eucerin

•  
    • 387 mesaje
    13 Sep 2005, 08:38
    0 0
    salut fetelor,am pielea uscata si sensibila si vreau sa-mi cumpar eucerin ,intrebarea este ;e buna, nu irita? eu am folosit si alte creme dar ma iritam imediat.pupici si astept raspunsurile voastre.
  •  
    • 945 mesaje
    13 Sep 2005, 10:52
    0 0
    ada, eu am folosit acum vreun an o mostra de crema hidratanta de la eucerin. si eu am tenul sensibil si cateodata uscat si nu prea mi.a placut, parca imi incarca pialea, avea o textura ciudata, uleioasa oarecum si nu ma simteam hidratata!!! si eu am vrut de multe ori sa.mi cumpar produse eucerin, dar dupa folosirea mostrei am renuntat! acum, nu stiu, poate s.au mai imbunatatit produsele lor, dar mie daca nu.mi merge o data o crema... nu vreau sa mai aud de ea!
    mai vezi si alta pareri!
  •  
    • 827 mesaje
    13 Sep 2005, 12:27
    0 0
    pentru ten uscat/sensibil, incearca avene istheal, este super buna si are si efect anti ageing.
  •  
    • 120 mesaje
    13 Sep 2005, 18:16
    1 0
    Nu-ti recomand eucerin, am folosit si crede-ma nu face deloc banii. Am incercat aproape toate firmele, in afara de Vichi. Si eu am un ten foarte sensibil. Desi nu-mi plac produsele de la avon, dintr-o intamplare am folosit crema cu germeni de grau si aloe, este super ieftina,la reducere veo 5 lei, si minune, nu-mi apare nici un cos si pielea este hidratata f. bine. Si mult ceai de galbenele pe fata cu comprese sterile. Ah, uite inca un truc, la plafar se gasesc fiole de laptisor de matca, este cam 1 leu fiola, dupa ce te demachiezi bine, inainte de a te da cu crema dai usor cu degetelele pe fata cu laptisorul si apoi aplici crema, este super pt. hidratare.
  •  
    • 387 mesaje
    13 Sep 2005, 20:17
    0 0
    multumesc fetelor pt. raspunsuri,sunteti niste scumpici. va pup.
  •  
    • 790 mesaje
    21 Sep 2005, 13:56
    0 0
    eu una folosesc gama intreaga eucerin si sunt f multumita. eu nu am tenul uscat, ci mixt, si pana acum, e prima data cand nu imi luceste zona T.
  •  
    • 172 mesaje
    22 Sep 2005, 09:08
    0 0
    kappa, care sunt produsele pe care le folosesti tu?
    am vazut de curand intr-o revista romaneasca o reclama la niste noi produse Eucerin pentru ten gras si mixt... dar nu mai stiu cum se numea
    despre astea e vorba? cum sunt?
  •  
    • 289 mesaje
    22 Sep 2005, 11:13
    0 0
    kappa ce produse folosesti de la eucerin? au am un ten acneic, mixt spre gras si inca sunt in cautare de produse care sa-mi imbunatateasca tenul, dar...pana acum nimic

tocmai am cautat noua gama de la eucerin pt.ten cu imperfectiuni si am gasit gel-crema-reekilibranta pt.ten acneic.este singurul produs pt.ten acneic?
  •  
    • 19 mesaje
    22 Sep 2005, 22:29
    0 0
    tocmai a aparut o gama noua la eucerin..pt ten gras cu probleme(acnee)...gama contine gel de curatare(cu actiune de reducere a sebumului)...lotiune tonica...si gel-crema re-echilibranta...eu una abia astept sa le incerc
  •  
    • 172 mesaje
    23 Sep 2005, 10:05
    0 0
    sa ne spuneti si noua care sunt impresiile
  •  
    • 790 mesaje
    23 Sep 2005, 10:22
    0 0
    fetelor, eu folosesc asa:
    - gel curatare matifiant - lasa tenul perfect curat si fara pic de luciu (ador cand imi scartaie pielea de curata ce e)
    - gentle cleansing milk
    - tonic reechilibrant - balancing facial toner - ten normal si mixt
    - hydro protect fluid de matifiere cu spf 15 - pt ten normal si mixt
    - contur de ochi Q10 antirid, spf 6
    - crema noapte Q10 antirid

