Tampoane interne???cum procedez?

•  
    • 17 mesaje
    29 Iul 2005, 00:04
    0 0
    Hey!am si eu o nelamurire...!in curand plec la mare si o sa fiu pe stop!mi-as pune ob dar nu stiu cum se face!am auzit k e ceva mai complicat!help me please!sau macar exista ceva cu care sa opresti menstruatia...sau sa o faci sa intarzie?
  •  
    • 188 mesaje
    29 Iul 2005, 00:20
    0 0
    daca iei anticonceptionale si nu faci pauza,iei doua folii la rand iti blochezi momentan ciclul,insa eu nu as face treaba asta!
    in ceea ce priveste ob-urile mai bine cumpara tampax pt.ca au un aplicator.sa nu-ti fie teama sa-l introduci cat mai adanc,daca nu o faci,o sa te jeneze.trebuie introdus serios!
    succes si distractie placuta la mare!
  •  
    • 115 mesaje
    29 Iul 2005, 00:33
    1 0
    daca vrei sa incerci pt prima data un tampon intern iti recomand sa fol prima data Tampax ca are aplicator si e mai usor de folosit
    experienta proprie apoi e mai usor de trecut la OB
    }{
  •  
    • 316 mesaje
    29 Iul 2005, 09:54
    1 0
    Eu nu gasesc Tampaxul mai bun decat OB-ul, OB-ul e mult mai confortabil dupa parerea mea. Trebuie sa stai relaxata cand il introduci (cel mai bine asezata pe wc Este cea mai buna solutie, numai sa nu uiti sa-l schimbi cand iesi din apa.
  •  
    • 188 mesaje
    29 Iul 2005, 10:16
    1 0
    nu am zis ca ar fi mai bun tampax-ul.ai dreptate si eu folosesc ob,insa ca sa vada pana unde trebuie sa ajunga si pt ca e mai usor de introdus datorita aplicatorului(ceea ce ob nu are)am sfatuit-o sa foloseasca mai intai tampax.
  •  
    • 178 mesaje
    29 Iul 2005, 12:02
    1 0
    Si eu pledez pentru ob. Mie aplicatorul de la Tampax mi se pare neplacut.
    Eu zic sa iei un tampon cu mai multe picaturi decat ai nevoie in ziua aia(adica daca esti la sfarsit iti iei totusi normal, nu mini) si n-ai nici un stres.

Ca sa-l introduci respecta regulile de pe foaia din interior, igiena mainilor si sa-l inserezi cat mai adanc, pentru ca nu o sa-l simti deloc.
  •  
    • 1401 mesaje
    29 Iul 2005, 12:06
    0 1
    OB sunt cele mai bune.
  •  
    • 1135 mesaje
    29 Iul 2005, 12:38
    1 0
    Ob-urile de cand au stratul ala alunecos sunt muult mai usor de introdus si mai ales de scos. Ideea e sa-l introduci la maxim (bagi degetul tot), genunchii flexati, mainile curate si sa nu uiti sa verifici din cand in cand daca ata s-a patat. Am incercat si Tampax, dar aplicatorul ala e groaznic, calitatea absorbantului la fel... chiar nu ti le recomand.
  •  
    • 115 mesaje
    29 Iul 2005, 13:28
    0 0
    corect
    si eu fac pate din clubul OB
    dar ca sa ii usuram munca de asta am sugerat tampax pt ca la inceput altfel te obisnuiesti cu adancimea corectcand il introduci cu aj aplicatorului
    si calitatea este superioasa klar
    mai ales de cand ob are stratul de matase
  •  
    • 21 mesaje
    29 Iul 2005, 13:29
    1 0
    roxyp14 eu iti recomand sa folosesti OB deoarece sunt de cea mai buna calitate iar eu le folosesc si sunt foarte multumita !!!Prima data am folosit tampon intern la 16 ani dar am reusit sa-l introduc in vagin desi nu avea aplicator !!!
    Am cumparat o data si Tampax dar cand am vazut cum arata tamponul(ce forma ingrozitor de neuniforma avea) am si aruncat tot pachetul !!!Tampaxurile sunt de cea mai haioasa calitate !!!Iti spun sincer !!!
    Si BELLa sunt bunicele si au forma klumea nu k Tampax !!!
    Dar oricum pe primul loc raman OB-urile!!!
    Iar prospectul lor iti arata cum se folosesc !!!
    Succes!!!
    REstul fetelor ce parere aveti de Tampax si OB ???
  •  
    • 1135 mesaje
    29 Iul 2005, 13:38
    1 0
    Mi-am luat Tampax acum cateva luni, de cand cu campania lor de presa si m-am apucat sa citesc prospectul: frateee, zici ca te invata sa folosesti un avion, asa e descris procedeul! M-am distrat ceva, nu zic nu, dar raman la OB.
  •  
    • 1401 mesaje
    29 Iul 2005, 17:14
    1 0
    Nici pe mine nu m-au incantat Tampax, mi s-au parut atat de... "neindemanatice". Nici nu se compara cu OB. Mai folosesc si Bella uneori (sunt destul de bune), dar OB sunt THE BEST!!! Sunt preferatele mele. Va pup!
  •  
    • 17 mesaje
    29 Iul 2005, 21:21
    0 0
    Mersi fain de toate mesajele pe kre mi le-ati scris...si totusi cred k raman pe ob...dar ce ziceti sa nu iau alea cele mai mici si subtiri?...nu protejeaza destul?
  •  
    • 216 mesaje
    29 Iul 2005, 21:29
    0 0
    Si eu folosesc OB-uri,sunt foarte sigure ,acum ca au si acel invelis.....sunt super.Ai in prospect toate informatiile necesare,nu ignora nici una dintre ele,respecta-le intocmai mai ales pe aceea care se refera la schimbatul tamponului......ai mare grija.
    Nu le folosi noaptea sau cand stai prin casa.
    O eva chiar ti-a spus sa-ti cumperi o varianta cu mai "multe picaturi" tocmai pt a avea mai multa protectie.
  •  
    • 21 mesaje
    29 Iul 2005, 22:38
    0 0
    roxyp14,depinde de fluxul menstrual alegerea unui anumit grad de protectie !
    Daca absorbantele,in primele zile,erau pline 1n 4-6 ore foloseste OB NORMAL,daca erau mai putin pline foloseste OB CONFORT !Doar daca trebuia sa-ti schimbi absorbantul la fiecare mai putin de 4 ore atunci alege OB mai mare decat cel NORMAL dar doar cu un grad mai mare!
    Sunt foarte confortabile,nu le simti DELOC daca le-ai intodus corect,suficient de adanc !!!
    Succes
  •  
    • 552 mesaje
    30 Iul 2005, 14:06
    0 1
    /
  •  
    • 21 mesaje
    30 Iul 2005, 19:32
    1 0
    ultima fraza e mishto
    dar te-a durut knd...?