tratament naturist anticancer

  •  
    • 1 mesaje
    28 Aug 2005, 13:23
    3 1
    Acest tratament a avut succes chiar si pentru cei gravi bolnavi.acest tratament consta in urmatoarele ingrediente;un litru de tuica de pruna curata ,patru sau cinci faguri de miere maruntiti ca sa se poata topi,si un pumn mare de pelin,Se tine tuica la soare 14 zile,dupa care se pun comprese pe zonele afectate.Cine a folosit tratamentul si s-a vindecat il rog sa ma anunte ca sa ma pot bucura si eu de vindecare.Au fost bolnavi si cu metastaze care s-au vindecat si traiesc si astazi Aiana.
  •  
    • 372 mesaje
    28 Aug 2005, 20:25
    1 0
    Mai era un tratament anticancer care aparuse in revista Formula As. Era vorba de un amestec de cafea, miere si unt de casa. Din pacate nu stiu care sunt cantitatile din fiecare ingredient. Singura conditie e sa nu fii hipertensiva.
    Pot sa-ti spun ca tratamentul e eficient; bunica mea a avut cancer si in perioada in care a luat leacul asta s-a simtit mult mai bine. Din pacate, la un moment dat, in mod inexplicabil, nu a mai vrut sa urmeze nici un tratament, asa ca in scurt timp boala a revenit.
  •  
    • 204 mesaje
    29 Aug 2005, 09:13
    0 5
    Din formula As nr.510:

    Raspuns pentru toti cei care cauta tratament pentru metastaze
    si au curajul sa-l incerce

    Saptamana trecuta s-a intamplat un lucru extraordinar, pe care vreau sa-l impartasesc tuturor celor interesati. Acum cateva luni de zile, am luat din revista "Formula AS" un tratament pentru metastaze, dat de un barbat care l-a urmat si s-a facut bine de cancer metastazat la plamani. Saptamana trecuta, m-a sunat prietena mea din America sa ma intrebe de numele unui preot din Romania, renumit pentru rugaciunile sale, la care urma sa apeleze in vederea sprijinirii prin rugaciune a unui bolnav de cancer, aflat in pragul mortii. Eu ii spun ca nu cunosc preotul despre care vorbeste, dar ca am o reteta pentru metastaze luata din "Formula AS" si, daca are ingredientele necesare (unt si untura de casa), sa o incerce. Zis si facut. Prietena mea a facut reteta si i-a dus-o prietenului la spital (asta se intampla vineri dimineata, pe 8 martie 2002). Conform retetei, compozitia respectiva trebuie sa fie luata de trei ori pe zi, cu o jumatate de ora inainte de fiecare masa. Prietena mea s-a gandit sa-i dea cate o lingurita din compozitie o data la trei ore. Prietenul ei era deja pe perfuzie si morfina. Duminica dupa-amiaza m-a sunat sa-mi spuna ca Gabriel si-a revenit, vrea sa manance, nu mai are sange in urina, sangerarea gingiilor a incetat si ca are moralul foarte ridicat. Dupa o ora, ma suna din nou sa-mi spuna ca analizele facute dimineata i-au iesit normale. Nu vreau sa par ridicola: si acum imi vine greu sa cred ca in asa scurta vreme s-a putut obtine asa un rezultat si, daca n-ar fi prietenea mea la mijloc, as sta pe ganduri. Ori este o simpla minune, care n-are nimic de-a face cu reteta in cauza, ori intr-adevar, reteta face minuni. Bunul Dumnezeu stie, cert este ca in urma "tratamentului" minunea s-a produs.
  •  
    • 204 mesaje
    29 Aug 2005, 09:28
    10 1
    RETETA pt. metstaze

    (din Formula As) este :

    n tanar sportiv in varsta de 28 de ani se lupta cu cancerul"
    (Raspuns pentru BADEA IOANA - loc. Titu, jud. Dambovita, F. AS nr. 441)

    00 g cafea mac
  •  
    • 204 mesaje
    29 Aug 2005, 09:32
    11 0
    RETETA:
    formula AS nr.450:

    "Un tanar sportiv in varsta de 28 de ani se lupta cu cancerul"
    (Raspuns pentru BADEA IOANA - loc. Titu, jud. Dambovita, F. AS nr. 441)



    Va trimit o reteta care are o eficienta maxima, rezultatul fiind miraculos. Metastazele vor disparea complet, iar tanarul se va vindeca. Reteta are urmatoarele ingrediente: 500 g unt de casa, 500 g untura proaspata de casa (nesarata), 500 g miere poliflora, 500 g lamai (cu tot cu coaja) tocate marunt, 500 g cafea macinata (daca are tensiunea marita, se vor folosi doar 250 g cafea). Se amesteca totul si se incepe imediat tratamentul: cate o lingura de amestec, luata cu 30 de minute inaintea meselor principale. Aceasta reteta o am de la un fost bolnav cu multiple metastaze la plamani, care s-a vindecat complet. Schema tratamentului a primit-o, la randul sau, de la un calugar batran. Multa sanatate!
    MARIA DANIELA PARIS - str. Tanin nr. 12, Ploiesti
  •  
    • 372 mesaje
    29 Aug 2005, 12:43
    3 0
    Katherina, aceasta este reteta de care vorbeam eu mai inainte, dar nu stiam cantitatile. Bunica mea a urmat tratamentul asta si s-a simtit mult mai bine. Pacat ca nu a mai vrut sa-l continue.
    Este intr-adevar ceva eficient.
  •  
    • 1 mesaje
    25 Feb 2013, 13:29
    1 0
    katherina said:Din formula As nr.510:

    Raspuns pentru toti cei care cauta tratament pentru metastaze
    si au curajul sa-l incerce

    Saptamana trecuta s-a intamplat un lucru extraordinar, pe care vreau sa-l impartasesc tuturor celor interesati. Acum cateva luni de zile, am luat din revista "Formula AS" un tratament pentru metastaze, dat de un barbat care l-a urmat si s-a facut bine de cancer metastazat la plamani. Saptamana trecuta, m-a sunat prietena mea din America sa ma intrebe de numele unui preot din Romania, renumit pentru rugaciunile sale, la care urma sa apeleze in vederea sprijinirii prin rugaciune a unui bolnav de cancer, aflat in pragul mortii. Eu ii spun ca nu cunosc preotul despre care vorbeste, dar ca am o reteta pentru metastaze luata din "Formula AS" si, daca are ingredientele necesare (unt si untura de casa), sa o incerce. Zis si facut. Prietena mea a facut reteta si i-a dus-o prietenului la spital (asta se intampla vineri dimineata, pe 8 martie 2002). Conform retetei, compozitia respectiva trebuie sa fie luata de trei ori pe zi, cu o jumatate de ora inainte de fiecare masa. Prietena mea s-a gandit sa-i dea cate o lingurita din compozitie o data la trei ore. Prietenul ei era deja pe perfuzie si morfina. Duminica dupa-amiaza m-a sunat sa-mi spuna ca Gabriel si-a revenit, vrea sa manance, nu mai are sange in urina, sangerarea gingiilor a incetat si ca are moralul foarte ridicat. Dupa o ora, ma suna din nou sa-mi spuna ca analizele facute dimineata i-au iesit normale. Nu vreau sa par ridicola: si acum imi vine greu sa cred ca in asa scurta vreme s-a putut obtine asa un rezultat si, daca n-ar fi prietenea mea la mijloc, as sta pe ganduri. Ori este o simpla minune, care n-are nimic de-a face cu reteta in cauza, ori intr-adevar, reteta face minuni. Bunul Dumnezeu stie, cert este ca in urma "tratamentului" minunea s-a produs.

     buna ziua
    mama are metastaze chiar spuneti k este ok??\
    de unde ati procurat untul si untura ?
    merge la toate tipurile
    o zi buna. 

  •  
    • 6 mesaje
    25 Feb 2013, 18:32
    0 1
    mie imi vine greu sa cred ca o problema asa de grava precum cancerul se poate rezolva cu o reteta naturista. cred ca toata lumea care ar consuma untura in anumite proportii ar fi imediat perfect sanatoasa, daca e sa o luam asa, nu? eu am o colega de munca care a avut cancer la san si, credeti-ma, a incercat tot felul de variante, si medicale, si spirituale, si naturiste. poate ajuta lucrurile astea despre care spuneti voi, dar pana la urma recomandarea unui medic de specialitate bun este solutia! colega mea este bine acum, dar pentru a gasit un astfel de medic, dna dr. Claudia Teodorescu de la Donna Medical Center, care i-a oferit indrumarile medicale cele mai potrivite.
  •  
    • 15 mesaje
    26 Feb 2013, 11:13
    2 4
    Celulele canceroase apar si incep sa se dezvolte atunci cand aciditatea este mare, la un nivel al pH de 5,8. Daca se mareste pH-ul, aceasta inseamna o concentratie mai mare a oxigenului, ceea ce conduce la moartea celulelor canceroase. Concluzia cercetarilor Dr. Warburg este ca avem nevoie de o dieta alcalina, cu aport de oxigen in corpul nostru. Apa alcalina ionizata are un pH ridicat si este foarte bogata in molecule de oxigen.
    Marturii ale medicilor despre efectele apei alcaline ionizate:
    - Dr. Don Colbert, M.D., autorul cartii "The Seven Pillars of Health": "Cand bolnavii de cancer intra in cabinetul meu corpul lor este intotdeauna super acid si plin de toxine. Prima mea grija este sa le alcalinizez tesuturile cu apa alcalina ionizata. Din clipa cand au inceput sa urmeze dieta alcalina, consumand apa alcalina ionizata, urina acestora a devenit normala, nu au mai avut nici un fel de dureri, renuntand in cele din urma si la tratamentul cu medicamente"
    http://apazen.blogspot.ro/2013/02/apa-zen-combate-si-elimina-acidoza.html