tratamente corporale pentru slabit

  •  
    • 67 mesaje
    12 Iul 2005, 23:53
    0 0
    Ati descoperit tratamente corporale pentru slabit care au rezultate? Eu am incercat cellu m6 si electrostimulare si am fost multumita.
    As vrea sa mai incerc insa si altceva.
    A incercat cineva ultratone sau slim-up?
  •  
    • 120 mesaje
    13 Iul 2005, 09:40
    0 2
    mai povesteste te rog de m6 -cum e, ce rezultate are, cat a costat, unde..

    mersi mult!
  •  
    • 1 mesaje
    14 Iul 2005, 16:42
    1 0
    te rog spune mai multe despre cellu m6: cate sedinte ai facut, unde, care-au fost rezultatele, ai mai combinat cu ceva, care a fost pretul pe sedinta? ma intereseaza ca si eu vreau sa fac..si nu stiu exact unde si nici daca e mai bun cellu m6 decat starvac.. am gasit pareri impartite pana acum ...
  •  
    • 67 mesaje
    15 Iul 2005, 10:41
    0 0
    Eu am facut cellu in combinatie cu electrosonostimulare si am fost multumita. Am pierdut in centimetri si ceva kilograme iar celulita a disparut aproape de tot, dar am tinut si dieta.
    Parerea mea e ca este mai eficient decat starvac-ul, care mai lasa si niste vanatai de toata frumusetea.
    M-am documentat bine inainte sa aleg, si cellu este foarte folosit in toata lumea.

    Acolo unde merg eu, o sedinta de cellu este 30 E, sau in pachet 25. Electrostimularea are un pret mult mai mic. Daca imi lasati o adresa de mail va trimit numele cabinetului unde am facut eu, ca sa nu fac reclama.

    Voi ati mai incercat si altceva? Pe mine ma bate gandul sa mai incerc slim-up sau ultratone.
  •  
    • 120 mesaje
    15 Iul 2005, 11:23
    0 0
    didinel@eva.ro

