Sunt satena si vreau sa ma fac blonda..

  •  
    • 239 mesaje
    11 Dec 2005, 15:30
    8 27
    As vrea daca puteti sa imi dati niste sfaturi!Vreau sa ma fac blonda, mai exact as dori ca nuanta parului sa fie un blond-aluna sau ca mierea!Culoarea naturala a parului meu este saten si am si niste suvite blonde!Pana acum nu m-am vopsit, deoarece mi-e era frica ca nu o sa imi iasa culoarea dorita, dar acum sunt decisa!Ieri insa am fost la un salon ,iar coafeza mi-a spus ca nu pot sa obtin o nuanta de blond asa cum vreau eu fara decolorarea parului!Voi ce spuneti????Eu sper sa pot obtine nuanta de blond fara a fi nevoita sa imi decolorez parul, mai ales ca am parul f lung! VA ROG SA IMI DATI NISTE SFATURI!!!
    Voi cu ce vopsea va vopsiti?Care mi-ati recomanda-o???
  •  
    • 270 mesaje
    11 Dec 2005, 23:11
    9 9
    In nici un caz NU TE DECOLORA!!!Urmarile cred ca le stii si tu...dupa o decolorare urmata de o vopsire risti sa ti se intinda parul ca ciunga.
    Daca te vopsesti, trebuie sa stii ca suvitele tale blonde vor iesi mai mult in evidenta si vor fi mai deschise decat restul parului. Daca spui ca esti satena (sper ca natural) nu are de ce sa nu iti prinda vopseaua - aplicata direct pe par ( mai ales ca nu doresti o nuanta foarte deschisa de blond).
    Ca vopsea ce iti recomand Belle Color de la Garnier (111).
    Succes!
  •  
    • 239 mesaje
    12 Dec 2005, 11:29
    6 6
    Mersi de raspuns!
    Azi o sa merg sa caut vopseaua si sa vorbesc mai multe cu o coafeza pe care mi-a recomnadat-o o prietena!!!
  •  
    • 239 mesaje
    12 Dec 2005, 11:30
    6 1
    Mersi de raspuns!
    Azi o sa merg sa caut vopseaua si sa vorbesc mai multe cu o coafeza pe care mi-a recomnadat-o o prietena!!!
  •  
    • 175 mesaje
    12 Dec 2005, 11:49
    3 5
    Fetelor dc nu stiatzi ,acum iezista decolorant fara amoniac ..eu am fost 10 ani bruneta vopsita si am decis sa imi schimb(in sfarsit) nuanta parulu(in roscat)..aveam 2 solutii: una-sa astept sa imi cresca parul natural -si dupa aceea sa ma vopsesc roscat-sau a doua varianta sa ma decolorez pt a obtine ce vreau.
    Si am facut -o cu Loreal Professionel fara amoniac ,apoi vopsirea cu nuanta de roscat deschis .A iesit super finutz ,nu imi cade deloc parul ,nu e aspru si deja sunt doua luni de atunci!!! Folosesc sampon pt mentinerea stralucirii parului de la Kerastase si sunt f multumita
  •  
    • 50 mesaje
    12 Dec 2005, 18:39
    21 2
    go for it! fiecare femeie ar trebui sa fie blonda macar o data in viata!!!!!
  •  
    • 270 mesaje
    12 Dec 2005, 19:50
    3 1
    Bia, sa nu iti sa ne spui si noua ce ti-a iesit!
  •  
    • 175 mesaje
    12 Dec 2005, 20:36
    3 1
    Da Angelik, ai perfecta dreptate!!!
  •  
    Cmn
    • 92 mesaje
    13 Dec 2005, 18:39
    1 1
    Sa stii ca eu am incercat toate vopselele de pe piata si ieseam morcovie in cap pentru ca am pigmentul puternic.Asa ca de cativaani ma fac doar la coafor pentru ca vopselele profesionale(wella)imi deschid parul mult mai mult.Eu una nu as mai risca sa ma fac singura pentru ca nu prea am par 'de fite'!
  •  
    • 239 mesaje
    13 Dec 2005, 22:56
    4 2
    Eu nu am de gand sa ma fac acasa singura!!!Vreau sa merg la un salon, dar cum unde am fost mi s-a spus ca nu pot obtine nuanta de blond dorita(blond-aluna sau ca mierea, mai exact cum e acum lili sandu ) decat daca ma decolorez, iar eu nu vreau sa imi deteriorez parul!!!
    Mersi fetelor mult de tot de raspunsuri!
    Am vorbit cu o coafeza si peste 3 zile merg sa fac schimbarea! Maine insa am de gand sa iau Belle Color Garnier 111 si sa incerc pe o suvita de par sa vad ce nuanta imi iese, apoi daca sunt multumita ma duc la salon, caci am cazut de acord cu coafeza sa ma faca cu Garnier111 daca imi place cum iese nuanta pe suvita incercata!!!

