Cea mai buna agentie de fotomodele

  •  
    • 411 mesaje
    7 Sep 2005, 22:56
    0 0
    Redeea, nu am gasit adresa de la Space sau ANAM.
    Ma poti ajuta, te rog?


    Irina
  •  
    • 841 mesaje
    8 Sep 2005, 11:00
    0 0
    buna, inainte anam era usor de gasit pe internet. nu stiu ce s-a intamplat. anam este pe magheru deasupra magazinului castel, iar la autentic art sau space ca este cam acelasi lucru - dupa magazinul naf naf de pa magheru este o straduta si imediat dupa magazin o scara de bloc. mai multe nu iti pot spune pentru ca, dupa cum am mai spus au trecut ceva ani de atunci.
    te sfatuiesc foarte sincer nu te duce acolo - este o pierdere de vreme, daca vrei sa lucrezi cu adevarat in moda si nu ai avut succes cu mra-ul poti incerca la shine, chic, smile.
  •  
    • 411 mesaje
    9 Sep 2005, 22:08
    0 0
    Multumesc mult!O sa ma mai gandesc daca ma duc sau nu.

    In rest, nimic nou?
    Ce'ati mai facut, fetelor?
    Ati mai fost la agentii etc?

    Irina
  •  
    • 7364 mesaje
    10 Sep 2005, 14:01
    0 0
    Draga, Irina, tia-m zis ce am zis despre agenti asta de "modele" pt ca am lucrat si eu un pic cu ei acum 2 ani si am fugit cat m-au tinut picioarele..la propriu apropae
    Amaria, scuze daca te-ai suparat, poatu faci poze buna la super-pret si nu e teapa...eu am vrut sa le avertizez pe fete..ca am vazut multe chilipiruri din astea la viata mea

    Va urez o zi buna ,fetelor!
  •  
    • 94 mesaje
    11 Sep 2005, 06:21
    0 0
    ancutza, nu m-am suparat... si am inteles ce vrei sa faci avertizandu-le pe fete, e normal, dar tocmai esenta ai omis-o: eu nu le-am cerut fetelor nici un ban pt ceea ce fac pt ele... incercam sa fac exact ce ai incercat si tu.. sa le ofer posib de a le face poze bune gratis, pt ca mi-era aiurea sa vad ca li se cere o multime de bani pt asa ceva... daca decid ca pozele sunt bune de book, modificam, printam, punem in book, adica ~500 mii.. nu le place, isi iau pozele pe un CD si se duc acasa si fac ce vor cu ele. Si nici nu-mi place asocierea ca ce e gratis e absolut implicit "ieftin" ca si calitate. Ramane sa spuna fetele dc sunt multumite sau nu. oricum, stai linistita, eu sunt cool cu topicul si forumul si iti respect parerea, mai ales ca in mare masura iti dau dreptate in tot ce zici.
  •  
    • 7364 mesaje
    11 Sep 2005, 12:52
    0 0
    Buna, Amaria!

    Poate imi fac si eu, totusi, niste poze la tine...suna promitator ce zici. ca nu mi-ar strica niste poze recente in plus! Macar sa fiu eu cobai!
    te-am pupat
  •  
    • 411 mesaje
    12 Sep 2005, 17:54
    0 0
    Buna!

    Am fost azi la ANAM acolo pe Magheru. Numai ca acum se numeste Pacific Models si e in colaborare cu Fashion Tv. Intr-adevar pe hol erau numai poze cu modele pe care eu le stiam ca fiind de la Space, Claudia Neghina, Timea Kali etc. In fine, am vorbit cu o tipa de acolo, ft draguta, Ana-Maria. Am completat 2 fise de inscriere, mi s'au facut 3 poze cu camera digitala. Si o sa tinem legatura telefonic pt urmatoarele castinguri.

    Sper sa lucrez in curand ca model!
    Pupici
  •  
    • 411 mesaje
    12 Sep 2005, 19:08
    0 0
    ((
    Am primit si eu un job la o prezentare de moda in Mamaia, transport totul gratis si primesc si 1mil pe asta si ai mei nu ma lasa !!!De fapt nici nu le trece prin cap ei zic ca e cls a 12a ..... Dar eu sunt un copil ft bun la scoala si nu as avea probleme, oricum ar fi zielele astea in care practic nu se face scoala Sunt asa trista si dezamagita
  •  
    • 94 mesaje
    13 Sep 2005, 00:52
    0 0
    wanabee... nu te enerva si incearca sa le explici cu calm ca e o sansa f buna sa mai capeti un pic de experientza in domeniul asta, si daca nu trebuie sa dai nimic mai mult pentru asta decat timpul tau, atunci merita cred eu. ai grija doar la persoanele/compania cu care pleci in job, k? grija mare! in rest, cred ca pt ai tai ai tot felul de argumente sa ii convingi. Bafta!

    ancutza, dc te hotarasti cauta-ma pe mail si trimite-mi si 2-3 poze inainte sa-mi fac o idee de ansamblu. Cu mare placere, te voi accepta drept "cobai", desi sincer nu-mi prea place termenul. spune-mi cam si ce perioada te-ar interesa ca sa imi fac si eu un planning ca sunt super busy lunile astea pana in Anul Nou si vreau sa nu ma injure nimeni. pupici fetele.

    p.s. Malibu e grozav! Nu prea m-am obisnuit cu vremea insa, ma asteptam la niste calduri sa nu poti sa stai dar e o briza care imi face pielea de gaina... nu cred ca o sa ajung sa fac vreo baie in piscina, dar la sala o sa ma duc in fiecare zi. singurul lucru nasol e ca mi-e f dor de iubitule meu, desi vb non stop cu el la tel.

