Sex in timpul menstruatiei

  •  
    • 1 mesaje
    27 Oct 2005, 01:57
    0 0
    imi place sa cred ca nu sunt incuiata....insa asta chiar nu pot s-o pricep...nu e aiurea sa faci sex cu iubitul la menstruatie?
    Voi ce credeti?
  •  
    • 430 mesaje
    27 Oct 2005, 07:29
    0 0
    Categoric NU sex la menstruatie!!!!! Si asta e legat de igiena nu de ce vederi largi avem.....sexul trebuie sa fie ceva placut si nu in ultimul rand curat!!!!!!!!!!!!!
  •  
    • 553 mesaje
    27 Oct 2005, 08:29
    0 0
    anumite culturi interzice sexul in aceasta perioada dar medicul zice ca DA, se poate, depinde cum te simti tu, eu una am dureri de burta si de mijloc parca nasc...pluus disconfortul alaaa...
  •  
    • 504 mesaje
    27 Oct 2005, 08:39
    0 0
    Din punct de vedere medical am citit chiar ca "Studiul publicat intr-un ziar de investigatii in ginecologie si obstetrica a demonstrat ca femeile cu o viata sexuala activa si in perioada ciclului menstrual prezinta sanse scazute cu pana la 1,5% de a se confrunta cu endometrioza in comparatie cu femeile care refuza actul sexual pe perioada ciclului menstrual. De ce? Contractiile uterului din timpului actului sexual, in special a orgasmului, ajuta la eliminarea din uter a fragmentelor de mucoasa uterina. "

    Dar pe motiv de igiena,confort e mai bine dupa ,parerea mea!
  •  
    • 113 mesaje
    27 Oct 2005, 08:54
    0 0
    Sunt de parere cu voi, nu e interzics doar inestetic.
  •  
    • 29 mesaje
    27 Oct 2005, 20:29
    0 0
    durerile de burta datorate menstruatiei sunt eliminate de ........banala aspirina,incearca si ai sa vezi,eu nu am crezut prima data dar ciar trece,iar sexul in timpul menstruatiei depinde doar de tine si partener mie imi face placere chiar daca trebuie sa curat .......dupa,asta e pofa e mare
  •  
    • 12819 mesaje
    27 Oct 2005, 21:01
    0 0
    nu mi-ar place
  •  
    • 2144 mesaje
    27 Oct 2005, 23:08
    0 0
    Vezi ultimul numar Cosmopolitan. Se dezbate pe larg subiectul
  •  
    • 1652 mesaje
    28 Oct 2005, 10:22
    0 0
    In ultimele zile e chiar ok, si poti experimenta senzatii nebanuite pt ca esti muuult mai sensibila in perioada asta
  •  
    • 9 mesaje
    2 Feb 2006, 11:30
    0 0
    buna fetelor sunt noua pe aici si eu zic ca sexul iti reduce orice durere incearca si sa vezi ca am dreptate
  •  
    • 389 mesaje
    2 Feb 2006, 11:39
    0 0
    ''.....sexul trebuie sa fie ceva placut si nu in ultimul rand curat!!!!!!!!!!!!! ''- fraza asta-i tare frate.
    cum adica curat, ca iaca am 36 ani si habar nu am.
    adica lichidul seminal e curat, iar ceea ce produce propriul tau corp e murdar?
  •  
    • 196 mesaje
    2 Feb 2006, 11:59
    0 0
    eu unul fac sex cu prietena mea cand e pe ciclu, e foarte excitata atunci...si daca o pui la dus e rezonabil, este un fel de bloody mary ...dupa care spui "thank you may i have another?"
  •  
    • 522 mesaje
    2 Feb 2006, 13:00
    0 0
    dezinvoltule esti tare..."may i have another". Este intradevar ceva ce tine de fiecare in parte,ca este putin(sau putin mai mult)ciudat si ca pare inestetic...? poate, dar nu doar o data am auzit (si am simtit-o si pe pielea mea)ca femeile sunt mult mai receptive in acea perioada.Discutand cu mai multe colege am constatat ca nu-i anormal sa faci dragoste in perioada menstruatiei.
  •  
    • 11438 mesaje
    2 Feb 2006, 13:07
    0 0
    io mi-o trag in draci indiferent ca mi-s la menstruatia sau nu....ba mai mult...in perioada menstruatiei zici ca mi-s o 'iapa in calduri ...ca-n rest...mi-s doar o 'capra in calduri

    na, frate...ca iar am luat-o azi pe aratura
  •  
    • 522 mesaje
    2 Feb 2006, 13:09
    0 0
    ooooooooo, a revenit carmelia.bucurie mare.ce faci fata draga?pe unde ai fost de nu ai mai intrat pe forum?tragi tare? ceva rezultate? dar stai ca totusi nu a trecut prea mult timp de la ultima ta postare.mi-a fost dor de veselia ta.
  •  
    • 1280 mesaje
    2 Feb 2006, 13:15
    0 0
    Din cate stiu este contraindicat pt ca se poate produce sangerare mult mai puternica.
  •  
    • 522 mesaje
    2 Feb 2006, 13:17
    0 0
    depinde de la organism la organism
  •  
    • 11438 mesaje
    2 Feb 2006, 13:29
    0 0
    da lovule, trag la greu...dar la munci

    acu pe bune...este indicat din anumite puncte de vedere si contraindicat din altele, gen sangerare mai puternica. este normal sa ai mai mare hemoragia pt. ca dupa orgasm zona este vascularizata mai bine...dar in timp veti vedea ca aveti numai de castigat si fizic si psihic
    fizic...veti scapa de durerile de ovare specifice perioadei respective, ca nu vor aparea anumite boli..etc..etc..
    psihic..veti scapa de idei gen: mi-e grata, nu-i curata zona, inhibitii si minti inchistate de prejudecati...stiti voi...ca la cai ca tot vorbeam de iepe
  •  
    • 1280 mesaje
    2 Feb 2006, 13:37
    0 0
    eu tot cred ca este mult mai sensibila zona in perioada respectiva. Poate creste sangerarea si pot aparea chiar infectii.

    Poate unele sunt mai rezistente.
  •  
    • 1340 mesaje
    2 Feb 2006, 13:38
    0 0
    give me a break, will you ?!?
    se duce naibii ''dragostea'' asta ... cu subiecte de genul asta !!!
    n-am zis eu bine sa mergeti pe la "tampenii, aberatii ... etc" ???
    of ...