    trimite-mi te rog mai multe detalii despre salonul asta...mersi!
  •  
    • 2 mesaje
    20 Ian 2006, 15:57
    0 0
    Feteloooor! Nu are sens sa mai dati banii pe cellu, sau pe electrostimulari!Daca ne gandim bine cellu face un simplu masaj, dar il face mecanizat, nu manual! Adica poate face acelasi lucru ca si Cellu, si o maseuza!Eu am avut rezultate mai bune dupa 10 sedinte de masaj decat dupa 12 de Cellu!Starvacul are acelasi pricipiu de functionare "palper -rouler"...sau cum ii zice...
    Iar cu electrostimularea, eu nu am avut rezultate, dar iarasi contractia si relaxarea muschiului poti sa o faci si prin exercitiu fizic, si intr-un mod mai natural! Si, in plus mai lucreaza si inima, mai activezi circulatia si in restul corpului, deci esti si mai sanatos!
    Cu impachetarile..., ele nu fac altceva decat sa iti scoata apa localizat, din zona respectiva, dar grasimea din tesut ramane!Deci scade circumferinta datorita faptului ca am eliminat apa(=deshidratare), nu pt. ca am eliminat grasimea! Tot numai prin exercitiu fizic scapi de grasime, pt. ca atunci consuma organismul energie!...si nu neaparat exercitii de sala, monotone si care iti ofera o mobilitate limitata, ci aerobic , inot etc. in care nu iti spui in gand"trebuie sa mai fac 10 repetari, sa mai scap de 15 calorii", lucru care iti sporeste stresul, de care tu de fapt vrei sa scapi si care te duce iar la mancat! Si iata format cercul vicios!Haideti sa scapam de comerciantii astia care ne mint la greu, si care ne baga in sistemul asta creat de ei(saloane,magazine cu cosmetice, etc)si sa reusim sa separam adevarul de minciuna!Adica sa folosim doar procedurile care ofera ceva pt. organism ,in mod real, logic, nu doar promit!
  •  
    • 1 mesaje
    22 Ian 2006, 20:53
    1 0
    buna etelor; vreau sa stiu si eu daca masajul anticelulitic chiar are efect; si daca stiti un salon pe care sa mi-l recomandati
  •  
    • 28 mesaje
    23 Ian 2006, 10:31
    1 0
    Mai fetelor, e foarte adevarat ca daca vrei sa te duci la remodelare si te astepti sa slabesti numai cu ce-ti fac ei acolo nu prea ai cum sa ai rezultate spectaculoase.
    Acuma, fie vorba intre noi, punem 10-15 kile in 10-15 ani (vorbesc de mine acum dar sint sigura ca sint multe ca mine) si vrem sa le dam jos in 10 sedinte de remodelare ca de "am dat banii, sa ne slabeasca, ca aia ne-au promis". Chiar daca noi nu sintem dispuse sa schimbam nimic in felul nostru de viata si alimentatie.
    Daca nu slabim, ce-i mai injuram pe-astia de la centrele de remodelare...niste excroci, ce mai tura-vura....
    Eu am slabit combinind dieta si tratamente pentru ca nu am timp sa fac gimanstica si nici nu e genul meu sa ma zbintui pe la aerobic sau sa trag de fiare.
    Sint multumita de cum arat si de ce rezultate am avut dar sint constienta ca una fara alta n-ar fi mers.
  •  
    • 767 mesaje
    23 Ian 2006, 14:45
    1 0
    Fetelor, e clar ca nu poti sa arati bine doar cu sport. Sau doar cu dieta. Sau doar ca saloane. Vorbesc de cele care au cateva kg in plus, celulita, retentie de apa, etc. si nu de cele care merg la sala doar pt intretinere. Da, trebuie "sa muncim" ca sa aratam bine, insa metodele functioneze diferit de la o persoana la alta. Nu sunt de acord cu faptul ca electro si fango sunt bani aruncati. Daca pt unele nu e eficient, pt altele cu siguranta este. Si nici cu faptul ca fitness-ul nu e bun. Important e sa faci ce e mai potrivit pentru corpul tau, ce se potriveste mai bine. Eu de exemplu cu masaj nu prea au scapat de celulita (da, s-a ameliorat, pielea arata ceva mai bine). Dar mi-a facut foarte bine combinatia de dieta + sala (fitness + jogging) + impachetari. Fac in continuare si chiar sunt un alt om.
    Pe de alta parte, am o prietena care dupa 2 abonamente de electro + impachetari a dat jos 2-3 numere la haine, fara sa tina dieta! Si mai sunt exemple.
    Ca o concluzie: 1 - incercati mai multe variante si vedeti ce e mai potrivit organismului vostru. 2 - nu va asteptati la minuni, toate cer timp, rabdare si efort.
  •  
    • 14 mesaje
    23 Ian 2006, 23:02
    0 0
    Buna seara tuturor Evelor. Eu sunt Andreea, co-asociata la Body Temple. Am ajuns aici datorita clientelor noastre care m-au indrumat aici. Am auzit zilele acestea si de aceste comentarii si mi-am zis ca trebuie sa auziti si parerea mea.
    Ce am citit aici, m-am ingrozit! Nu stiu daca e rautate sau doar… Asa ca vreau sa spun si eu cate ceva:
    * in primul rand, multumesc tuturor Evelor care au avut si au incredere in noi, e principalul lucru care ne face sa mergem inainte. MULTUMIM!
    * o sa incerc sa pun acest text pe cat mai multe subiecte care fac referire la BT, in virtutea dreptului la replica.
    * referitor la parerile citate, m-a durut sa aud de “paturi la mana a doua”. Absolut tot ce avem in salon este NOU, iar daca cineva doreste, poate sa vina la noi sa se convinga. Inclusiv certificatele de garantie stau marturie in acest sens. Si nu vorbesc doar de paturi, ci de TOATA aparatura. Tot aici vreau sa spun ca electrozii nu au cum sa fie vechi, au 3 luni. ?!?
    * campaniile noatre publicitare poate nu au fost de anvergura centrelor cu traditie si buget extins, insa publicitatea nu este “inexistenta”. Din nou, marturie inclusiv sponsorizarea concursului de Craciun de pe Eva, precum si alte astfel de actiuni.
    * conditiile din blocul in care functionam nu as zice ca sunt printre cele mai proaste, este riscul de a fi in centrul Bucurestiului. Iluminarea – pe scara am pus bec cu senzori, scara e luminata si ea. Incercam sa facem salonul cat mai confortabil si mai primitor. Orice sugestie e bine venita.
    * Apoi, in politica salonului nostru este inclusa si ideea de a refuza oricarei cliente un serviciu contraindicat, chiar cu riscul de a pierde respectiva clienta. Si nu numai atat, am schimbat orice sedinta bonus care nu se potrivea clientei respective, ba chiar si abonamentele in desfasurare, fara a pretinde extra costuri, daca o clienta a considerat ca e mai bine asa, de acord cu doamna doctor.
    De asemenea, cu toate ca acest lucru nu s-a intamplat pana acum, daca cineva doreste sa reununte la abonament, o poate face in orice moment, cu rambursarea banilor platiti in avans. Deci afirmatia “m-am dus pt ca am apucat sa imi fac abonament”, nu este justificata!
    * o rog pe doamna sau domnisoara nemultumita sa imi comunice intr-un fel sau altul numele sau, pentru a putea verifica corectitudinea spuselor sale.

