Cea mai buna agentie de fotomodele

  •  
    • 342 mesaje
    1 Sep 2005, 13:23
    0 0
    Dar pentru copii si real people stiti vreo agentie buna?
  •  
    • 481 mesaje
    1 Sep 2005, 20:14
    0 0
    Fetelor fotograful este foarte cunoscut.si in banii aia intra cam 60-70 de poze.dc vreti mai multe amanunte putem vb pe mess:coolsba2000@yahoo.com si eventual putem stabilii si o intalnire pentru a ne cunoaste.
  •  
    • 6 mesaje
    1 Sep 2005, 21:15
    0 0
    imi spune si mie cineva unde gasesc pantofi marimea 34? va rog, sunt disperata
  •  
    • 131 mesaje
    2 Sep 2005, 09:27
    0 0
    eu lucrez d mult timp cu sequoia si nu am de comentat decat comisionul... managerul e marfa si nu ai probleme daca nu semnezi contract de exclusivitate... inainte erau cv probleme cu banii dar acum se dau la zi fixa...poate am fost eu lucky?
  •  
    • 147 mesaje
    2 Sep 2005, 11:26
    0 0
    Buna Bombonik, imi poti da mai multe amanunte cu privire la aceasta agentie? Cand te-ai prezentat la interviu te-ai dus cu un book? Aveai experienta in domeniu? Agentie se ocupa si de partea fe fotomodele sau mai mult de fashion. Eu am doar 1.65 inaltime si sunt interesata de aceasta latura. Te pup si numai bine!
  •  
    • 411 mesaje
    2 Sep 2005, 14:42
    0 0
    iti spun eu k sequoia e km varza...poate tipa d dinainte a fst lucky...ma rog..partea buna (pt tine) e k ei s ocpa mult mai mult d fotomodele... d fapt manageru i'a si zis prietenei mele k n'a avut niciodata clienti kre s vina la ei pt modele d podium..deci..ei sunt bazati p kestii d fotomodele, reclame, video, hostess, sampling... km asa
    din cate stiu eu... prietena mea ia 12 lei noi/3 ore d impartit fluturasi.. da banii astia merg la agentie pana cumuleaza ea 5 mil...atat costa cursurile da ea n';a avut kum s dea dl inceput asa o suma si a preferat s lucreze pt ei..

    sper k te'am mai lamurit
    poop
  •  
    • 70 mesaje
    2 Sep 2005, 20:16
    0 0
    Amaria si eu as fi interesata de un book profesionist..deci te voi contacta dupa 24 sept si iti voi trimite pana atunci niste poze sa iti faci o idee. Pupici!
  •  
    • 94 mesaje
    3 Sep 2005, 07:27
    0 0
    o.k. Timeea, astept mailul tau si ne vedem dupa 24 sept. pupici.
  •  
    • 131 mesaje
    4 Sep 2005, 07:46
    0 0
    nu,m-am dus doar la curs fara book fara intentia de a face cv din asta...just 4 fun dupa vreo 2 ani de la curs i-am sunat, m-am dus acolo si deja a doua zi ma bagasera in constructexpo...
    Si da, la inceput te baga pe samplinguri...dar mi se pare logik, tu ai trimite o fata pe care n-o cunosti la hostess sau cv de genul la un client important, sa se certe cu ditai manageru sau mai stiu eu ce... eu nu!
    Plata este variabila de la activitate la activitate,dar poate deveni f buna...cat despre book..
    Oricum, sfatul meu e sa te inscii la mai multe agentii,fara contract de exclusivitate.Cand te suna, alegi unde vrei sa mergi si unde nu, in functie de bani,conditii...etc
  •  
    • 411 mesaje
    4 Sep 2005, 22:32
    0 0
    stie cineva ceva d agentie SPACE MODELS, condusa d modelele claudia neghina si timea kali?
    dak stie cineva, as dori neaparat informatii sau un nr de telefon

    poopici
  •  
    • 7364 mesaje
    6 Sep 2005, 14:11
    0 0
    Deeecii, unu la mana, daca ti la tineretea ta nu te baga cu Space Models, adik cu Gheara! Nu sunt treburi tocmai ortodoxe pe acolo....

    Doi: Sequoia nu mi se pare si nu mi s-au parut niciodata seriosi...auzi...sa iti ceara bani ca sa iti gaseasca joburi... e ca si cum te-ai angaja si patronul ti-ar cere bani sa iti dea de lucru...cam ilogic, nu? Si, oriocum, prietena ta nu putea sa le tot zica ca nu poate sa vina la joburi, ca nu e in Buc, sau sa nu le raspunda la telefon si asa sa treaca 1an jumate?

    Trei: Mi se pare dubios de mic pretul pt un book profi 500.000-1 milion. Un fotograf no name, dar axat numai pe fotografie de moda cere peste 50 de euro, sau in jur de 100- 100 si un pic daca vrei asigurat machiajul si aranjatul parului. Take care!

