Donna ,help!

•  
    • 2200 mesaje
    7 Dec 2005, 10:37
    0 0
    Donna , intra la topicul cu blondele vopsite si lamureste-ne ce e cu vopseaua Hairlight...Ca eu m-am tot uitat prin oras si n-am gasit ...Am intrebat si pe la niste saloane ...
  •  
    • 1948 mesaje
    7 Dec 2005, 11:33
    0 0
    gasesti in obor maddy. e 110.000 lei tubul de 100 ml.
    eu nu am fost multumita de vopseaua asta.
  •  
    • 2200 mesaje
    7 Dec 2005, 14:14
    0 0
    Saru' mana Cecy ..Of ..nu stiu ce sa mai fac...Nu vreau sa ma decolorez inainte de vopsea ...si de asta imi trebuie una meseriasa ..ca Preferance-ul meu nu prea mai face fata ..Ies portocalie pe la radacini...
  •  
    • 9837 mesaje
    7 Dec 2005, 14:25
    0 0
    maddy, vopseste-te linistita cu Hair Light. Aia adauga un pigment special in vopsea, care rezolva nuanta aia de mamaliga portocalie care apare in cazul majoritatii vopselurilor blonde.
    Insa ia-ti o nuanta f. deschisa, daca nu vrei sa folosesti decolorant. (Eu, de exemplu, folosesc 10.13, cu emulsie oxidanta 12%)

La pudra decoloranta se vede clar adaosul - e un pigment albastru parca sunt extraterestra cand imi decolorez cateva suvite, cand si cand (pentru highlights, stii tu... )

Si da, Hair Light gasesti in Bucur Obor.
  •  
    • 2200 mesaje
    7 Dec 2005, 14:32
    0 0
    Hai ca ma risc la un Hairlight luna asta...Eu oricum ma fac un blond deschis ..Am s-o aleg pe a mai blonda dintre toate ...si vad eu ce iese .
    Va multumesc mult , mult de tot .
  •  
    • 256 mesaje
    7 Dec 2005, 14:46
    0 0
    sa ne spui si noua rezultatul maddy
    pa
  •  
    • 1948 mesaje
    7 Dec 2005, 16:18
    0 0
    nu stiu cum e blondul, eu sunt roscata si dupa 3 spalari nu mai aveam pic de vopsea pe par. de-asta am spus ca nu am fost multumita.
  •  
    • 2200 mesaje
    8 Dec 2005, 12:54
    0 0
    Hai ca pe la jumatatea lunii ma fac eu ..si va zic ce a iesit ..
    Va pup.
  •  
    • 9837 mesaje
    9 Dec 2005, 21:00
    0 0
    maddy, astia e nebuni

Hair Light nu se mai gaseste, dar in locul ei italienii au scos alta gama - se numeste "Cover Line" si o gasesti cu succes tot in bucur-obor, pe la raioanele de la parter... (cum intri dinspre metrou, o iei tot inainte pe culoarul central: e un raion pe partea dreapta. daca nu gasesti acolo, te uiti in stranga, ca mai e unul la orizont )

ambalajul e aproape identic cu ala de la hair light - numai ca, in loc sa fie transparent cu albastru, e transparent cu alb, iar inauntru se vad tuburile, de culoare gri-argintie.

Scrie in prospect ca, daca vrei blond deschis, sa alegi nuante de Blond Superdeschise (superchiarenti), la care iti trebuie crema decoloranta 40 vol (12%) in proportie de 1 (vopsea) la 2,5 (crema decoloranta).
    (un tub de vopsea are 100 ml, iar o butelcuta cu decolorant are 150 ml, deci iti trebuie aproape 2 butelcute la un tub)