mai am si crema de zi lipo balance (are spf 6 desi nu scrie pe ea) dar, desi nu scrie pe cutie decat ca e pt piele sensibila am gasit in prospect ca e pt piele uscata si am renuntat sa ma dau cu ea, o folosesc pt gat, decolteu...

sunt noncomedogenice, fara parfum, coloranti sau alcool
  •  
    • 289 mesaje
    23 Sep 2005, 10:35
    0 0
    kappa, multumesc frumos pt.informatii.toate produsele enumerate de tine mi le-am scos si eu cu preturi cu tot si voiam sa stiu daca sunt intr-adevat bune.
    kappa, tu ai ten gras, fara probleme (adica fara cosuri)?te intreb pt.k eu am o acnee urata urata si ezit sa fac experimente de noi creme pana cand nu se amelioreaza.
    deci, ca o concluzie, tu esti multumita de eucerin?
  •  
    • 790 mesaje
    23 Sep 2005, 10:51
    0 0
    n-ai pt ce, elle.
    nu am probleme cu tenul. ce sa zic, cate un cos de-ala imens si dureros imi mai iesea in perioada 'rosie', dar de cand am inceput sa respect programul de curatare nu imi mai iese nici atunci.

pe frunte mai fac niste bubite mici, in piele parca asa, spunea angelito ca se numesc comedoane inchise. mai ales de la vichy fac asta. am observat de mai multe ori, dar eu perseverez, ca mi-a placut rau de tot normaderm si sper ca intr-o buna zi sa folosesc vichy fara probleme.

sunt multumita de eucerin. dar nu as putea sa spun cum e pt o piele acneica. insa ma incanta toate mentiunile astea: noncomedogenic, fara alcool etc.

fluidul ala de matifiere e placut, nu lasa pelicula aceea lucioasa care ma scoate din minti. intra f repede in piele si nici nu-l simti. asa e si normadermul, chiar mai placut, si racoros, dar uite ca am facut bubitele alea pe frunte si am renuntat sa ma dau.

de gelul de curatare cu apa nici nu mai zic. imi place mai ales ca nu-mi usuca fata, cum mi se intampla cu produsele de la body shop in special. care erau tot pt ten normal spre oily, nu pt ten gras si ma lasau alba si uscata pe fata. am dat vina mereu pe apa de la robinet, dar uite ca acum, de o luna de cand folosesc eucerin ma spal cel putin o data pe zi cu asta si nu am nimic.

a, am tenul mixt, desi cred ca ti-ai dat seama pana acum
  •  
    • 289 mesaje
    23 Sep 2005, 11:24
    0 0
    kappa, esti o scumpa.mi-ai dat o groaza de amanunte.aproape ca m-ai convins de produsele eucerin.o singura kestie ma tine in loc: acneea.am zis ca pana nu mi se mai lumineaza putin tenul, nu skimb tratamentul (pe care oricum, il am la sfatul lui angelito, si in care cred 100% ca va rezultate peste ...putin timp - sper ).

gelul de curatare si fluidul de matifiere totusi cred ca am sa mi le cumpar si eu.
    multumesc mult si sa ai un ten minunat
  •  
    • 790 mesaje
    23 Sep 2005, 11:39
    0 0
    multumesc si eu. la fel si tie.

dar:
    nu vreau sa te conving neaparat de produsele eucerin. am postat pt ca erau numai pareri contra si eu, de exemplu, sunt f multumita de ele. bine, fetele vorbeau de ten uscat, de produse pt acest tip de ten, dar am vrut sa va spun si ce am vazut eu pe pielea mea.

