cercel in buric

  •  
    • 38 mesaje
    27 Dec 2005, 21:51
    0 4
    nu stiu daca am ales bine categoria de forum dar totusi intreb....
    are cineva un cercel in buric? mai e la moda? doare? infectii ceva? cat costa?
    astept orice fel de informatie!!!
    merci
  •  
    • 122 mesaje
    28 Dec 2005, 00:11
    1 2
    Eu mi am pus in martie anul trecut si am dat 700.000 in mall-ul din Vitan.A fost ca o injectie la care apare durerea dupa ... mai mare a fost frica.
    De purtat nu stiu ce sa zic; pe mine nu prea ma intereseaza ca mi am dorit f. mult si sunt f. incantata.
  •  
    • 2103 mesaje
    28 Dec 2005, 07:29
    0 0
    se poarta asa cum se poarta si in alte parti, insa ai grija cu infectiile, eu am vazut cazuri chiar urate.
  •  
    • 220 mesaje
    29 Dec 2005, 12:50
    0 0
    eu il am deja de 3 ani si is super multumita de el.Eu mi l-am pus mai mult ca nu-mi place sa port bijuterii si asa aveam si eu ceva "shining" pe mine.Mi-era tare frica de infectii asa ca am apelat la un chirurg sa mi-l puna insa fiind corp strain in organism nu am scapat de infectie vreo luna jumate.Te pup
  •  
    • 9 mesaje
    4 Ian 2006, 03:17
    1 0
    eu personal nu am dar mi-am dorit ....acum nush ce sa zic frica e mare totushi o prietena are asa ceva si nu a avut probleme si l-a pus tot in mallul din vitan gaura costa 70 de RON iar cercelul te sfatuiesc sa tzi-l iei din alta parte durerea tzine doar cateva zile si e suportabila....iar daca se poarta asta nu stiu dar mie imi place
  •  
    • 59 mesaje
    7 Ian 2006, 01:15
    1 0
    eu am un asemenea ornament si sunt ff multumita.am fost tot in mall-ul din vitan a costat 700.000 lei vehi si...simti doar o simpla amorteala nimic mai mult.iar cercel te sfatuiesc sa iti cumperi din unirii.la mall au doar ca..sunt de 2 ori mai scumpe si...chiar nu se merita zic eu.
  •  
    • 42 mesaje
    7 Ian 2006, 18:03
    1 3
    Cercel in buric...mai mult haios gust nici ca se poate. Acum depinde si ce fel de persoana esti, in ce grupuri te invarti, ce vestimentatie porti. La stilul elegant, si la bun gust cu siguranta nu se poarta. Eu nu am intalnit pana acum vreo persoana care sa nu fi facut infectie dupa ce l-a pus. Chiar stiu pe cineva care vesnic sta cu compresa cu apa oxigenata. Nici nu vreau sa-mi imaginez cum arata un cercel in buric, daca mai e si proeminent, sub o rochie de seara. Acum o sa-mi sara in cap toata lumea, asta e, dar sa te chinui pentru o asa-zisa moda, e dovada de persoana lipsita de originalitate, care incearca sa atraga atentia sau incearca sa intre intr-un tipar, printr-un kitsch. Sigur, e o chestie de optiune proprie... Altceva e cand vrei sa fii in pas cu moda si te mai uiti la ce se poarta pe afara, combini culori sau materiale la moda, si alta e cand te chinui sa fii "la moda" prin cercelul din buric. Misto faza cu "sa am ceva shining pe mine". Ce pot sa zic...daca asta e limita, de ce sa incerci sa mai faci acum educatie..