io mi-am luat, sa vaz cum o fi si asta...
    te anunt daca e vreo belea
  •  
    • 567 mesaje
    8 Oct 2007, 15:28
    0 0
    Buna1eu sunt noua pe aici si disperata in acelasi timp!Va rog ajutati-ma!Am o mare problema cu parul.Am fosta cum vreo 2 saptamani la radu serban,nu stiu dac ati auzit de el(chipurile un stilist acre le face pe fetele de la FHM,playboi,etc).Problema este ca m-am dus cu aprul roscat si cand am ajuns acolo i-am zis ca vreau s ama fac culoarea mea naturala (saten),binanteles ca era crescut si vreo 3 cm pt a o vodea.Si ce credeti???Ma facut si peste ce vospea imi datuse in cap mi-a facut si ceva suvite.Dar cand am ajuns acasa am fost super incantata dar nu va zic dupa ce m-am spalat a cazut si mi-a ramas tot roscat si suvitele sunt blonde.Acum ce ma fac?Cu ce sa ma vopsesc ca sa imi si prinda peste vopseaua asta profesionala si sa imi acopera ce am eua cum in cap????
  •  
    • 567 mesaje
    8 Oct 2007, 15:31
    0 0
    Va rog sa ma scuzati pt greseli,unghiile sunt de vina!Vad ca ati amintit pe aici de o vopsea cover line.Chiar este asa de buna??Se mai poate gasi si unde?Eu sincer,cred ca am incercat mai tot ce este in comert si ma vopsesc de vreo 9 ani.
  •  
    • 2938 mesaje
    8 Oct 2007, 17:47
    0 0
    Eu eram blonda si am pus o singura data un saten inchis de la Londa (de 2 lei ) in cap. Nici ca s-a dus nuanta, a fost uniforma si stralucitoare! Pt mine a fost greu sa RAMAN blonda, insa sa scap a fost floare la ureche !
  •  
    • 567 mesaje
    8 Oct 2007, 18:23
    0 0
    Am sa ma uit si intr-un catalog de la londa..oricum cred ca trebuie sa imi cumpar cu 2 nuante mai inchis decat etse parul natural pt ca se va mai duce la spalat.Cat despre saloane nu ma mai duc niciodata pt ca dea colo iesi frumoasa si cand te speli tu acasa iti cade(m-am mai dus si la saloane renumite unde lasam in jur de 3,4 milioane)si degeaba!
    Daca maia veti alte pareri,va rog sa-mi spuneti.
  •  
    • 155 mesaje
    8 Oct 2007, 22:38
    0 0
    Si eu am fost blonda si am inceput sa ma inchid treptat la culoare pana sa ajung la natural. Dar ca sa ramana cat de cat o culoare ok si asemanatoare cu naturalul meu, care este un saten maroniu, m-am vopsit cu Garnier Nutrisse - saten inchis parca (nr 4 daca tin bine minte). De atunci nu m-am mai vopsit si culoarea este destul de naturala.
    Oricum, suvitele ti se vor decolora cel mai repede.
  •  
    • 567 mesaje
    8 Oct 2007, 22:49
    0 0
    Mutumsc fetelor!
    Eu intru suficient de des pe aici deoarece nu ma voi lasa pana nu ajung satena!Am sa ma uit si la garnier!Dar de vospeaua asta despre care se tot vorbeste "hair light"sau "cover line'ce stiti au nuanet ed saten??
  •  
    • 891 mesaje
    10 Oct 2007, 15:08
    0 0
    Donna si celalalte fete care au folosit acesta vopsea,ce nuantza de blond va faceti?eu aspir la acel blond nordic,platinat,dar refuz sama decolorez sa-l obtin-am facut-o in trecut si mi-am distrus parul.
    Acum folosesc Gargner Nutrisse(mai putin luna asta,cand mi-am luat Revlon si am iesit galbena pui ) Dar ca sa il deschi folosesc dupa fiecare spalare violetul de gentiana care il face suuuperb. E drept,iesela primul spalat dar nu stiu ce m-as face fara el.
    De ex,luna asta cand mi-a iesit galben pui.... Daca nu stiam de "smekeria" asta cu violetul cred k eram in stare sa-mi mai pun o vopsea peste,pt k iesise groooaznic.
  •  
    • 155 mesaje
    11 Oct 2007, 15:58
    0 0
    Bellina vezi ca sunt multe sampoane nuantatoare care tin mai mult decat violetul de gentiana..Sunt de la Londa, Kallos.gasesti tu, sunt sampoane nuantatoare, dar sa iti iei argintiu, ca la Londa sunt si gri inchis...si chiar iesi asa cum arata pe cutie.
  •  
    • 1 mesaje
    14 Mar 2008, 15:52
    0 0
    Vopseaua HAIR LIGHT se gaseste sub denumirea asta nu s-a schimbat cu nimic.Importatorul din Romania are sediul in Tg-mures si crede-ma are aceasi ambalaj si design si calitativ sa imbunatatit si chiar daca se gaseste si in anumite magazine este un produs profesional.Producatorul face doar pt saloane.Daca vrei te pun eu in contact cu ei