tratamente corporale pentru slabit

  •  
    • 2791 mesaje
    27 Mar 2010, 16:28
    0 0
    ba da, e o tampenie!
  •  
    • 1767 mesaje
    27 Mar 2010, 18:13
    0 0
    Cat timp ai urmat tratamentul?

    Si cati ani ai?
  •  
    • 2 mesaje
    30 Mar 2010, 21:04
    0 0
    Buna seara . Am auzit de existenta acestui forum pe radio 21 intr-o reclama acum cateva zile , asa ca imi fac curaj de a va scrie .. Incep si eu timid prin a intreba dupa toate cele citite daca sunt si persoane care au avut rezultate?
    Am deja la 1.71 cumplita greutate de 98 kg , ma simt un monstru , fac sala , ma abtin de la paine si fainoase, mai tai din dulciuri dar nu complet pt ca nu prea beau alcool si de fumat m-am lasat acum aprx 11 ani , probail asta fiind si cauza majora a luarii in greutate . Am o fetita deja cat mine aproape dar kilogramele puse la sarcina si ea avand 10 ani , de atatia ani nu am reusit sa le dau jos . De viata sexuala nu mai vorbesc , e din ce in ce mai catastrofala , ma simt floricica si nu ma pot vedea eu goala dar sa-l mai las pe sot sa ma vada in ce hal am ajuns....
    Cuvantul meu la ordinea de zi este : HELP !!!!!!
  •  
    • 2 mesaje
    30 Mar 2010, 21:24
    0 0
    1. Acum am vazut ca tema e deschisa din 2005 . Daca as fi stiut de existenta acestui forum din 2005 , ehehe..
    2. De ce a aparut "floricica"?
    Eu am scris : ma simt "v.a.c.a" si asta e tristul adevar
    Trebuia sa-mi iau ca id poate Big Cow dar am zis ca e totusi prea brutal
    3. vin sarbatorile Pascale si am o depresie de toata frumusetea
  •  
    • 171 mesaje
    31 Mar 2010, 09:34
    0 0
    Un medic nutritionist bun si multa perseverenta te vor ajuta cu siguranta sa slabesti si sa te mentii in forma pe care o doresti. Insa trebuie sa gasesti un medic bun la care sa mergi pentru ca acesta este primul pas important. Dietele tinute de altii nu sunt mereu de folos pentru oricine, pentru ca fiecare organism are caracteristicile lui. Si, in plus, sportul face minuni in mentinerea unei greutati constante. Sfatul meu ar fi sa gasesti intai de toate un nutritionist bun. Cauta de exemplu [pe doctorating.ro pentru ca au foarte multi medici din toata tara. Au si ratinguri si comentarii. Nu ai specificat insa din ce localitate esti. Sa ne mai povestesti si noua pe forum ce ai facut. Succes!
  •  
    • 1 mesaje
    8 Apr 2010, 15:55
    0 0
    sunt de acord cu faptul ca nu poti sa ai o viata sanatoasa fara sport. eu inainte uram sa fac miscare si tinem numai cure prostesti, chair am mers si la programe de electostimulare, impachetari de toate felurile si desi aveau unele rezultate nu durau niciodata, mereu ma ingrasam la loc. plus de asta mi-am incetinit si metabolismul cu stilul asta de viata. insa d ecateva luni am inceput sa merg la un nou club de fitness se numeste fitcurves si e pe langa mall vitan. imi place foarte mult pt ca dureaza doar 30 de minte si chiar ma simt mai bine, in afara de faptul ca am pierdut 8 cm intalie, vreo 4 in abdomen si vreo 5 in solduri, mi-a scazut si procentul de grasime din corp. ma simt si mult mai energica, fetele de acolo sunt foarte de treaba si te ajuta sa te tii de treaba, ai mereu un antrenor care se ocupa de tine... aa si e doar pt femei. eu sunt super multumita si chiar va recomand, nu zic ca dietele sau tratamentele corporale nu functioneaza dar sportul e calea sanatoasa. acum chiar pot sa mananc o bucata de ciocolata sau ceva dulce pt ca stiu ca le ard la fitcurves imediat, chiar a intrat in rutina zilnica, ma duc de cel putin 4 ori pe sapt si nu e greu deloc pt ca antrenamentul dureaza dor 30 minute. mult succes tuturor cu slabitul
  •  
    • 35 mesaje
    9 Apr 2010, 10:04
    1 0
    Buna, eu sunt de acord cu Adina_Sna. Nici o metoda artificiala nu face treaba mai buna decat mana unui profesionist. Aparatul nu simte, nu dozeaza in functie de nevoile fiecaruia pe cand maseurul face sedintele in functie de fiecare pacient in parte (observa daca are noduli, o circulattie limfatica mai deficitara etc si actioneaza in ceast sens) si mai ales nu lasa vanatai. Nu spun asta pentru ca eu sunt tehnician maseur si vreau sa imi fac reclama. O spun din experienta. Majoritatea carora le-am facut masaj anticelulitic au avut rezultate frumoase si de durata, daca au avut si ele grija la alimentatie, sport etc. este adevarat ca daca bagi doua paini in tine si un platou de prajituri degeaba faci masaj, impachetari etc. Trebuie sa fii moderat.
    www.masajacasa.1r.ro
  •  
    • 31 mesaje
    7 Mai 2010, 16:04
    0 0
    citeste aici cum sa scapi rapid de celulita..uita de pastile si de alte prostii..aici ai o varianta excelenta

    http://www.afladespre.ro/totul-despre-anticonceptionale-441.htm