  •  
    • 59 mesaje
    7 Ian 2006, 21:39
    0 0
    amerie iti dai seama ca la o rochie de seara...nici gand cercel.eu l-am pus pentru ca imi place mie nu pt ceilalti.in plus nici nu il tin la vedere pt ca eu nu port bluzite cu "buricul gol".adica...chiar nu il vede nimeni.excptand mesul la mare sau piscina..ce sa zic..este normal ca parerile sa fie impartite.eu sunt mai "pustoaica" ca sa zic asa (deabia am implinit 19 ani)si e k zic eu dar iti dai seama ca peste cativa anisori nu il voi mai purta.
  •  
    • 220 mesaje
    8 Ian 2006, 12:56
    0 0
    Scumpa mea cred ca si daca depasiti o anumita varsta trebuie sa acceptati ideea ca noua generatie e alfel decat cea care a fost , altfel nu vad cum te-ai putea intelege cu copilul tau...NU???
    Oricum mie nu-mi pasa deloc de parerea altora iar cercelul in buric nu e CATEGORIC un kitch...Iar la o rochie de seara nu vad de ce nu ar merge un cercel in buric...
    Iar despre infectie tine cam 2 luni, depinde de organism.Si mie mi se pare un lucru normal fiind un corp strain in organism.
    Ma rog...fiecare cu parerea lui...
  •  
    • 42 mesaje
    8 Ian 2006, 15:56
    1 0
    LOL. partea cu "daca depasesti o anumita varsta", si "eu sunt mai pustoaica asa", cam irelevante in situatia asta. Eu am 18 ani. Deci categoric nu sunt depasita de noua generatie Si am mai trait si pe afara, si cum ma pasioneaza si moda, sa zicem ca sunt in domeniu, am totusi o idee despre ce e bun gust, ce e la moda, etc. Si nu, bunul gust si anumite reguli in moda nu tin de parerea personala, regula bunului gust e universal valabila, si ceea ce e kitsch sau nu, nu tine de parere subiectiva (asta k sa clarific de la inceput). Cum am mai zis, e imposibil sa mai faci educatie acolo unde nu e bun gust (de-asta nici nu mai comentez nimic la faza cu "l-am pus pentru ca asa imi place mie" -- asta e si mai grav... la fel si in cazul "nu vad cum sa nu mearga cercelul in buric la rochie de seara" ; si sustin in continuare ca este o forma de kitsch. Cum sa nu-ti placa sa porti bijuterii (si aici, ma refer la cele de bun gust, nu cine stie ce "bijuterii" de la taraba din obor), dar sa-ti placa cercelul in buric. Ok, gata, no comment...
  •  
    • 59 mesaje
    8 Ian 2006, 17:23
    0 0
    raman la ideea mea.fiecare cu parerile ei.chiar nu am chef de cearta.dar te rog inceteaza cu comentarii gen "lipsa bunului gust".daca nu iti sunt impartasite parerile incepi sa etichetezi.ha ha.crd ca esti un pic cam nervoasa.asta nu inseamna ca trebuie sa jignesti.si stai linistita ..nu cred ca esti singura care "a trait pe afara".numai bine
  •  
    • 220 mesaje
    9 Ian 2006, 20:29
    1 0
    Stii ce ...parerile sunt impartite si pana acum nu am mai auzit o prostie mai mare decat ca cercelul in buric e kitch...Ma rog... nu stiu de unde ai scos-o dar tin sa te anunt ca gandirea ta e de femeie de 50 de ani...nici maica-mea nu gandeste asa...Si eu am tot 18 ani, by the way
  •  
    • 220 mesaje
    9 Ian 2006, 20:31
    0 0
    In ce sens ai trait pe afara?ai lucrat pe afara la 18 ani?...Poate ai trait prin afara modei ...)
  •  
    • 220 mesaje
    9 Ian 2006, 20:34
    1 0
    aaaaaaaaa si daca tot ai trait PE AFARA mai consulta scumpo si niste reviste de specialitate...Ca eu si daca n-am trait pe-afara primesc lunar reviste precum VOGUE si ELLE de dincolo care sunt dictionare de fashion.
    bye bye
  •  
    • 59 mesaje
    9 Ian 2006, 22:50
    0 0
    ).vad ca nu mai raspunde.
