Preot Paul Lepadatu

•  
    • 2 mesaje
    22 Dec 2005, 13:58
    0 0
    Despre Preotul Paul Lepadatu, gasesti mai multe detalii intr-un numar mai vechi din revista "Formula AS".
    Eu personal stiu ca aceasta biserica, cu hramul Sfantului Mare Mucenic Mercurie este a treia ridicata de parintele Paul,in cei 26 de ani de pastorit.

Biserica este renumita pentru felul in care a fost facuta (Sfantul i-a aparut in vis parintelui Paul,inducandu-i locul unde sa inalte acest lacas);in curind,aici vor fi aduse moastele acestui sfant (respectiv capul).

Preotul Paul este renumit pentru har si buna pastorire a oilor sale.

Vino la aceasta biserica sa faci si tu parte din aceasta mare familie de crestini.

DOAMNE AJUTA!
  •  
    • 374 mesaje
    23 Dec 2005, 09:12
    0 2
    Si ce daca...
    Daca respectivul preot are atat de mult har atunci nu mai era nevoie de anunturi pe net, stiam dinainte.Vorbele circula mai repede din gura in gura decat de pe forum pe forum,parerea mea.
  •  
    • 1555 mesaje
    29 Dec 2005, 21:45
    1 0
    Balthasar te bagi si u rpd! stai la locul tau! nu cred ca se poate considera o reclama,e un simplu anunt oricum dc ai vedea ce biserica a inaltat si cat de multe a reusit sa faca nu ai mai comenta atata, hai pupici
  •  
    • 374 mesaje
    30 Dec 2005, 00:56
    0 1
    Avand in vedere faptul ca postul cu pricina e vechi de aproape o saptamana,timp in care nu a raspuns nimeni, vad reply-ul asta.Sa stau la locul meu?Whatever, imi cer mii de scuze ca am indraznit sa comentez la adresa dumnevastra, iertati-ma ca sunt ignorant...jeeeez.Am sa bag la capatana data viitoare sa imi tin parerile pentru mine.
  •  
    • 1555 mesaje
    5 Ian 2006, 22:49
    0 0
    nu stiu macar de ce m'am bagat in seama cu tine, greseala mea! la revedere