ceai verde si otet de mere

  •  
    • 387 mesaje
    5 Sep 2005, 20:22
    0 0
    salut a slabit cu ceai verde si otet de mere ? si sa-mi spuneti si cat ati slabit. va pup. pa.
  •  
    • 110 mesaje
    6 Sep 2005, 00:48
    0 0
    cum e dieta asta??
  •  
    • 387 mesaje
    10 Sep 2005, 15:21
    0 0
    nu este o dieta ci sunt pastile. chiar nu a incercat nimeni?
  •  
    • 25 mesaje
    17 Oct 2005, 17:17
    0 1
    buna, eu am reusit sa slabesc band ceai verde, dar in paralel am renuntat, dar nu de tot, la dulciuri si la bauturi carbogazoase. dar am slabit in timp, cateva luni bune. dupa atata timp vreau sa spun ca stomacul s/ micsorat si nu mai mananc atat de mult ca inainte.in rest am mancat tot ce se poate, nici o interdictie. daca mai ai vreo intrebare astept.bafta
  •  
    • 76 mesaje
    20 Oct 2005, 21:51
    0 0
    buna
    cat ceai verde beai pe zi, de exemplu? inainte sau dupa masa? foarte fierbinte?
    care marca de ceai verde, am vazut ca sunt mai multe in magazine?
    am auzit si despre ceaiul negru ca ar slabi, e adevarat?

    merci de raspunsuri.
  •  
    • 73 mesaje
    25 Oct 2005, 13:18
    0 0
    sunt"noua"peacest forum.Ma bucur ca am gasit persoane care sa-mi impartaseasca din experienta lor; eu vreau sa slabesc 7 kg, dar fara diete minune, in care tb sa renunt la anumite alimente(ceea ce distruge organismul); imi spuneti, va rog, cum e cu ceaiul??
    multumesc si bafta in atingerea obiectivelorpupici
  •  
    • 25 mesaje
    26 Oct 2005, 11:41
    0 0
    imi cer scuze pentru intarziere. nu am putut accesa site/ul. eu am slabit foarte mult, dar in decurs de un an. am baut un pahar, maxim doua pahare de ceai verde pe zi. dar am renuntat, nu de tot, la dulciuri si la sucuri. oricum cu timpul va fi usor pentru ca de la ceai am observat ca se micsoreaza apetitul. bafta
  •  
    • 64 mesaje
    26 Oct 2005, 12:28
    0 0
    ce inseamna "foarte mult" Gabi? Cam cate kg?
  •  
    • 7 mesaje
    8 Nov 2005, 11:35
    0 0
    Si eu beau ceai verde (de cam 4 saptamani)dar nu este nici o schimbare. Cam cit timp duraze pana are efect?

    Merci, pa
  •  
    • 120 mesaje
    8 Nov 2005, 11:51
    0 0
    Fetele band ceai verde si mancand dulciuri si fainoase nu o sa slabiti. Ceaiul verde este antioxidant, diuretic si usor laxativ, este f. bun pentru sanatate, impotriva radicalilor liberi, dar nu este de ajuns. Nu va asteptati la lucruri miraculoase acolo unde chiar nu se poate. Este pur o teorie care transmisa "prin viu grai" este oarecum deformata. Trebuie sa combinati pe toate planurile. Renuntati la dulciuri, fainoase, sucuri, cartofi, orez. Sau macar incercati sa eliminati painea alba si tot ce e cu zahar. O cana de ceai verde/zi, atentie a nu se lasa la infuzat mai mult de 5-7 min, pentru ca i se accentueaza gustul amar. Si a nu se bea seara. Din cauza cofeinei pe care o contine s-ar putea sa aveti probleme cu somnul. Pe langa ceaiul verde beti mult ceai de urzica, maces sau ginseng, este bine pe perioada asa zisei diete, va aduce aportul de vitamine. Deci, hadeti sa rezumam, secretul este dispensarea de fainoase si dulciuri, o cana de ceai verde de dimineata, in rest mancati normal, si mult mult ceai sau apa plata.
    Si coborati cu doua statii inainte de casa si luati-o pe jos in fiecare seara. Veti lucra muschii gambei si fesierii. Bafta!
  •  
    • 12 mesaje
    9 Nov 2005, 11:28
    0 0
    este un ceai verde chinezesc la vreo 80.000 lei inscriptionat adipose tea si pe fond verde si il gasesti numai in farmacii si la Plafar. Beneficiile le vezi mult mai tarziu, dar le vezi pentru ca depinde si de varsta si de greutate in acelasi timp. Eu una am inceput acum 2luni si am slabit vreo 3 kg, dar nu aveam nici prea multe(55la inceput si acum 52). Ceaiul e recomandat sa-l bei numai seara ca altfel daca il bei pe zi si te trece o durere de burta(urgenta la WC) iti spun ca nu te poti tine pentru ca te scapi pe tine. Sa-ti mai dau un alt exemplu pentru ca o colega de-a mea care este si mica de statura si grasa,si vreo 40 de ani la ea nu se vede ca la mine. SUCCES
  •  
    • 8 mesaje
    10 Nov 2005, 15:29
    0 0
    daca ai tensiune este bun
  •  
    • 199 mesaje
    11 Oct 2017, 16:10
    0 0
    Ajuta in multe probleme de sanatate, chiar este foarte bun pentru organism. Eu beau ceai verde de mult timp, dar nu avea nu efect vizibil, conteaza mult ce fel de ceai folositi, trebuie sa fie unul bio. Eu consum de putin timp Matcha, un ceai verde bio, foarte, foarte bun. Il comand de pe farmaciaortomoleculara.ro, acolo veti gasi multe produse bune pentru sanatate.
  •  
    • 170 mesaje
    30 Nov 2017, 12:17
    0 0
    Eu am reusit sa slabesc folosind dieta cu iaurt si am fost foarte multumita de rezultate. Am gasit aici cum anume sa o folosim: http://www.sfaturisanatate.com/dieta-cu-iaurt