  •  
    • 42 mesaje
    10 Ian 2006, 22:37
    0 0
    Nu verific zilnic ce pareri se mai impart pe forum. Bine, asa e, e o mare prostie sa spui ca cercelul in buric e kitsch, este de fapt dovada suprema a bunului gust, normal ca merge si la o rochie de seara (nu mai stiu exact cine spunea ca nu vede care e problema), anyway, daca spun ca sunt pe din-afara complet cu tot ce tine de moda si bun gust, si am spus ce am spus pentru ca sunt frustrata ca nu sunt si eu asa cool ca fetele din Romania care primesc Vogue prin posta, va simtiti mai bine? Asta e important, pana la urma, nu? Sa nu te contrazica cineva; de fapt ce-o fi ala kitsch? Cred ca in situatia de fata...e nevoie sa precizez..ironia. Si ca sa raspund totusi la intrebare, am invatat cativa ani in sua, momentan m-am intors dar voi pleca din nou, anul viitor, la facultate. Explicatii suplimentare cu privire la pregatire, studii, cursuri, legatura cu show business, etc, nu am de ce sa dau si nici nu simt nevoia sa ma justific sau confesez. Nu pot sa nu observ cum incepe fiecare mesaj cu "parerile sunt impartite" sau ceva de genul fiecare cu parerea lui, dupa care continua cu o chestie in genul "n-am mai auzit o prostie ca asta" sau "sa nu mai zici..ca.."etc. Asta da respectare a opiniilor. La faza cu mentalitatea de 50 de ani or smth like this, Ok, asa e, m-ati prins, sunt baba undercover. P.S Poate imi faci si mie rost de un Vogue de-ala, sa vad si eu ce si cum e cu moda asta. Din nou trebuie sa fac precizarea, altfel risc...la ce e pe aici...sa nu (se) inteleaga: ironie.
  •  
    • 136 mesaje
    10 Ian 2006, 23:25
    2 0
    Fetelor, nu vad dc atata cearta pentru un cercel in buric. eu sunt de parere ca dc pe ea o face sa se simta bine, sexy etc, etc e binevenit. Eu mi-am facut un tatuaj pe coapsa, e micutz, si cu exceptia momentelor cand merg la plaja sau la solar nu-l vede nimeni. totusi, cand ma simt deprimata, trista, urata (si cred ca toate avem astfel de momente) imi reda buna dispozitie...si ma simt mai sigura pe mine si mai increzatoare chiar si in cel mai sobru costum.
  •  
    • 220 mesaje
    11 Ian 2006, 18:37
    0 0
    Hai sa lasam vrajelile la o parte, oki doki? Las ca tu esti fata studioasa(si nu vad absolut nimik rau in asta) si iti vezi de USA ta...Oricum by the way felicitari k ai ajuns sa studiezi pe acolo(si nu e ironie)...Oricum pt mine cercelul in buric e ULTRATRENDY...iar daca tie nu-ti convine n-o sa mi-l scot si nici n-o sa-l consider kitch...
  •  
    • 42 mesaje
    11 Ian 2006, 23:27
    0 2
    Am zis eu undeva ca cine poarta cercel sa il scoata de urgenta si sa il considere kitsch? Nu cred. Este un FORUM, fiecare isi expune parerea. Si cu asta am incheiat. Mare greseala sa ma pun la mintea...oricui. Nu am inteles insa care e problema cu vrajelile. Asa sa fie, cum spui tu. Stii cum e cu cine cedeaza primul.
  •  
    • 59 mesaje
    11 Ian 2006, 23:50
    1 0
    pitzuri draga..citez "mare greseala ca m-am pus la mintea oricui".eu zic sa urmam sfatul asta si chiar sa nu-i mai dam nici o replica nimik.o lasam cu aerele ei de mare doamna in ale fashion-ului si gata.te pupic