Barbatul Varsator.

  •  
    • 45 mesaje
    18 Sep 2005, 03:24
    6 12
    Ce stiti despre barbatul Varsator? Cum il pot face fericit? Cum ma pot face inteleasa si iubita de catre EL-Varsatorul?
  •  
    • 45 mesaje
    20 Sep 2005, 00:35
    3 3
    Ei hai,nu va mai ingramaditi asa...
  •  
    • 2292 mesaje
    20 Sep 2005, 08:25
    6 1
    Draga mea, s-a discutat f.f. mult pe aceasta tema. Citeste la pag. 7, 9, 12 sau cauta pe forum.


    Vei afla raspunsul la intrebarea ta si multe, multe altele.
  •  
    • 1450 mesaje
    20 Sep 2005, 10:30
    2 1
    eu zic sa nu te mai chinui,nu vei reusi,doar iti pierzi timpul de pomana!
  •  
    • 45 mesaje
    20 Sep 2005, 17:33
    1 0
    Multumesc. Am cautat si am gasit.
  •  
    • 5531 mesaje
    20 Sep 2005, 17:47
    1 0
    Am eu un varsator acasa, il vrei?

    Glumesc...
    Nu te grabi sa te indragostesti de un varsator..ia-o usurel
  •  
    • 15 mesaje
    20 Sep 2005, 21:39
    3 0
    daca esti balanta sau varsatoare nu trebuie sa faci efort mare pentru iubitul tau ,relatia merge aproape de la sine.
    daca nu, atunci incerca sa nu-l plictisesti sau sa -i limitezi prea tare libertatea.
  •  
    • 3729 mesaje
    21 Sep 2005, 11:22
    13 7
    Barbatii varsator sunt cea mai nasoala zodie...sper sa nu jignesc...am experienta,si cunosc 5 barbati varsator, toti au comportamentul standard. Barbatul varsator isi doreste sa-si schimbe partenera, o transforma cat mai aproape de propria lui personalitate in cazul in care se lasa manipulata, si apoi se plictiseste deoarece se regaseste prea mult pe sine in personalitatea ei.
    In cazul in care ea nu se lasa manipulata, schimbata, acesta isi pierde interesul mult mai repede. Sunt EXTREM de pretentiosi, chiar daca nu e cazul, nu stiu sa iubeasca cu tot sufletul, si nu sunt nici fideli.
    Se spune ca barbatul varsator iubeste O SINGURA data in viata...si daca relatia rezista e ok, dar a doua oare nu se mai indragosteste. Sper ca nu v-am dezamagit, ma credeti sau nu eu am studiat 5 cazuri diferite, si au avut acelasi final...
  •  
    • 1450 mesaje
    21 Sep 2005, 12:27
    3 0
    atunci sa punem problema altfel!ce anume ii face pe barbatzii varsatori ,vulnerabili????????un calcai al lui Ahile,trebuie sa aibe si ei!
  •  
    • 372 mesaje
    21 Sep 2005, 13:35
    5 0
    Oare din ce semn zodiacal trebuie sa faci parte ca sa faci fericit un barbat varsator?...probabil ca nici nu s-a inventat zodia asta.
  •  
    • 3636 mesaje
    21 Sep 2005, 18:47
    1 0
    northstar, iti zic eu din exp de 6 ani jumate, un barbat varsator se crizeaza cand ii dai impresia ca nu il mai interesezi.
  •  
    • 3636 mesaje
    21 Sep 2005, 18:47
    4 0
    adica nu te mai intereseaza, scuze
  •  
    • 45 mesaje
    21 Sep 2005, 19:56
    7 2
    Am citit mult despre barbatul Varsator din ceea ce ati postat voi pe forum. Si nu stiti cata dreptate va dau. L-am regasit pe Varsatorul meu in multe din cuvintele voastre. Totusi are si ceva calitati. Nu as spune ca al meu e "altfel" insa. Suntem la inceput, relatia a inceput cu dreptul. Situatia in sine este un pic mai dificila si un pic de ajutor de la astre nu strica .
    Varsatorul meu este "a free spirit", foarte cald, iubitor, acaparator as zice. Petrec momente minunate alaturi de el. Vorbim foarte mult si ne impartasim ideile, bucuriile, supararile si chiar....secretele. Comunicam foarte bine (cel putin la momentul asta). Imi spune foarte multe despre el si trebuie sa recunosc ca imi place sa il ascult. In acelasi timp ma asculta si ma sustine. Imi vorbeste foarte frumos si simt in vocea lui o pasiune arzatoare ori de cate ori imi spune ca ma iubeste. Isi exprima sentimentele prin cuvinte pe care eu nu le-am auzit niciodata de la un barbat (si am auzit destule). Ma cauta destul de des in ciuda programului foarte incarcat. Si totusi voi aveti dreptate: ma simt cateodata data la o parte, ca totul este mai important decat mine (totul asta este in general ce tine de serviciul lui). Incerc sa il ajut cu idei pt proiectul lui cel nou si am observat ca apreciaza foarte mult asta. Ma simt iubita si apreciata in ciuda faptului ca il simt mai rece cateodata. Eu sunt Rac, insa un Rac care iubeste libertatea si nu prea cunoaste gelozia. El este un pic mai posesiv decat mine si incerc sa il fac sa inteleaga ca m-as simti mai bine daca fiecare dintre noi isi pastreaza independenta (atat cat o avem, v-am spus ca situatia e mai complicata). Zilele trecute m-a sunat sa imi spuna ca nu poate sa ajunga la intalnirea noastra. A aparut ceva neplanificat. Eu am considerat ca acel "ceva" putea fi amanat cu cateva ore insa nu i-am spus-o. Probabil ca am fost rece cu el la telefon. Mi-a spus "te iubesc pentru totdeauna & inca o zi). Eu am zis "ok". Mai mult nu am putut. Nu m-a sunat a doua zi asa ca l-am sunat eu a treia. Era suparat si mi-a spus ca l*a durut ca nu i-am spus "te iubesc" in mometul in care avea mare nevoie. Dupa care a incercat sa,zic eu, ma manipuleze, aducand in discutie raceala mea dar evitand sa vorbeasca despre motivele mele.
    Ce sa va mai spun, I am a lost cause. Il ador ! As vrea sa fug pentru ca simt ca inima mea nu tine cont de ratiune. Plus de asta sutn convinsa ca voi stiti din experienta cum sunt varsatorii. Nu prea ma tin picioarele insa. Si de cate ori vreau sa ma retrag incetisor el simte si ma "apuca" strans si ma invaluieste in dragoste.
  •  
    • 45 mesaje
    21 Sep 2005, 20:00
    4 0
    Am uitat sa va spun: cand m-am simtit data la o parte i-am spus ulterior( dupa ce furtuna a trecut) ca el conteaza foarte mult dar sa nu uite ca SI EU CONTEZ LA FEL DE MULT. A fost surprins...
  •  
    • 1946 mesaje
    22 Sep 2005, 09:50
    3 1
    eu iti doresc mult noroc, dar da-mi voie sa fiu sceptica.
  •  
    • 2292 mesaje
    22 Sep 2005, 11:42
    4 0