    Va rog sa ma scuzati pentru lungimea acestei replici, dar m-am simtit personal atinsa de aceste afirmatii. Tot ce am facut in BT a fost facut din pasiune, cu toate riscurile implicate, pentru ca nici una dintre noi nu sumtem fete de bani gata, cu grija pentru toti cei care ne calca pragul. Eu sau Anca suntem acolo in fiecare zi, fara exceptie, gata sa ascultam eventualele sugestii si chiar aprecieri... Si, poate nu crede doamna care a scris lucrurile citate, dar cu totii muncim pentru bani, inclusiv noi, si chiar respectam fiecare clienta care vine la acest salon.
    De acum incolo, o sa incerc sa intru aici zilnic. VA ROG, orice aveti de spus la adresa noastra, sunt aici sa va ascult. As prefera comentarii utile si impartiale, dar cred ca pot sa accept orice , asa ca... pe curand!
  •  
    • 3 mesaje
    23 Iun 2009, 14:16
    0 0
    buna. eu folosesc cellu m6 si sunt foarte multumita. este vorba despre un aparat care practic iti trage pielea si o maseaza distrugand celulele de grasime. sunt abia la a 4 a sedinta, dar am simtit rezultate de la prima. Ultima data cand am fost m-am cantarit inainte si dupa, si am constatat o diferenta de 200 de grame in doar 30 de min.
    Despre tarife nu stiu ce sa zic, la bucuresti am vazut ca sunt foarte scumpe. Eu am avut oportunitatea sa fac in giurgiu la centrul medical ema, unde tarifele sunt mult mai mici, aproape pe jumate.
  •  
    • 3 mesaje
    23 Iun 2009, 14:21
    0 0
    buna. imi pare rau sa te contrazic, dar dupa cele scrise de tine, cred ca nu ai incercat cel putin cellu m6. Stiu o gramada de persoana care au avut rezultate, persoane care au slabit cateva zeci de kg datorita aparatului, dar si respectand o anumita dieta normal, ca doar nu poti sa faci masaj si sa bagi in tine 2 paini... nu am incredere in creme si impachetari pt ca sunt facute pt a da o oarecare
    "dependenta" si in plus nu ai rezultate rapid si sigur, dar pot sa spun ca cellu m6 chiar a facut minuni.
  •  
    • 40 mesaje
    23 Iun 2009, 14:53
    0 0
    Daca va place de noi... va rugam frumos sa ii dati un vot cantaretului nostru! http://gandeste-liber .ro/profm_ministar/index.php?uid=108114 Va multumim anticipat din suflet!
  •  
    • 2 mesaje
    18 Mar 2010, 20:20
    2 0
    buna.....am incercat si eu un tratament de slabit prin slabire localizata mezoterapie.....dar am facut 15 sedinte si era foarte dureros(50 de intepaturi)si nu am rezultate foarte mari...as vrea sa stiu daca celuu m6 da rezultate si dupa care sedinte.am un abdomen super dar am picioarele invadate de celulita(hellp
  •  
    • 2 mesaje
    18 Mar 2010, 20:21
    0 0
    eu sunt din valcea dar as veni si l abukuresti daca asa avea rezultate la cellu m6..pup
  •  
    • 1767 mesaje
    19 Mar 2010, 07:56
    0 0
    Ok, se pare ca masajul anticelulitic si de fermitate e cel mai bun- sunt multe pareri pro.

    Dar stiti ceva de :
    -dermocell
    -capsula slim spa?
  •  
    • 2791 mesaje
    22 Mar 2010, 19:03
    0 0
    motivatie+sport+grija la alimentatie in rest povesti de adormit copiii
    toata lumea vrea sa slabeasca dar fara efort, fie cu pastile, fie cu aparatura "minune", fie ceaiuri, NU, garantez ca nu se poate daca nu exista motivatie si vointa pe termen lung
    am la sala o tipa care are peste 120 de kg, se tot plange ca nu slabeste, nu vine decat 1 data pe sapt. la sala si nu se abtine de la prajituri cica nu poate isi cumpara tot felul de prostii de pe piata ca cele de mai sus, plasturi, pastile numai vointa n-o fi aia
  •  
    • 171 mesaje
    25 Mar 2010, 09:39
    0 1
    medion, cred ca ai foarte multa dreptate, pana la urma eu sunt adepta mersului la nutritionist, insa chiar daca iti da o dieta buna conform caracteristicilor organismului daca nu o respecti si nu ai suficienta vointa si rabdare, cu siguranta nu va avea efectul dorit. Eu cunosc persoane care au gasit cativa nutritionisti pe doctorating.ro si i-au ales chiar dupa criteriul: sunt mai aproape de zona in care locuiesc.... Si dietele lor au fost bune, insa vointa face minuni.
  •  
    • 2791 mesaje
    27 Mar 2010, 09:16
    2 0
    ca sa slabesti iti trebuie vointa de fier.
    si felul in care ne alimentam este foarte important.
  •  
    • 1767 mesaje
    27 Mar 2010, 11:02
    0 0
    Este adevarat ca o alimentatie sanatoasa+sport+ ultima masa la 6-7 dau rezultate dar cred ca si un masaj sau un tratament corporal ajuta si cred ca dau intr-adevar rezultat tocmai daca sunt respectate primele 3 enumerate; nu toata lumea slabeste la fel si nu toata lumea slabeste repede, iar la unele chiar daca nu prea au probleme cu greutatea, au probleme cu stratul adipos asupra caruia chiar trebuie intervenit cu un tratament.

    Deci, nu stie nimeni de dermocell si capsula slim spa?