    V-am pupat, fetelor
  •  
    • 94 mesaje
    6 Sep 2005, 18:11
    0 0
    ancutza, ideea e cam asa... nu le obliga nimeni sa isi faca un book... cand am zis 500 mii era vb doar de banii care se investesc in mod direct mapa de prezentare (costul mapei propriu-zis: coperti, cartonul special, print-urile fotografiilor.. asta vrei nu vrei costa). 500 mii nu inseamna neaparat "ieftin" Ideea era sa le ajutam sa ajunga undeva, intelegi... sau mai bine zis nu sa ajunga, ci sa plece de undeva. ce garantii ai tu ca cei care lucreaza cu MRA sau stiu eu ce alte agentii sunt profesionisti? Tu te-ai uitat la pozele de pe site-urile romanesti de modeling comparativ cu cele de afara? ai idee de fotografie cat de putin macar? stii cate din pozele alea sunt defocusate, haios incadrate, neinspirate, cu umbre super nasoale.. e clar ca oamenii aia habar n-au de ce inseamna lumina de studio, ca sa nu mai zic de tehnica foto. faptul ca lucreaza cu agentii tari nu ii fac profesionisti si nici nu le da dreptul sa iti ia o carutza de bani pe niste... in plus, habar n-ai a cat-a parte din banii astia ajung in final la fotograf, ca deh, trebuie sa traiasca si agentia din ceva...
    te inteleg ca vrei sa le sfatuiesti pe fete de bine, dar si eu am avut aceeasi intentie cand am postat msg., anume sa nu arunce banii aiurea pe un fotograf care le ia banii si le face si poze proaste ci sa incerce sa o faca din amuzament, placere, te asigur ca vor invatza, daca nu deja au invatzat o multime de chestii interesante, si in plus cred ca vor fi mult mai avantajate sa fie pozate de o femeie, adica nu stai cu frica ca cine stie ce patzesti sau cine stie cine unde te duce si pe ce pune mana,daca intelegi... eu cred ca pentru cele care isi doresc asta cu adevarat merita incercarea.. nu le costa nimic decat timpul lor.. eu pe de alta parte il pun la bataie pe al meu...
    si asa ca idee.. un fotograf bun, cu studio-ul lui, si aparatura super profesionista practica preturile de care vb tu pe ora... cel putin asta platesc agentiile BTL pentru un shoot complet... cateva mii de $. deci nici o sansa pentru fetele astea sa faca ceva cu adevarat prof. decat prin agentii, si asta dc au bafta unui Bumbutz sa le pozeze. mai sunt si altii destul de "lansati", dar am avut ocazia sa-i cunosc pe parte din ei, si stiu cum faceau poze femeilor, te scarbeste de-a dreptul sa-i vezi acum numiti "super profesionisti". putem sa mai discutam pe tema asta oricum dc vrei...
  •  
    • 411 mesaje
    6 Sep 2005, 23:55
    0 0
    asa e , ana maria
    eu am incredre in u, mai ales k adevaratii pasionati d fotografie sunt cei care lucreaza profesionist si trateaza fotgrafia ca arta, ceea ce si este.

    o sa va spun fetelor cum a fost, dupa c mai vb cu ana si o sa'mi fak booku

    va poop
  •  
    • 411 mesaje
    7 Sep 2005, 00:53
    0 0
    Ancuta, dar tu de unde stii ca e asa de periculos si neprofesional la SPACE?
    Stiu ca Gheara a infiintat agentia dar acum e condusa de modelele Claudia Neghina si Timea Kali.
    Oricum modelele lor sunt ft ft promovate in afara, le vad pe Fashion TV, la prezentari, in emisiuni, videos.

    Te rog mult de tot daca poti sa-mi dai mai multe detalii.

    Irina
  •  
    • 841 mesaje
    7 Sep 2005, 11:49
    0 0
    buna
    este periculos la space. stiu din proprie experienta. ce se vede in afara e gardul vopsit.... aveti grija la leopardul dinauntru.
  •  
    • 411 mesaje
    7 Sep 2005, 13:11
    0 0
    Dar de ce nu dai detalii, Redeea?
    ZI'mi te rog frumos, adresa agentiei sa ma duc si eu sa vad despre ce e vorba.

    Te rog mult de tot!!
    Irina
  •  
    • 841 mesaje
    7 Sep 2005, 13:32
    0 0
    space models este acelasi lucru cu autentic art si ANAM ... sunt patronate de aceasi oameni. poti cauta pe net adresa ANAM si sa intrebi de acolo adresa exacta a space models eu stiu cum se ajunge dar nu stiu adresa exacta.... sunt ceva ani de cand am reusit sa fug de acolo.... nu inteleg de ce si-ar dori cineva sa mearga la ei... pentru ca vedeti pe fashion tv?
    mai ganditi-va... pentru binele vostru.
    plecari sunt, dar sunteti sigure ca vreti sa plecati cu ei?
  •  
    • 134 mesaje
    7 Sep 2005, 19:40
    0 0
    fetelor si eu am aceeasi problema caut o agentie buna si sincer imi este frica cu atatea agentii si tzepe....am 1,69m 89/63/92 ,55kg si 21 de ani...am lucrat in Anglia la o agentie ca fotomodel si deja am un portofolio dar vreau sa incerc si in tara.....vreau mai mult ca fotomodel ...ce imi recomandati?ce parere aveti de agentia classmodels a-ti auzit de ea?e serioasa?as vrea sa stau de vb cu mai multe modele despre ce este in tara ....cine vrea sa ma ajute sunt acum pe yahoo naomi_elena este id meu
  •  
    • 939 mesaje
    7 Sep 2005, 20:25
    0 0
    fetelor, pana la ce varsta mai poti sa.ti incepi cariera de model/fotomodel/manechin?
  •  
    • 411 mesaje
    7 Sep 2005, 21:04
    0 1
    In afara, fetele incep sa lucreze de la varste fragede gen 15-16 ani si presupun ca limita ar fi 25... Nu stiu sigur.

    Te pup