    Am avut mai multi barbati varsatori...shtiu ce spun. ASTA E INCEPUTUL.
  •  
    • 1450 mesaje
    22 Sep 2005, 12:40
    3 1
    draga white,si eu sunt Rac,si cred ca cuvantul ,,rabdare''s-a inventat si pentru mine,dar..........Povestea noastra a debutat ca,,Romeo si Julieta'',acum suntem la al nu stiu catelea episod din Star Wars,presarat cu cate un armistitiu, din cand in cand,sper din suflet sa n-o dam pe thrillere ,in final.Albul parului meu,il datorez varsatorului meu,in exclusivitate.A,inca ceva,sa nu uitzi ca barbatul varsator isi doreste sa posede intotdeauna ,el,primul,ce e mai nou si mai frumos,indiferent daca e vb.de masini sau oameni[a se citi femei],mint cu seninatate ,cum scria o eva,te coplesesc cu pretentziile lor din an ,in an,tot mai mari ,uneori absurde,cariera e pe primul loc[o sa simtzi asta curand]si cand pleaca o fac cu detasare si fara regrete.
    Eu,iti doresc ,sa fii tu ,exceptia care confirma regula.Pina nu demult,eram convinsa ca sunt eu!Oricum,fii tare de la inceput si nu fa prea multe compromisuri,doar de dragul relatziei.Exact cum spuneai,tu esti cea mai importanta!
  •  
    • 1450 mesaje
    22 Sep 2005, 13:44
    1 0
    binenteles,au si multe calitatzi.Dar cand dau cu palma la ...rahat,o fac cu toata convingerea,de anuleaza tot ce au cladit pina atunci.Sorry!
  •  
    • 45 mesaje
    22 Sep 2005, 16:35
    0 0
    Dragele mele,multumesc foarte mult pentru raspunsuri. Ma cam sperie relatia asta din cauza a ceea ce aud si nu numai. Simt mai mult deca as fi vrut si,cateodata ma las manipulata de Varsatorul meu. ma scoate din minti chestia asta. partea buna este ca simt ca ma iubeste insa din ce aud de la voi,s-ar putea sa ii treaca la fel de repede. Ce stiu este ca niciodata nu am iubit asa intens si nu am fost atat de coplesita de catre EL.
  •  
    • 45 mesaje
    23 Sep 2005, 00:21
    4 3
    Nu stiu ce sa zic. Din ce zic fetele (si le cred) se pare ca unii Varsatori fac asta numai la inceput. Chiar ma simt o Julieta cu Romeo al ei. Sper sa nu am si acelasi sfarsit. Acum,fara gluma. Varsatorii astia chiar sunt o enigma...