Barbatul Varsator.

  •  
    • 524 mesaje
    23 Sep 2005, 12:03
    2 1
    Nu mai speriati fata.
    Exact cum spune RoXXana...sunt multi factori in joc...nu putem sa-i bagam pe toti varsatorii in aceeasi oala.
    Ex-ul meu (cu care am stat 3 ani) nu cred , nu am simtit, ca m-ar fi inselat vreodata...ba as risca sa spun ca sigur nu. Insa era o personalitate slaba, fara ambitie, neglijent cu el insusi, si chiar si la pat...oarecum catastrofa.
    Sotul - care e tot varsator si cu care sunt de 4 ani - la fel, nu mi-a dat motive sa cred ca m-a inselat (daca da, se ascunde ffff bine ), este un om ambitios, puternic, imi insufla si mie aceste trasaturi (si nu-i rau pt mine), familist (si nu8 doar cu mine, cu parintii, fratele), calculat, serios, parolist, iar eu, eu sunt protejata pana la maxim uneori - adica e asa grijuliu cu mine incat uneori devine cicalitor. Iar la sex, nu numai ca se pricepe dar ar vrea chiar tot timpul...
    Defecte ? E capos, are tendinta de a fi lenes (a trebuit sa pun biciul pe el pana a inteles ca si la curatenie trebuie sa participe, dar acum o face), nu prea zice te iubesc, dar o arata prin felul cum se poarta cu mine si prin cadouri, multe. Ce sa mai, nu l-as da pt celelalte zodii la un loc.
    Ca poate se schimba peste ani ???? dar ce, racul sau capricornul sau altii ii iei cu certificat de garantie ca asa raman ??
    Asa ca fata mea, urmeaza-ti inima si creierul TAU, lasa experientele altora, ca si barbatul tau e altul decat barbatii nostrii, dar si tu esti alta femeie decat noi.
    Nu sunt aceleasi necunoscute in ecuatie pt a -ti da acelasi rezultat ca in alte relatii.
  •  
    • 524 mesaje
    23 Sep 2005, 12:08
    1 0
    Eu sunt balanta
  •  
    • 45 mesaje
    23 Sep 2005, 16:26
    2 2
    CUM ai reusit sa pui biciul pe un Varsator??Cu vorba buna vad ca nu prea merge...
  •  
    • 524 mesaje
    26 Sep 2005, 10:55
    1 0
    Cum am reusit ? N-as putea sa-ti spun exact.....cred ca cel mai mult a contat dorinta asta a lui de a ma proteja.Apoi, i-am mai explicat si eu cate una, cate doua....si s-a urnit.....la ora actuala, cred ca face mai multa treaba in casa decat mine....sau la fel.
  •  
    • 23 mesaje
    29 Sep 2005, 21:23
    1 0
    Ce sanse exista ca un varsator sa se razgandeasca in privinta unei relatii terminate? Am o luna de cand m-am despartit de ex-varsatorul dupa o relatie de 2 ani si jumatate. Sincer m-am resemnat, dar o mica parte din mine inca mai spera.
  •  
    • 45 mesaje
    29 Sep 2005, 21:58
    0 1
    Chiar,si eu sunt curioasa. Nu am ajuns pana acolo dar nu imi strica sa stiu ce m-ar putea astepta .
  •  
    • 1450 mesaje
    30 Sep 2005, 09:18
    5 0
    calmati-va,fetelor!se razgandeste doar daca nu-i iasa pasientzele si are nevoie de o ,,manta de ploaie''!cat ii e lui bine,nici gand sa-si aminteasca faptul ca ai facut parte din viatza lui.
  •  
    • 37 mesaje
    30 Sep 2005, 10:56
    0 0
    dar combinatia asta: capricorn/varsator merge?
    eu capricorn, el varsator...?
    cine stie?
  •  
    • 95 mesaje
    30 Sep 2005, 12:25
    0 0
    Eu capricorn, el varasator...suntem impreuna din martie... pot sa spun ca ne intelegem chiar bine doar ca el este destul de retinut cateodata...iar eu parca din asta mor. Daca va indreptati fortele spre acelasi tel faceti o echipa de neinvins. Totusi daca amandoi sunteti foarte incapatanati aveti grija. Eu cred ca este o combinatie care merge...oricum cel mai mult depinde de personalitatea fiecaruia, nu de zodii.
    La noi e cam asa... eu il las destul de liber pentru ca trebuie sa stii: libertatea e sfanta pentru el...si totusi stie ca ma gandesc la el, ca-l iubesc si ca se poate baza pe mine.
    Un lucru ma deranjeaza: nu suport sa simt ca e rece cu mine...chiar daca e doar aparent rece...eu tot sufar...
    Numai bine...paaa
  •  
    • 45 mesaje
    30 Sep 2005, 15:54
    0 0
    northstar, esti o dulcica . Multumesc pentru raspunsuri si tie si evelor.
    Daca o veni ziua in care sa fac pasul cel mare cu Varsatorul meu, am sa te rog sa imi fi nasha . Imi prind bine sfaturile tale.
  •  
    • 2 mesaje
    27 Iul 2011, 18:28
    1 2
    Buna! Din pacate ai dreptate mie un barbat din zodia varsator mi-a distrus viata! Si mai cunosc cazuri , fugiti de aceasta zodie mai devreme sau mai tarziu va va face viata amara










