Farmece- dezlegare

  •  
    • 426 mesaje
    13 Iun 2011, 14:28
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 24 mesaje
    26 Iun 2011, 16:33
    0 1
    Bercea mondialu e in puscarie pentru ca n-a crezut in puterea tigancilor si in farmece. S-a dat rebel. Iar gaina neagra in combinatie cu apa neinceputa i-au tras-o!
  •  
    • 738 mesaje
    26 Iun 2011, 16:43
    1 0
    bai voi ati luat-o razna?
    cum naiba sa credeti in farmece...
  •  
    • 23 mesaje
    11 Iul 2011, 20:31
    0 0
    Nu stiu daca tine neaparat de categoria asta dar am sa va povestesc ce a auzit o prietena de-a mea. Ea este nascuta pe 10 mai, iar fratele ei este nascut in 5 mai, la 3 ani diferenta, iar o femeie le-a spus ceva de faptul ca isi fura unul altuia norocul sau ce si trebuie sa faca o slujba speciala la biserica pentru a-i dezlega. Ce credeti despre asta? Ati mai intalnit o asemenea situatie?
  •  
    • 4346 mesaje
    12 Iul 2011, 00:38
    0 0
    aberatii....
  •  
    • 3741 mesaje
    12 Iul 2011, 12:04
    0 0
    maggy1967 said:
    Bercea mondialu e in puscarie pentru ca n-a crezut in puterea tigancilor si in farmece. S-a dat rebel. Iar gaina neagra in combinatie cu apa neinceputa i-au tras-o!

     

    nici nu puteai s-o zici mai bine!

  •  
    • 2965 mesaje
    16 Iul 2011, 22:54
    0 0
    Cu greu am reusit sa citesc prima pagina.
    Am ramas socat de faptul ca inca mai exista oameni care cred in prostii de genul asta. Ce naivi, ca sa nu le spun altfel.
  •  
    • 2 mesaje
    5 Aug 2014, 20:34
    0 0
    fetelor voi va dati seama ce faceti?stiti ca moliftele sfintului ciprian,sfintului vasile,si sfintului ioan gura de aur nu pot fi citite de oricine?stiti ce efecte dezastruoase pot avea?pot fi citite doar de preoti,si nu asa cum ai citi alba ca zapada....nu va jucati cu raul fetelor....
  •  
    • 52 mesaje
    6 Aug 2014, 15:54
    0 0
    Nu pot nega faptul ca biserica crestina e un simbol al binelui dar totusi suntem in era internetului si nu putem crede in vraji asa cum nu credem in porci care zboara .
  •  
    • 4346 mesaje
    7 Aug 2014, 08:52
    0 0
    interconect_30 said:Nu pot nega faptul ca biserica crestina e un simbol al binelui dar totusi suntem in era internetului si nu putem crede in vraji asa cum nu credem in porci care zboara .

     

    si totusi ce legatura are prima parte a afirmatiei tale...asta cu biserica crestina , cu vrajile????????????? 

  •  
    • 85 mesaje
    11 Aug 2014, 07:47
    0 0
    mire76 said:fetelor voi va dati seama ce faceti?stiti ca moliftele sfintului ciprian,sfintului vasile,si sfintului ioan gura de aur nu pot fi citite de oricine?stiti ce efecte dezastruoase pot avea?pot fi citite doar de preoti,si nu asa cum ai citi alba ca zapada....nu va jucati cu raul fetelor....

     

    Adica?
  •  
    • 85 mesaje
    12 Aug 2014, 20:19
    0 0
    igivan said:
    black.nails said:
    mire76 said:fetelor voi va dati seama ce faceti?stiti ca moliftele sfintului ciprian,sfintului vasile,si sfintului ioan gura de aur nu pot fi citite de oricine?stiti ce efecte dezastruoase pot avea?pot fi citite doar de preoti,si nu asa cum ai citi alba ca zapada....nu va jucati cu raul fetelor....

     

    Adica?

