eucerin

  •  
    • 161 mesaje
    30 Sep 2005, 20:20
    0 0
    La fel Florena, Juvena, HidroFugal, Labello, laprairie.
  •  
    • 172 mesaje
    1 Oct 2005, 15:43
    0 0
    echo, ce ne mai spui de eucerin, cum ti se pare dupa mai multe zile?

    pe mine ma apuca disperarea, ultimele chestii incercate (avene si gerovital plant anti-acnee) au fost si ele, la incput, foarte promitatoare, iar acum nu mai dau randament de loc, vorba reclamei....
  •  
    • 171 mesaje
    3 Oct 2005, 11:32
    0 0
    fetelor - eu am un ten destul de ciudat - am facut un test la o farmacie si mi s-a spus ca am tenul uscat si deshidratat - adevarul e ca foloseam in fiecare dimineata si seara - in loc de demachiant - sapun dove....de cateva luni am trecut pe cremele noastre autohtone - gerovitalul - gama noua!
    problema mea e urmatoarea: cand ma demachez ma pisca fata de mor...si doar sunt produse ptr ten sensibil. chiar nu mai stiu ce sa folosesc ca sa nu ma mai piste fata?????????? aveti vreo idee????????
  •  
    • 150 mesaje
    3 Oct 2005, 11:39
    0 0
    Mona, ce gama de la gerovital folosesti? Cumva gerovital plant? Asta e pt ten normal si mixt si are deci plante si nu e pt ten uscat. Ti-ar trebui Gerovital H3 sau cremele de la elmiplant.
    Pupici!
  •  
    • 171 mesaje
    3 Oct 2005, 11:50
    0 0
    e gama noua - parca bio...nu mai stiu cum ....
    da nu e gerovital plant - sigur
  •  
    • 150 mesaje
    3 Oct 2005, 13:12
    0 0
    Hai ca m-ai facut curioasa..Cum se numeste gama noua?
    Ai incercat Elmiplant-ul?

    Te pup!
  •  
    • 1090 mesaje
    3 Oct 2005, 16:06
    0 0
    Echo,Kappa, cum mai e cu Eucerinul? Pe mine ma tenteaza fluidul acela de matifiere...da rezultate vizibile?
  •  
    • 172 mesaje
    7 Oct 2005, 09:04
    0 0
    eu am citit ca nu ar prea bun fluidul de matifiere ca baza de machiaj pt ca este exfoliant. e adevarat?
  •  
    • 19 mesaje
    14 Nov 2005, 20:13
    0 0
    ok...dupa mai bine de o luna de cand am folosit noua gama Eucerin pt ten gras/acneic...imi pot da cu parerea...nu se merita!...nici o schimbare in bine..din contra...si tenul meu gras..se ingrasa la fel...de mai bine de o saptamana mi'am luat de la Avene un gel demachiant pt ten sensibil/mixt(chiar daca am tenul mixt/gras..asa mi'a recomandat medicul dermatolog la care m'am dus..)..am mai luat apa termala tot de la Avene, care imi place foarte mult si o crema pt ten gras si sensibil(Avene)..pentru moment sunt multumita de produse. tenul nu mai luceste atat de tare..si apa termala calmeaza iritatiile.. eu le folosesc de trei ori pe zi..daca stau si ma gandesc..gama normaderm de la Vichy era buna si ea..a..si mai folosesc skinoren..o crema care se aplica dupa crema de la Avene..exact pe zonele afectate..calmeaza iritatiile si usuca cosurile ..voi ce'ati mai folosit?
  •  
    • 19 mesaje
    14 Nov 2005, 20:15
    0 0
    si..fluidul de matifiere nu era exfoliant..nu prea avea rol de matifiere..doar atat
  •  
    • 1 mesaje
    4 Nov 2009, 14:11
    0 1
    buna. pentru un ten acneic iti dau eu un pont. ieftina si eficace este crema de la ioan mester, Cosmetic plant , crema antiacnee cu ulei de salvie si sulf + pe langa lotiunea antiacnee tot cu ulei de salvie. face minuni.pretul este in jur de 13 Ron sulful ajuta mult la scaparea de cosuri. eu am ten mixt dar este bun si pentru tenul uscat. pentru cosuri va mai recomand Zynerit.(aprox 35 RON ) dar problema este ca usuca foarte tare tenul, in rest si acela face minuni. pentru hidratare va recomand de la Avon, Liiv Botanicals, pentru zi si pentru noapte(in catalogul campania 16 ii 36 ron , ambele, merita), este formidabil si iti lasa o senzatie proaspata pe fata. ar mai fi tot de la avon , Solutions , maxim moisture, care este 2 in 1, intr-o cutiuta is 2 compartimente. si aceasta este superba.(impreuna cu gel de curatare ii 29.99 in catalog campania 16). daca aveti intrebari sunt aici
  •  
    • 4 mesaje
    5 Nov 2009, 23:52
    0 0
    problema fetei mele este ca se descuameaza pe anumite zone(este foarte sensibila si foarte uscata), situatia se inrautatieste vizibil pe fond de stre. am incercat o gramada atat din tara cat si de afara- loreal. nivea, vichi, ale noastre romanesti, avon, oriflame, si cam tot ce imi pica in mana, pana cand, la sfatul unei farmaciste am incercat eucerin crema de fata, de zi cu 5% uree- de 2 ani de zile sunt o fericita. tenul meu este aproape perfect(exceptie perioada de sesiune). acum m am cam sa turat de crema si mi am comandat niste creme de la life care- logona sa vedem cum sunt...
  •  
    • 1767 mesaje
    27 Nov 2009, 10:23
    0 0
    Pt ca am citit postul tau Ursulet, mi-am luat si eu crema Eucerin 5% uree de zi (pt ca este si pt noapte).

    De o saptamana o folosesc, imi place, hidrateaza bine, nu mai am senzatia de "piele care tine" pe care am simtit-o de cand ma stiu si nici problema mea nu a mai aparut (un fel de alergie/eczema nu stiu ce este ca trebuie sa ma duc la dermatolog din nou si care se manifesta prin inrosire, mancarime si apoi se descuameaza).
    As vrea sa mi-0 cumar si pe cea pt noapte sau cele cu antirid usor.
  •  
    • 315 mesaje
    16 Apr 2010, 10:20
    0 1
    M-ar interesa samponul Eucerin cu 5% uree, l-a testat cineva? Ingrasa cumva parul? multumesc!
  •  
    • 262 mesaje
    27 Iun 2011, 01:59
    1 0
    dentyne said:
    M-ar interesa samponul Eucerin cu 5% uree, l-a testat cineva? Ingrasa cumva parul? multumesc!

    Tocmai l-am cumparat astazi, impresii...putin mai tarziu!
  •  
    • 199 mesaje
    27 Apr 2017, 17:00
    0 1

    Am avut mari probleme cu pielea sensibila, de fiecare data cand se schimba vremea sau apareau conditii meteo diferite, pielea mi se usca, in special tenul si simteam cum mi se crapa. Si make-upul arata foarte urat din cauza aceasta, dar am gasit solutia perfecta intr-un final.  Balsamul Deep Repair de la Teoxane este o solutie care calmeaza si repara structura pielii, are mare grija de aceasta si rezultatele sunt foarte bune. De atunci nu mai am probleme, pielea mea este mult mai sanatoasa si hidratata  si am inceput sa folosesc si alte cosmeceutice de la Teoxane, toate sunt la fel de bune si le gasiti pe teoxane-beauty.ro.