Regim disociat care da rezultate!

  •  
    • 1 mesaje
    10 Feb 2013, 18:13
    8 47
    Buna!Sunt noua pe aici. Am citit cu interes experientele fetelor in ale slabitului si sunt foarte interesata si eu. Am inceput de trei saptamani(21 ian.) regimul disociat 3+3 si am reusit pana acum sa slabesc  in jur de 4 kg. Problema mea este ca nu mai suport sa mananc timp de trei zile numai proteine .Imi este rau , in plus constipatia este la ea acasa.
    De aceea as incerca acest regim disociat propus de Daniela. Il incep de maine .Sper ca mai este cineva interesat de acest tip de regim pentru ca asa mai schimbam diverse retete, sfaturi etc.
  •  
    • 1 mesaje
    2 Apr 2013, 19:01
    11 24
    Buna,
    As avea o întrebare legată de aceasta dieta: in ziua in care se consuma proteine se poate înlocui carnea cu pestele?
    Multumesc
  •  
    • 2 mesaje
    6 Apr 2013, 15:08
    21 14
    Buna fetelor.As dori sa ma alatur voua in lupta  cu kilogramele si am inceput de astazi regimul disociat 3-3-3 ,sper totusi sa functioneze.Am 19 ani si as vrea sa slabesc 10 kg cel putin.A mai tinut cineva dieta asta pana la capat si cate kilograme?
  •  
    • 3 mesaje
    9 Apr 2013, 21:17
    16 11
    Buna ,
    Eu am inceput acest regim disociat acum 16 zile , varianta 1-1-1 mi se pare cea mai usoara . O zi lactate , o zi carne si o zi legume-fructe . Pana acum am dat jos 5 kg , am avut 66 kg . Voi continua acest regim deoarece mai am de dat multe kg fiind mica de inaltime mai am de dat inca 10 kg.
    Pt mine zilele de lactate si carne sunt dificile si ma simt ametita , nu sunt vegetariana dar intotdeauna mi-au placut fructele si legumele , fara un mar pe zi simt ca o iau razna dar...de 16 zile rezist si am tinut regimul fara abateri
    In ziua de lactate mananc iaurt 0,1 grasime , cateva felii de cascaval si lapte ( la inceputul regimului am mancat branza slaba de vaca dar acum nu mai suport )
    In ziua de carne am inceput cu piept de pui la gratar si peste ( somon) la gratar dar nu mai pot vedea carnea si mananc calamari
    In ziua de legume si fructe ...ma simt excelent si consum diverse , imi fac o supica de legume , ciuperci la gratar , dovlecel , etc
    In paralel cu acest regim beau ceai verde antiadipos si cred ca ma ajuta f mult . De asemenea fac abdomene din cand in cand
    Mult succes fetelor
  •  
    • 3 mesaje
    9 Apr 2013, 21:20
    17 5
    Lar13 said:Buna,
    As avea o întrebare legată de aceasta dieta: in ziua in care se consuma proteine se poate înlocui carnea cu pestele?

    Multumesc

     

    Categoric poti consuma peste 

     

  •  
    • 1 mesaje
    15 Apr 2013, 14:46
    16 9
    Fetelor, ma primiti si pe mine in clubul vostru de slabit? M-am inscris pe forum special ca sa pot discuta cu voi despre problemele cu care ma confrunt, poate ati trecut si voi prin asta si ma puteti ajuta.