    Va pup, aveti grija de voi!
  •  
    • 7 mesaje
    13 Sep 2005, 19:18
    0 0
    BAI FETELOR NU VA MAI AGITATI ATAT CU AGENTIILE DE MODELE VA ZIC EU CARE ESTE MAI BUNA, BEST MODEL SUNT LA EI IN AGENTIE SI SUNT MULTUMITA EI AU CELE MAI MULTE PREZENTARI DIN TARA SI LUCREAZA CU TOATE AGENTIILE DE AFARA.ACUM AU SI UN CONCURS CU NEXT IN TOATA TARA
  •  
    • 7 mesaje
    13 Sep 2005, 19:22
    0 0
    evitati agentii ca shine,smile ,mai ales spae nu vedeti ca nu au nici site sa nui cunoasca nimeni

    e adevarat ca se castiga multi bani acolo dar din alte kestii .PROSTITUTIE
    PE O PRIETENA DE A MEA AU INCHISO INTR-O CAMERA DE HOTEL CU UN KINEZOI E NASPA
  •  
    • 70 mesaje
    17 Sep 2005, 18:04
    0 0
    Amaria, ti-am trimis poze pe mail ca sa-ti faci o idee. Pupici
  •  
    • 69 mesaje
    18 Sep 2005, 21:28
    0 0
    am colaborat un timp cu smile.ma chemat la un casting nu mi-a zis despre ce e vorba shi m-am trezit in bam boo selectau dansatoare!avetzi grija shi puneti cat mai multe intrebari despre job-ul care vi se ofera.am luat shi tzeapa cu banii tot la smile.!
  •  
    • 69 mesaje
    18 Sep 2005, 21:32
    0 0
    Buna.Mie mi se par tare neseriosi.Am facut cursuri la Best models shi mi-au lasat un gust amar!
  •  
    • 208 mesaje
    20 Sep 2005, 13:19
    0 0
    in sf...nush ce s-a intamplat dar am avut blocat cateva zile bune userul d pe forum..in fine..
    laura..in ce sens zici u k sunt neseriosi cei d la best? ce tangente ai avut cu ei de ti-au lasat impresia asta? ai facut doar cursurile ?? da-ne si noua mai multe detalii..
  •  
    • 2 mesaje
    20 Sep 2005, 17:59
    0 0
    mai cum puteti sa stati la 1,80m ai vostri la acea agentie ????? cum naiba sa nu reusesti sa lucrezi de 5 milioane intr-un 1,5 ani; eu lucrez cu agentia mra si este de departe cea mai tare agentie din romania desi sunt multe fete care zic una sau alta; singura problema este ca trebuie sa fii si tu tare ca sa poti lucra la cel mai inalt nivel cu ei; voi v-ati uitat pe situl lor??? www.mramodels.ro office@mramodels.ro sau concursul lor de modele www.supermodeloftheworld.ro duceti-va acolo ca sa profitati cat inca sunteti tinere; nu va speriati ca aveti contract cu alte agentii; ei au avocati care pot rezolva orice; mie mi-au reziliat un contract cu o agentie naspa din alba iulia; insa pe cei de mra nu ii poti "fenta" sub nici o forma; daca lucrezi cu ei nu poti sa te mai duci la alta agentie. alina
  •  
    • 208 mesaje
    20 Sep 2005, 19:57
    0 0
    alina esti pe site`ul lor???
  •  
    • 147 mesaje
    20 Sep 2005, 20:43
    0 0
    Buna Alina, am si eu o intrebare in legatura cu Mra-ul, ei colaboreaza si cu fotomodele, nu de alta dar eu nu am inaltime corespunzatoare si as vrea sa stiu ce sanse de colaborare pot sa am cu ei. Astept nerabdatoare raspunsul tau, sper sa fie cat mai curand. te pup , toate cele bune.
  •  
    • 69 mesaje
    20 Sep 2005, 21:15
    0 0
    BUNA.Pt.ca vand vise cu stil!Am 1,77m.bruneta 54kg.Am facut niste poze pt.book foarte proaste lipsite de orice imaginatie pe banii mei!shi pt. ca fiind la inceput de drum aveam pretentie sa ma calauzeasza spre ceva sau spre nimik daca ei consideram ca nu sunt pt.asa ceva
    nu se comporta ca niste profesionisti.deci nu se respecta!
  •  
    • 1744 mesaje
    20 Sep 2005, 23:01
    0 0
    Mi-e rau... la http://mramodels.ro/ deschide...leopardul de la ITLand!