Candida vaginala!

  •  
    • 49 mesaje
    2 Iul 2003, 23:24
    1 0
    Draga Anca,
    Eu nu am scapat decit cu tratament homeopatic.Ani la rindul am incercat absolut tot ce exista,pe cale generala sau/si locala, avind recidive de fiecare data, desi se trata si sotul meu.Daca mai vrei amanunte, scrie-mi direct.Sanatate!
  •  
    • 420 mesaje
    4 Iul 2003, 01:26
    0 0
    scapi cu DIFLUCAN, cumperi doar 2 pastile, una tu, una partenerul, costa 1.300.000 ambele +tu introduci seara la culcare TRICOMICON ovule timp de 7 zile!
    cu siguranta vei scapa!SANATATE1
  •  
    • 296 mesaje
    14 Iul 2003, 19:58
    1 0
    cristina_nita:
    da? si ce tratament homeopat ai urmat; da detalii si preturi;
    multam
  •  
    • 31 mesaje
    15 Iul 2003, 01:56
    0 0
    Buna!
    conteaza foarte mult igiena locala.
    trebuie sa te speli corect=de la vagin spre anus, invers niciodata.

    mai repeta-ti secretia si vezi cum o sa-ti iasa rezultatul.

    eu pentru prurit si usturimi am folosit ovule, pe care ti le recomand si tie, se numesc Gynozol-400 mg, sunt 3 ovule pe care ti le introduci in vagin adanc seara dupa toaleta locala (corect facuta),trei zile la rand, o sa vezi ca da rezultate, eu am fost foarte multumita.

    am avut recomandare de la medic dermatolog.

    pupici!mai vorbim!
  •  
    • 150 mesaje
    18 Iul 2003, 00:06
    1 0
    Incearca MACMIROR tablete si ovule.Porcaria asta de ciuperca oricum recidiveaza cand ti-e lumea mai draga..Eu am folosit mai toate tratamentele posibile dar numai MACMIROR-ul a reusit s-o tina la distanta vreun an si ceva.Bafta
  •  
    • 49 mesaje
    18 Iul 2003, 01:50
    1 0
    tratamentul este individualizat, intru-cit homeopatia considera ca exista bolnavi si nu boli;trateaza intregul nu doar o particica.consultatia era ultima oara, acum citeva luni 350.000, dar sta de vorba cu tine chiar si trei ore sau mai mult daca e cazul, iar remediile(asa se numesc medicamentele homeopatice)nu sunt deloc scumpe,daca sunt romanesti in jur de 100.000 ,daca sunt frantuzesti, ceva mai mult, dar nu cu mult.remediul trebuie repetat periodic, imediat dupa menstruatie,daca atunci apar simptomele.daca vrei mai multe amanunte, caut-o pe dr.Steluta Muresan la tel.0722350427.sanatate maxima!
  •  
    • 1 mesaje
    31 Ian 2007, 15:00
    0 1
    Buna evelor. Ma confrunt si eu cu aceeasi problema. Am fost la medic care mi-a prescris un tratament cu polygynax- ovule , crema lomexim si spalaturi vaginale cu tantum rosa. Dar nici un rezultat. dispare o zi si iar apare. Dar s-ar putea sa fie si din cauza ca nu am respectat tot tratamentul..ultimele ovule nu le-am luat in fiecare zi. Am facut si spalaturi cu ceai de galbelene. Tot n-am scapat de ea. Zilele astea m-am hotarat sa incerc metoda cu iaurt. Am inteles ca mai demult medici chiar recomandau iaurtul. Daca tot..nimic ..o sa schimb tratamentul..Am sa incerc si eu cllotrimazol . Voi mai aveti vreun sfat? Va tin la curent
  •  
    • 1913 mesaje
    31 Ian 2007, 15:23
    0 1
    Candida se inmulteste f mult daca in timpul tratamentului cu antibiotic consumi lactate. La mine asta a fost cauza si am urmat tratament cu STAMICIN (eu si sotul) si ovule GYNOZOL (care sunt de concentratii diferite; eu am preferat formula pt 3 zile consecutive). Local, spalaturi cu ceai caruia i-am uitat denumirea (parca Gynosept?!).
  •  
    • 8403 mesaje
    31 Ian 2007, 16:25
    0 0
    nu e de vina sotul tau.

    trebuie sa gasesti cauza care provoaca si intretine inmultirea masiva a ciupercii.ea exista in mod normal in organism, dar explodeaza numeric atunci cand sangele este"dulce"-predispozitie spre diabet, diabet, alimentatie defectuoasa, tratament cu antibiotice, sistem imunitar deficitar din variate motive.
  •  
    • 1564 mesaje
    31 Ian 2007, 16:50
    1 0
    Daca vedeti ca disconfortul persista, incercati sa faceti o analiza de secretie (si o cultura din aceasta analiza, care va spune la ce este rezistent/sensibil microbul) la o clinica particulara, sau la un laborator de incredere, unde au reactivi buni.
    S-ar putea sa aveti surpriza ca laborantele sa treaca "candida albicans" sau "levuri" din burta, fara sa fi facut cultura in prealabil. Atentie, asa se intampla la Spitalul Militar!!!
    In realitate poate sa fie, foarte probabil, o infectie cu coci, de exemplu blenoragie (gonoree). Aceasta este foarte raspandita din pacate si se depisteaza mai greu.
    Femeile se trateaza de candida, dau bani grei pe ovule, creme si spalaturi, iar infectia nu dispare, normal, pt ca nu e ciuperca, e gonococ.
    Atentie unde va faceti analizele!