    Pe scurt: merg la sala, beau multe lichide si mananc destul de corect (adica ma abtin de la paine, dulciuri si grasimi) si tot nu reusesc sa slabesc! E groaznic! Mai mult, dimineata am mainile si picioarele super umflate, abia imi pun pantofii si inelele...sunt balonata mai tot timpul si nu mai stiu ce sa mai incerc ca sa o scot la capat...Ma puteti ajuta cu un sfat?
  •  
    • 1 mesaje
    15 Mai 2013, 09:12
    19 8
    buna.mai este cineva care tine dieta disociata? eu am inceput de 3 zile,si deja am dat 2 kg jos.am de dat cam 5 kg .eu am inceput cu ziua de orez,apoi fructe si azi reiau cu orez( imi place foarte mult ) iar maine e ziua de carne.am mai tinut si a dat rezultate,insa nu am rezistat pana la sf celor 7 zile ( stau cu prietenul meu si sunt cam pofticioasa si nu rezist sa stau langa el cand mananca fara sa gust si eu ). insa acum sunt hotarata sa il duc pana la capat ,ca sa scap de kg in plus,ca e vremea de plaja...soare...costum de baie
  •  
    • 1 mesaje
    4 Ian 2016, 00:33
    40 20
    Buna , vreau sa va împărtășesc experiența mea referitor la regimul disociat . Trăiesc in Uk de doi ani , toate bune si frumoase si cum sunt o mare pofticioasa de toate dulciurile am făcut abuz , si am ajuns la 90 kg .. De la 70kg . Intr-o dimineața am luat hotărârea de a termina calvarul asta de a m-a îngrășa , am pus punc si am zis așa .. De astăzi m-a apuc( 1/12/2015) , nu știam mai nimic de regim . M-am informat din diferite forumuri . Si am decis cu 333 .. I-l țin de o luna de zile si vreau sa va spun ca a dat rezultat intr-o luna am slăbit 10 kg . Si acum sunt la cea de a doua luna 79,5 kg .. Si am trecut pe 111 câte o zi din fiecare . O zi proteine , o zi fructe si legume , o zi lactate .. Sunt foarte mândra de mine . Vreau sa ajung la 65 de kg . Dacă aveți întrebări va rog sa mi le adresați . Va pup si va doresc multă voința .. Trebuie sa învingem lupta cu greutatea . Se poate credeți-mă .. Nu am făcut deloc sport ..
  •  
    • 6 mesaje
    11 Feb 2016, 18:54
    18 21
    Eu am slabit 12 kilograme intr-o luna cu pastile naturale pe baza de cafea, ceai verde, ananas... Imi taiau pofta de mancare si nu puteam sa mai mananc. Sunt pastilele cu care a slabit si cantareata Oana Radu de la Vocea Romaniei. Initial de la ea am auzit intr-un interviu, de aceste pastile Anastasia valter shape cu care a reusit sa slabeasca. 
  •  
    • 1 mesaje
    18 Ian 2017, 23:21
    4 7
    Gabyaby20 said:Buna , vreau sa va împărtășesc experiența mea referitor la regimul disociat . Trăiesc in Uk de doi ani , toate bune si frumoase si cum sunt o mare pofticioasa de toate dulciurile am făcut abuz , si am ajuns la 90 kg .. De la 70kg . Intr-o dimineața am luat hotărârea de a termina calvarul asta de a m-a îngrășa , am pus punc si am zis așa .. De astăzi m-a apuc( 1/12/2015) , nu știam mai nimic de regim . M-am informat din diferite forumuri . Si am decis cu 333 .. I-l țin de o luna de zile si vreau sa va spun ca a dat rezultat intr-o luna am slăbit 10 kg . Si acum sunt la cea de a doua luna 79,5 kg .. Si am trecut pe 111 câte o zi din fiecare . O zi proteine , o zi fructe si legume , o zi lactate .. Sunt foarte mândra de mine . Vreau sa ajung la 65 de kg . Dacă aveți întrebări va rog sa mi le adresați . Va pup si va doresc multă voința .. Trebuie sa învingem lupta cu greutatea . Se poate credeți-mă .. Nu am făcut deloc sport ..

     Buna,cum ti'a mers dieta??? Cat timp ai tinut'o??? Cred ca te inteleg cel mai bine,pentru ca aici in Anglia m'am ingrasat super rau,nici nu mai stiu cum sa dau jos

  •  
    • 1 mesaje
    14 Feb 2017, 02:12
    11 1
    Buna. si eu am tinut in 2014 regim disociat in varianta 3+3. Am reusit sa slabesc 16 kg in aproape doua lumi. Apoi am ramas insarcinata ,am alaptat, etc. Acum doresc sa ma apuc din nou de regim, si pt, a imi fi mai usor incerc sa creez o comunitate pe fb, in grupul Regim disociat 3/3. Daca vreti, va astept cu drag acolo sa ne sfatuim zi de zi !
  •  
    • 53 mesaje
    14 Feb 2017, 14:03
    8 14
    Putini stiu ca se poate slabi cunnimasaj. Este o combinatie de masaj si cunnilingus si....din pacate....este cea mai sanatoasa metoda de slabit
  •  
    • 21 mesaje
    3 Mar 2018, 16:27
    2 1
    Plan alimentar pentru sportivi


       Idiferent ca efectuezi sport de performanta sau exercizii fizice regulate pentru mentinerea sanatatii si a conditiei musculare, nutritia sporiva ocupa un rol deosebit de important in ecuatia stilului de viata sanatos. In viziunea mea, stilul de viata sanatos inseamna o dieta sanatoasa bazata pe alimente naturale, integrale, asa cum sunt luate din natura sau cat mai apropiate de starea naturala, activitatea fizica regulata care sa sa ne incante si care sa ne stimuleze intreg ansamblul de grupe musculare si o gandire optimista, pozitiva care sa ne alimenteze partea spirituala, energetica a fiintei umane.