    Sabbra said:
    Barbatii varsator sunt cea mai nasoala zodie...sper sa nu jignesc...am experienta,si cunosc 5 barbati varsator, toti au comportamentul standard. Barbatul varsator isi doreste sa-si schimbe partenera, o transforma cat mai aproape de propria lui personalitate in cazul in care se lasa manipulata, si apoi se plictiseste deoarece se regaseste prea mult pe sine in personalitatea ei.
    In cazul in care ea nu se lasa manipulata, schimbata, acesta isi pierde interesul mult mai repede. Sunt EXTREM de pretentiosi, chiar daca nu e cazul, nu stiu sa iubeasca cu tot sufletul, si nu sunt nici fideli.
    Se spune ca barbatul varsator iubeste O SINGURA data in viata...si daca relatia rezista e ok, dar a doua oare nu se mai indragosteste. Sper ca nu v-am dezamagit, ma credeti sau nu eu am studiat 5 cazuri diferite, si au avut acelasi final...
  •  
    • 2 mesaje
    27 Iul 2011, 18:31
    1 2
    riana said:
    Nu mai speriati fata.
    Exact cum spune RoXXana...sunt multi factori in joc...nu putem sa-i bagam pe toti varsatorii in aceeasi oala.
    Ex-ul meu (cu care am stat 3 ani) nu cred , nu am simtit, ca m-ar fi inselat vreodata...ba as risca sa spun ca sigur nu. Insa era o personalitate slaba, fara ambitie, neglijent cu el insusi, si chiar si la pat...oarecum catastrofa.
    Sotul - care e tot varsator si cu care sunt de 4 ani - la fel, nu mi-a dat motive sa cred ca m-a inselat (daca da, se ascunde ffff bine ), este un om ambitios, puternic, imi insufla si mie aceste trasaturi (si nu-i rau pt mine), familist (si nu8 doar cu mine, cu parintii, fratele), calculat, serios, parolist, iar eu, eu sunt protejata pana la maxim uneori - adica e asa grijuliu cu mine incat uneori devine cicalitor. Iar la sex, nu numai ca se pricepe dar ar vrea chiar tot timpul...
    Defecte ? E capos, are tendinta de a fi lenes (a trebuit sa pun biciul pe el pana a inteles ca si la curatenie trebuie sa participe, dar acum o face), nu prea zice te iubesc, dar o arata prin felul cum se poarta cu mine si prin cadouri, multe. Ce sa mai, nu l-as da pt celelalte zodii la un loc.
    Ca poate se schimba peste ani ???? dar ce, racul sau capricornul sau altii ii iei cu certificat de garantie ca asa raman ??
    Asa ca fata mea, urmeaza-ti inima si creierul TAU, lasa experientele altora, ca si barbatul tau e altul decat barbatii nostrii, dar si tu esti alta femeie decat noi.
    Nu sunt aceleasi necunoscute in ecuatie pt a -ti da acelasi rezultat ca in alte relatii.