     

     

    adica nu oricine poate citii un text bisericesc. adica poti, da' nu intelegi. adica intelegi, da' degeaba il citesti.

    si da, e periculos.  ca-n voodoo. citesti azi, si maine poate sa moara  vecinu' calcat de tren.

    iar chestia cu alba ca zapada...da, ea s-a jucat cu maru' si a murit. vezi, e periculos!!

    chiar exista farmece. de 9 ani sufar de un sindrom numit in popor , deochi. cum se uita cineva la mine, cum da ochii peste cap , iar pe mine ma ia cu dureri de cap, singur remediu fiind un descantes special, spus de vecina de la parter..

    am incercat de toate. tamaie, bete de chibrit, bete arse  aruncate-n  pahar, cantece cantate de vestale, exorcizare, scipat in san- nu mereu al meu- postit la o manastire de maici tinere timp de doua luni...nimic din toate astea n-a facut sa treaca problema.

    de curand am descoperit ca pot influenta aceasta stare prin redirectionarea deochiului spre cel ce se mira. asa ca acum ma doare in fund iar in jurul meu aud numai plansete.

     

    Un descantec pentru aducere de bun simt nu-ti face? Vezi ca durerea in fund e periculoasa si se lasa cu hemoroizi
  •  
    • 456 mesaje
    15 Aug 2014, 13:06
    0 0
    iote pisi, cum te-am lasat aici sa spumegi a furie!!!
    iarta-ma!!
  •  
    • 85 mesaje
    15 Aug 2014, 17:00
    0 0
    Noroc cu tine care esti prezent peste tot
  •  
    • 456 mesaje
    15 Aug 2014, 20:58
    0 0
    da pisi, omniprezent, omnipotent.......
    am impresia ca-ti plac useri aia linistiti, ce-si trag un topic cu o intrebare cretinoida iar tu d-abia astepti sa razi de ei.
    iote ca mie imi plashi sa ma desfasor. te deranjeaza pisi?
    chiar de te deranjeaza, mi se falfaie.
    hai ti pup!
  •  
    • 12208 mesaje
    15 Aug 2014, 22:38
    0 0
    black.nails said:
    mire76 said:fetelor voi va dati seama ce faceti?stiti ca moliftele sfintului ciprian,sfintului vasile,si sfintului ioan gura de aur nu pot fi citite de oricine?stiti ce efecte dezastruoase pot avea?pot fi citite doar de preoti,si nu asa cum ai citi alba ca zapada....nu va jucati cu raul fetelor....

     

    Adica?

     

     Slujbe cu efect de bumerang pentru preoţii nepregătiţi
    Pentru cei mai puţin cunoscători, trebuie menţionat faptul că Moliftele Sfântului Vasile cel Mare sunt nişte slujbe extrem de puternice menite să alunge răul. Atât de puternice, încât ele sunt folosite în exorcizări şi în dezlegarea de blesteme aruncate asupra credincioşilor. Potrivit canoanelor bisericeşti, slujba nu poate fi oficiată decât de un preot bine pregătit să înfrunte stihiile întunericului, dat fiind faptul că în cadrul acesteia este blestemat diavolul. Preotul care citeşte Moliftele Sfântului Vasile trebuie ca înainte să fi ţinut post aspru, astfel încât să fie pregătit de confruntarea cu necuratul. Altfel – susţin oamenii bisericii – Moliftele pot avea efect de bumerang, devastator pentru cei care le citesc, dar şi pentru cei care le ascultă. Unii credincioşi solicită preoţilor citirea acestor slujbe acasă, considerându-le purificatoare, însă puţini preoţi se încumentă să le dea citire în alte situaţii decât în cadrul slujbei de Anul Nou, tocmai pentru faptul că, dacă nu sunt suficient de bine pregătiţi, blestemele aruncate asupra diavolilor se pot întoarce asupra lor.

  •  
    • 456 mesaje
    15 Aug 2014, 22:50
    0 0
    paca as citii scenariul exorcistului.
    intrun fel nu se da apa la moara naivilor cu aceste slujbe? ele n-ar exista, daca nu ar exista si oameni care sa creada in blesteme.
  •  
    • 12208 mesaje
    23 Aug 2014, 13:49
    2 0
    da asa este


  •  
    • 292 mesaje
    29 Ian 2015, 15:22
    0 0
    De ce subiectul este in sectiunea divertisment daca este discutat atat de detaliat ?
  •  
    • 3765 mesaje
    29 Ian 2015, 16:48
    0 0
    IMirelaeu said:De ce subiectul este in sectiunea divertisment daca este discutat atat de detaliat ?

     

    ca sa nu fie in alta parte