       Cateva aspecte care subliniaza importanta alimentatiei pentru sportivi:

    - efortul fizic stimuleaza regenerarea organismului , prin urmare celule au nevoie de nutrienti de calitate pentru a se reface in mod corespunzator;
     - este necesar un aport suplimentar de macronutrienti si micronutrienti care sa corespunda consumului energetic efectuat;
    - nutrientii trebuie sa provina din surse variate pentru a raspunde nevoilor organismului;
    - unii nutrienti asigura sursa energetica a organismului (glucidele, lipidele), altii ajuta la repararea si constructia musculara (proteinele), iar altii pentru formarea hormonilor (lipidele, proteinele);
    - alimentatia sanatoasa mentine starea de sanatate la paramentrii optimi, indiferent de varsta, furnizind in acelasi timp energie, stare de buna dispozitie si un somn odihnitor si regenerant;
    - alaturi de dieta, apa este un element esential, care ajuta la hidratarea organismului, la eliminarea produsilor reziduali si la functionarea optima a mediului intern (sange, limfa, lichid interstitial). Cea mai sanatoasa este apa minerala plata si apa oligominerala plata, preferabil depozitata si pastrata in recipiente de sticla.


    Care sunt beneficiile aduse de un plan alimentar personalizat?

    - furnizeaza intreg spectu de nutrienti necesari organismului, provenit din surse alimentare variate;
    - asigura o mare paleta de alimente, prevenind instalarea monotoniei alimentare;
    - te ajuta sa treci, cu usurinta, de la obiceiurile alimentare curente, la o noua perspectiva alimentara;
    - este usor de urmat si este adaptatata fiecarui individ in parte;
    - se pliaza stilului de viata modern, bazat pe viteza;
    - te ajuta sa obtii performanta sportiva, respectiv corpul mult visat intr-un mod usor si accesibil.

    Ce cuprinde planul de nutritie sportiva?

    - meniul pe zile;
    - combinatiile alimentare optime;
    - denumirea furnizorilor de unde pot fi procurate alimente de calitate, curate, organice;
    - necesarul caloric si de proteine pe zi;
    - programul de suplimente alimentare care sa completeze programul alimentar.


    Doresti sa-ti imbunatatesti performanta sportiva, te preocupa un program nutritional adecvat obiectivelor tale, vrei sa-ti cresti nivelul de energie, vitalitate si buna dispozitie? Sunt bucuros sa te ajut sa-ti atingi telurile tale nutritionale si sportive. Nu ezita sa-mi scrii pe adresa plantevindecatoare@gmail@com

    Adrian Udrea - nutritie sportiva, remodelare corporala
  •  
    • 1 mesaje
    10 Apr 2018, 09:01
    2 3
    atibat91 said:
    Gabyaby20 said:Buna , vreau sa va împărtășesc experiența mea referitor la regimul disociat . Trăiesc in Uk de doi ani , toate bune si frumoase si cum sunt o mare pofticioasa de toate dulciurile am făcut abuz , si am ajuns la 90 kg .. De la 70kg . Intr-o dimineața am luat hotărârea de a termina calvarul asta de a m-a îngrășa , am pus punc si am zis așa .. De astăzi m-a apuc( 1/12/2015) , nu știam mai nimic de regim . M-am informat din diferite forumuri . Si am decis cu 333 .. I-l țin de o luna de zile si vreau sa va spun ca a dat rezultat intr-o luna am slăbit 10 kg . Si acum sunt la cea de a doua luna 79,5 kg .. Si am trecut pe 111 câte o zi din fiecare . O zi proteine , o zi fructe si legume , o zi lactate .. Sunt foarte mândra de mine . Vreau sa ajung la 65 de kg . Dacă aveți întrebări va rog sa mi le adresați . Va pup si va doresc multă voința .. Trebuie sa învingem lupta cu greutatea . Se poate credeți-mă .. Nu am făcut deloc sport ..

     Buna,cum ti'a mers dieta??? Cat timp ai tinut'o??? Cred ca te inteleg cel mai bine,pentru ca aici in Anglia m'am ingrasat super rau,nici nu mai stiu cum sa dau jos

     

  •  
    • 12 mesaje
    26 Sep 2018, 09:15
    7 11
    Pastile de slabit - https://hespac.com/slimro.htm
    Am inceput sa iau Garcinia Cambogia acum 2 luni de zile, si am slabit deja 12 kilograme.
    Acest mesaj a fost editat de către bbt311: 22 Oct 2023, 10:55