    Bravo tie dar varsatorii sunt cea mai rea zodie! Te rog sa ma crezi cunosc 10 cazuri si toate la fel . Infideli si lenesi  nu comunica , ce sa mai , posesivi gelosi. Da intra-devar fac cadouri si au momente cand sunt altfel dar alea sunt putien . Nu se merita . Mie mi-a distrus 4 ani din viata un varsator...Numai bine
  •  
    • 1 mesaje
    17 Sep 2012, 18:37
    0 1
    nutzico said:Oare din ce semn zodiacal trebuie sa faci parte ca sa faci fericit un barbat varsator?...probabil ca nici nu s-a inventat zodia asta.

     

  •  
    • 26 mesaje
    30 Dec 2012, 16:19
    0 2
    Sabbra said:Barbatii varsator sunt cea mai nasoala zodie...sper sa nu jignesc...am experienta,si cunosc 5 barbati varsator, toti au comportamentul standard. Barbatul varsator isi doreste sa-si schimbe partenera, o transforma cat mai aproape de propria lui personalitate in cazul in care se lasa manipulata, si apoi se plictiseste deoarece se regaseste prea mult pe sine in personalitatea ei.
    In cazul in care ea nu se lasa manipulata, schimbata, acesta isi pierde interesul mult mai repede. Sunt EXTREM de pretentiosi, chiar daca nu e cazul, nu stiu sa iubeasca cu tot sufletul, si nu sunt nici fideli.
    Se spune ca barbatul varsator iubeste O SINGURA data in viata...si daca relatia rezista e ok, dar a doua oare nu se mai indragosteste. Sper ca nu v-am dezamagit, ma credeti sau nu eu am studiat 5 cazuri diferite, si au avut acelasi final...

     

  •  
    • 4 mesaje
    7 Iun 2015, 08:14
    0 0
    whiteshoe said:Chiar,si eu sunt curioasa. Nu am ajuns pana acolo dar nu imi strica sa stiu ce m-ar putea astepta .

     

  •  
    • 4 mesaje
    7 Iun 2015, 08:16
    0 0
    clara25 said:Ce sanse exista ca un varsator sa se razgandeasca in privinta unei relatii terminate? Am o luna de cand m-am despartit de ex-varsatorul dupa o relatie de 2 ani si jumatate. Sincer m-am resemnat, dar o mica parte din mine inca mai spera.

     sunt ft incapatanati...daca faci tu frimul pas o sa-i placa daca nici atunci nu-i place....ai kam pus-o......

  •  
    • 4 mesaje
    7 Iun 2015, 08:29
    1 1
    Sabbra said:Barbatii varsator sunt cea mai nasoala zodie...sper sa nu jignesc...am experienta,si cunosc 5 barbati varsator, toti au comportamentul standard. Barbatul varsator isi doreste sa-si schimbe partenera, o transforma cat mai aproape de propria lui personalitate in cazul in care se lasa manipulata, si apoi se plictiseste deoarece se regaseste prea mult pe sine in personalitatea ei.
    In cazul in care ea nu se lasa manipulata, schimbata, acesta isi pierde interesul mult mai repede. Sunt EXTREM de pretentiosi, chiar daca nu e cazul, nu stiu sa iubeasca cu tot sufletul, si nu sunt nici fideli.
    Se spune ca barbatul varsator iubeste O SINGURA data in viata...si daca relatia rezista e ok, dar a doua oare nu se mai indragosteste. Sper ca nu v-am dezamagit, ma credeti sau nu eu am studiat 5 cazuri diferite, si au avut acelasi final...