daca spui ca esti in tratament chiar nu are rost sa intrerupi. dupa eventual. si daca gasesti eucerin pt piele acneica cum spunea o eva si mai bine. cred ca e o firma serioasa.

mie, de obicei, cand o crema nu-mi prieste, 'aflu' imediat: imi ies tot felul de chestii, fac alergie. si cu astea nu am probleme.
  •  
    • 289 mesaje
    23 Sep 2005, 13:20
    0 0
    mie cand o crema nu-mi prieste vad dupa filmul gras pe care-l lasa, sau mai bine zis dupa modul de hidratare a cremei.in timpul sarcinii, am testat o groaza de creme, pt. ca aproape nici una nu-mi hidrata suficient tenul (pe care-l am mai mult gras decat mixt).
    in schimb, dupa nastere, tenul a revenit la "normal", adica unsuros, plin de bube... noroc cu forumul asta, k asa am mai descoperit multe lucruri cu adevarat benefice nu numai pt.piele, ci in general despre ingrijire.

eu pana acum despre eucerin chiar nu am auzit nici pareri pro, nici contra, si culmea e ca totusi nu sunt niste produse noi pe piata, si nici extrem de scumpe.
    e bine ca mi-am format o parere bazata pe experienta ta, deocamdata.

sa ai o zi cat mai frumoasa, in ciuda vremii de afara si un week-end minunat!
    pupici
  •  
    • 172 mesaje
    26 Sep 2005, 09:09
    0 0
    kappa, de cat timp folosesti produsele astea? ce ai mai folosit inainte si (nu) ti-a placut?
    eu mi-am de-a lungul timpului o gramada de produse pt ten mixt si gras de la multe firme si, intr-o prima faza, aproape toate au un efect destul de bun... iar pe urma, dupa o saptamana-doua, parca nu mai sunt bune de nimic
  •  
    • 19 mesaje
    26 Sep 2005, 11:10
    0 0
    mi'am luat sambata noua gama de la eucerin pt ten gras cu probleme(gel,lotiune si crema-gel)...normal ca in 3 zile nu s'au intamplat minuni..insa..pot spune ca tenul se ingrasa mai putin..scrie pe cutie ca rezultate vizibile se vad abia in 3 saptamani...gelul e fara parfum..si celelalte au un parfum discret..nu usuca pielea..costa cam 1 mil 4 sute...toate 3...le'am luat de la sensi blu..si am primit si niste mostre gratuite....va mai spun cu timpul..daca se mai intampla ceva..(sper sa se intample)...
  •  
    • 790 mesaje
    27 Sep 2005, 12:47
    0 0
    trinity, am spus cred, de vreo luna si ceva le folosesc.
    cat despre ce am mai folosit, ca si tine banuiesc, cam tot ce-am prins in mana, multe recomandate de eve, de fapt. game romanesti, game de firma, nimic nu m-a convins, insa. drept urmare nici nu le-am mai luat.

ca o surpriza, mi-a placut nivea aqua beauty, care, va imaginati, nu e deloc in genul celor dermocosmetice, dar mie una mi-a priit. e singura crema pe care mi-am mai luat-o de vreo cateva ori dupa ce am incercat-o.

normaderm de la vichy imi place, dar se pare ca am o mica alergie la ea. din pacate. imi place consistenta ei si cum lasa tenul, proaspat si racorit. fara luciu.
  •  
    • 161 mesaje
    30 Sep 2005, 20:15
    0 0
    Buna. Poate ajuta sa stiti - daca nu cumva este deja - ca aceste creme de la Eucerin au acelasi efect a celor Nivea pentru ca fac parte din grupul Nivea. La fel si cele Creme 21. Personal mi se par toate la fel dar intr-un ambalaj diferit.