intr-adevar, cunoscuta doar la nivel local, si am scris reviews pentru spectacole organizate de elevi/studenti. Nu mi se pare nimic curios la 18 ani sa poti afirma ca esti in domeniul show business. Chiar de la 15-16 ani poti fi, de exemplu, model. Eu nu sunt model de catwalk, dar am colaborat pentru fashion photos&portraits, si cateva din pozele in care am aparut au fost alese de fotograful respectiv sa faca parte din colectia pe care a expus-o. Momentan sunt in tara, dar ma pregatesc sa intru la universitate in sua de anul viitor, si sper sa ajung acolo la vara, tot cu bursa, la un curs de actorie si pentru a ma pregati in domeniul musical theater, in care am o oarecare experienta, la fel, doar in productii ale studentilor de la colegiul respectiv. Nu sunt cine stie ce realizari, dar se stie ca bursele nu se ofera la intamplare, mai ales ca e vorba de sume foarte mari, chiar si pentru un curs de cateva luni, si macar am inceput sa ma pregatesc pentru ceea ce imi place. Sunt si in discutii cu un casting agent pentru niste reclame, se pare ca i-au placut headshots - cine stie la ce servesc fotografiile astea, intelege de ce am zis ca se poate spune ca sunt in domeniu. Si mesajul asta nu se vrea a fi curriculum vitae, sorry daca asa suna. END OF STORY.
  •  
    • 220 mesaje
    14 Ian 2006, 11:08
    0 0
    In primul rand consulta un DEX si ai sa gasesti ca "filozofi" sau "filosofi" sunt acceptate ambele forme...Iar daca ceea ce ai dezbatut aici e adevarat,si nu pura inventie ,atunci bravo tie....
    http://dexonline.ro/(in cazul in care nu vrei sa te ostenesti sa mergi sa cauti in alta parte)
    Iar in privinta "i"-urilor shame on me dar n-o sa ma chinui pe un forum sa verific ce am scris doar ca sa nu te deranjeze pe tine sau pe altii la ochi.Oki doki?
    Ti-am mai zis ramai tu cu America ta si lasa-ne pe noi in pace daca te iriti asa de la o pura discutie in contradictoriu...Ne-am inteles?
    De aceea e un forum ca sa-si spuna fiecare parerea si altii sa i-o accepte sau sa i-o critice...
    Bye bye
  •  
    • 686 mesaje
    7 Dec 2008, 00:52
    0 0
  •  
    • 686 mesaje
    7 Dec 2008, 00:53
    0 0
    E cam vechi topicul dar m-a amuzat ce se certau fetele astea acolo de zor.
  •  
    • 1639 mesaje
    7 Dec 2008, 15:06
    0 0
    ar tebui sa-mi pun si eu un piercing in buriq ) ....a....la noi acum 2 ani de zile erau 20 de lei gaura si + 20 lei cercelul...mi se pare ca era din titan si trebuia purtat 2 luni apoi iti puteai pune din argint....eu din cate prietene am nici una nu a facut infectie...adevarul e ca conteaza si cu ce piese iti lucra omul, si cine ti le face...si ce porti si cum ai grija de el la inceput
  •  
    • 344 mesaje
    8 Dec 2008, 15:24
    0 0
    Sincer, mi se pare destul de vulgar, dar poate doar pentru ca ma duce cu gandul la "tinute" cu buricul gol. Nu-i prea vad sensul, din moment ce nu poate fi "dezvelit" decat la mare sau in dormitorul propriu (sau sufrageria, baia....depinde de preferintele fiecareia ) si nici nu mi se pare ca sporeste atractivitatea unei femei fata de sexul opus (sau ca ii acorda cea mai multa incredere in sine).
  •  
    • 1639 mesaje
    8 Dec 2008, 17:22
    0 0
    pai sincer....eu nu am umblat cu buricul gol nici macar la 14-15....17 ani cand ar fi trebuit...dapai acuma
  •  
    • 1639 mesaje
    8 Dec 2008, 17:22
    0 0
    dar mai mult e o fitza de a mea
  •  
    • 291 mesaje
    8 Dec 2008, 20:13
    0 0
    si eu piercing in buric de 5 ani de zile si nu am avut nici o infectie, ba chiar m-i s-a vindecat f repede. personal nu ma intereseaza ce zice lumea d el, nu l-as da jos ca nu se mai poarta daca mie imi place.
    merge si la ceva mai elegant, dar nu vad cat de elegant poate fi cu buricu p afara
  •  
    • 1 mesaje
    29 Dec 2009, 11:54
    0 0
    eu am cercel in buric de prin septembrie si nu am avut vro durere. betadina 2 3 sap si nu patesti nimic
  •  
    zuz
    • 231 mesaje
    30 Dec 2009, 08:03
    0 0
    Nu sunt adepta cercelului in buric, da o nota ieftina persoanei deci nu am sa-mi fac niciodata.
    Carora le place, gusturile nu se discuta.
    iar Pizti ti-ai dat cu stangul in dreptul si cel mai tare in momentul in care ai cautat sa-ti gasesti aliati ideilor tale, mare slabiciune asta.....
  •  
    • 8578 mesaje
    30 Dec 2009, 16:10
    1 0
    mariko, daca vrei sa iti faci un piercing, fa si gata indiferent unde ca e buric, nas, limba, buza, ureche samd de durut nu doare mai mult ca o intepatura de ac iar daca il faci intr-un cabinet de specialitate atunci nu ai de ce sa te infectezi sau cine stie ce complicatii sa apara..daca mai e la moda?? ce te intereseaza... la moda e ce iti place tie..
  •  
    • 1899 mesaje
    30 Dec 2009, 17:58
    0 0
    Gata, cred ca si-a pus Marika piercingul de acum 4 ani cand a pus intrebarea, tot asa la sfarsitul lui decembrie, cred ca avea o filmare in noaptea de revelion la Taraf TV, ca dansatoare din buric .
  •  
    • 247 mesaje
    2 Ian 2010, 17:17
    0 0
    Si eu am si nu am facut nicio infectie.L-am pus la un cabinet unde mi-a facut o injectie de anestezie in zona buricului apoi a facut gaura si a bagat cercelul.
    Poate am avut eu noroc,dar la mine chiar nu s-a infectat deloc