    foarte mare dreptate....sunt varsator prietenos cu toata lumea ft glumet in cautare de nou intotdeauna saritor la nevoie.....azi te iubesc maine imi limitezi libertatea incep sa ma indepartez.   daca ma tii intotdeauna conectat cu ceva nou este ft frumoasa relatia.....cel mai mult nu suporta minciuna....cu alte cuvinte varsatorul daca este saritor nu intarzie la intalnire te face sa zambesti si in cele mai grele zile ale tale asta este doar la inceput......apoi cand observa ca te dai dupa el te manipuleaza de nici tu nu mai stii de tine....sper ca te-am ajutat catusi de putin

     

  •  
    • 4 mesaje
    7 Iun 2015, 08:59
    2 0
    northstar said:eu zic sa nu te mai chinui,nu vei reusi,doar iti pierzi timpul de pomana!

     scuza-ma ca te contrazic!!!!

    la barbatul varsator ii castigi increderea atunci cand nu-l minti si nu-i acaparezi libertatea....el zice rar ca te iubeste dar cand ai nevoie de el este acolo langa tine in plus daca are ceva de zis iti zice in fata nu te barfeste.....ii place langa el femeia inteligenta si incearca sa o manipuleze.....dar tu sa fii mai sukara fii rea cu el, iti zic asta deoarece lui ii place sa domine sa ia ceva de genul trofeele. daca tu esti mai misterioasa ii trezesti interesul, este ft prietenos,nu intarzie,iti da libertate,este foarte glumet,vine si te ia de acasa te aduce acasa  (asta doar la inceput), este foarte calculat si atent la detalii, nu prea il poti mintii.

    defecte:

    capos,nu-i place sa-i zici ce sa faca sau sa-l conditionezi, iarta dar nu uita, este recalcitrant (dar lafel se si calmeaza de repede pe cum a izbucnit) acum mai depinde si de zodia fiecaruia si personalitate....ce am scris mai sus este ceva ceva din personalitatea mea

  •  
    • 3765 mesaje
    8 Iun 2015, 13:13
    0 1
    mondial_varsator said:
    northstar said:eu zic sa nu te mai chinui,nu vei reusi,doar iti pierzi timpul de pomana!

     scuza-ma ca te contrazic!!!!

    la barbatul varsator ii castigi increderea atunci cand nu-l minti si nu-i acaparezi libertatea....el zice rar ca te iubeste dar cand ai nevoie de el este acolo langa tine in plus daca are ceva de zis iti zice in fata nu te barfeste.....ii place langa el femeia inteligenta si incearca sa o manipuleze.....dar tu sa fii mai sukara fii rea cu el, iti zic asta deoarece lui ii place sa domine sa ia ceva de genul trofeele. daca tu esti mai misterioasa ii trezesti interesul, este ft prietenos,nu intarzie,iti da libertate,este foarte glumet,vine si te ia de acasa te aduce acasa  (asta doar la inceput), este foarte calculat si atent la detalii, nu prea il poti mintii.

    defecte:

    capos,nu-i place sa-i zici ce sa faca sau sa-l conditionezi, iarta dar nu uita, este recalcitrant (dar lafel se si calmeaza de repede pe cum a izbucnit) acum mai depinde si de zodia fiecaruia si personalitate....ce am scris mai sus este ceva ceva din personalitatea mea

     

    imi place cum scrii. stau intins si te citesc si ma pisicesc de dragul scrisului tau..... as vrea sa te cunosc , sa aud aceste cuvinte cum se scurg duios printre buzele tale..

  •  
    13 Sep 2018, 21:44
    0 0
    În sfârșit am reușit să întru ca să-mi zic și eu ofurile că avem și dramatism nu?, se zice că are foarta multă energie și Sunt dependenți de adrenalină, ar fi în stare să fie primul care ar întra fără costum în spațiu chiar dacă știe că va muri, vrea să fie primul, ii place concurență, provocarea, dacă crezi că poți să îi dai doza zilnică de morfina el știe că ești a lui și lasă garda jos, și atunci începe adevarata provocare, cum că ne pricepem în toate, ia gândește-te că în pat te modelează exact cum ii place lui să te impulsioneze să te ducă cât mai sus și să te țină acolo mult timp, are și eu armele mele, pup