    Mai spuneti daca stiti si alte vopsele de par , care vi-au placut mult!!!
  •  
    Cmn
    • 92 mesaje
    15 Dec 2005, 17:23
    5 3
    Ce am vrut eu sa-ti spun este ca de ex wella profesionala deschide parul mult mai mult decat cea de la magazin.La fel si cu celelalte vopsele.
  •  
    • 124 mesaje
    15 Dec 2005, 20:48
    1 1
    Sa stii ca depinde mult de fiecare persoana in parte...eu sunt satena natural si din mai ma tot vopsesc cu blond deschis ca poate poate se mai deschide nuanta...sa stii ca mare diferenta nu am vazut.ziceau evele ceva de hair light dar la mine in oras nu am vazut pana acum
  •  
    • 1564 mesaje
    16 Dec 2005, 13:31
    4 0
    si eu am fost bonda 7 ani, aveam parul lung, superb. Iesea blond platinat doar din vopsea.
    Am inceptut sa probez nuantatoare de diverse culori si in vinal m-am VOPSIT brunet. Am stat asa jumatate de an. Toata lumea imi spunea ca imi sta grozav(era negru, lung si stralucitor). Dar eu ma vreau inapoi blonda.
    Ma tot chinui, m-am decolorat in cateva randuri, am mers la un salon de fitze in Dorobanti, unde mi-a decolorat parul in etape si am iesit in degradeuri! Mi-am tuns parul (era cumplit de ars).
    Acum e un amalgam de nuante de roscat-roz si blond-coniac.
    Mi-am stricat parul, dar nu ma las!!!
    Ma tund la chelie si tot ma fac blonda!
  •  
    • 425 mesaje
    16 Dec 2005, 22:57
    4 3
    Hello, fetelor, am comis-o..doar ce si-am mai revenit bietul par si am si atentat la al sau look...m-am facut blond aluna (e numarul 7.00 de la Koleston, combinat cu un pic de blond cenusiu, ca sa mai taie din reflexele rosietice pe care le aveam).
    A fost chinuiala, am stat si cu bebele in carucior langa mine, ca n-aveam cu cine sa-l las acasa 2 ore jumate cat a durat operatiunea intreaga. ceea ce vreau sa spun este ca portiunile de par care erau inca ciocolatii mi-au fost decolorate un pic, ca sa prinda cat mai uniform noua vopsea, dar direct pe radacini, care erau satenul meu natural mediu, a prins fara nici o decolorare. arata frumos, mie imi place. Mi-am dat un pic si pe sprancene (pe care natural le am negru taciune) si sunt acum doar un ton- doua mai inchise decat nuanta parului, aratand bine conturate, dar suficient de deschise incat sa nu se creeze un contrast neplacut cu parul.
    cei din familie sunt inca socati de schimbare, nu sunt convinsi daca le place sau nu...dar ii las sa se obisnuiasca cu noul meu aspect. Asa ca, mult curaj la schimbari. Blondul prinde pe parul saten fara decolorare...am verificat.
  •  
    • 46 mesaje
    20 Nov 2013, 00:55
    3 3
    Eu m-am decolorat cu COLOR OFF ,ESTE UN DECOLORANT RUSESC CE NU CONTINE AMONIAC, sunt foarte multumita, il recomand, chear nu mi-a ars parul si nu credeam ca este posibil!!

    L-am gasit aici: https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional
  •  
    • 46 mesaje
    5 Mar 2014, 17:30
    2 4
    Pentru decolorarea parului va recomand COLOR OFF- este un produs profesional rusesc , decoloreaza parul fara sa il arda- nu contine amoniac,dar nu decoloreaza parul natural-doar cel vopsit, mai multe detalii gasiti aici:
    https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional?ref=hl#
  •  
    • 99 mesaje
    6 Mar 2014, 17:36
    1 2
    A incercat careva crema asta de la Goldwell pt par blond? E la reducere cam 20%, acum sunt promotii la produsele pentru par. Si vreau sa o cumpar pentru sora mea http://ro.strawberrynet.com/haircare/goldwell/color-glow-blonde-finish-polish/150891/#DETAIL
  •  
    • 99 mesaje
    6 Mar 2014, 17:36
    0 0
    A incercat careva crema asta de la Goldwell pt par blond? E la reducere cam 20%, acum sunt promotii la produsele pentru par. Si vreau sa o cumpar pentru sora mea http://ro.strawberrynet.com/haircare/goldwell/color-glow-blonde-finish-polish/150891/#DETAIL
  •  
    • 5609 mesaje
    7 Mar 2014, 02:59
    0 0
    Sorinna30 said:A incercat careva crema asta de la Goldwell pt par blond? E la reducere cam 20%, acum sunt promotii la produsele pentru par. Si vreau sa o cumpar pentru sora mea http://ro.strawberrynet.com/haircare/goldwell/color-glow-blonde-finish-polish/150891/#DETAIL

     
    Tu-ti schimbi culoarea de par in functie de ce este mai ieftin pe piata? 
    ma rog, pentru tine sau pentru altii?

    Eu credeam ca-ti cumperi culoarea de vopsea pt  par in functie de cat de bine ti-ar sta cu ea, raportata la culoarea tenului si natura parului. 

  •  
    • 99 mesaje
    8 Mar 2014, 18:45
    1 2
    Maricon said:
    Sorinna30 said:A incercat careva crema asta de la Goldwell pt par blond? E la reducere cam 20%, acum sunt promotii la produsele pentru par. Si vreau sa o cumpar pentru sora mea http://ro.Nu, e o crema de ingrijire pentru par blond, nu vopsea de par...strawberrynet.com/haircare/goldwell/color-glow-blonde-finish-polish/150891/#DETAIL

     
    Tu-ti schimbi culoarea de par in functie de ce este mai ieftin pe piata? 
    ma rog, pentru tine sau pentru altii?

    Eu credeam ca-ti cumperi culoarea de vopsea pt  par in functie de cat de bine ti-ar sta cu ea, raportata la culoarea tenului si natura parului.

     

     

     Nu, e o crema de ingrijire pentru par blond, nu vopsea de par...