Barbatii Varsatori 2

  •  
    • 18 mesaje
    19 Iul 2005, 09:31
    2 0
    Nici nu stiti ce bine mi se potriveste si mie povestea cu varsatorii....
    Oare chiar toti or fi egoisti, schimbatori, duali, plini de secrete?
    Cateodata imi vine sa urlu!!!! si al meu este asa, sunt casatorita de vreo ....spe ani si TOTUL DAR ABSOLUT TOTUL li se potriveste. Nu merita nici un pic de incredere.
    Ma bucur pentru voi, cele care ati avut curajul, de a va desprnide de astfel de relatii.
    Eu inca ma lupt cu mine, dar nu reusec...poate cu ajutorul vostru...
    De multe ori imi reprosez ca nu am renuntat demult.Acum mi se pare tarziu, mai e si copilul, si casa ...
    Au si calitati, asa cum ati spus, stiu sa fie tandri, afectuosi, CAND VOR, dar te lovesc cuun atatc psihologic de iti vine sa-ti iei campii , cand iti este lumea mai draga.
  •  
    • 372 mesaje
    19 Iul 2005, 18:58
    1 0
    Siel, daca as fi avut EU curajul de a-l fi parasit, nu eram astazi asa varza cum sunt. El m-a parasit pe mine, cu cea mai mare seninatate. Eu l-am iubit prea mult pe varsatorul asta si am depus toate eforturile ca relatia sa mearga. El n-a depus nimic. Nu-mi acorda nici cea mai mica atentie. Era obsedat de internet, era tot timpul la calculator, avea lumea lui virtuala acolo, pur si simplu fugea de tot ce era real, si se refugia in virtualul lui. A renuntzat si la serviciu pentru internet. Pana la urma a fugit si de mine, si a preferat-o pe una de pe internet, care culmea era cu vreo 10 ani mai batrana decat mine, grasa, divortata de 5 ori si, cine stie, probabil va divortza si a sasea oara...
    In rest, ce sa-ti spun: nimic din ce faceam nu era bine, nu ma imbracam pe placul lui, nu ma machiam pe placul lui, nu suporta sa port tocuri, nu aveam o coafura pe placul lui. In orice discutie el era "ala desteptu'", si chiar daca imi cerea o parere, nu stiu de ce o facea, pentru ca tot el imi ridiculiza parerile. In tot ce facea, imi arata ca el e "cel mai destept", si tot el era cel care se plangea ca se simte superior mie.
    Era un tip plin de mistere. Se pare ca ultima relatzie s-a sfarsit trist pentru el, ca femeia aceea l-a parasit. Treburile se intamplasera in urma cu un an inainte de a incepe relatia cu mine. Vreau sa zic ca el inca pastra lucruri de ale ei in casa: oja de unghii, pozele lor, si culmea, in congelator avea carnea pe care urma s-o pregateasca de Craciunul lor impreuna, care pana la urma n-a mai fost sa fie. N-a vrut sa-mi dea nici o explicatie.
  •  
    • 95 mesaje
    8 Aug 2005, 10:11
    0 0
    Vreau sa va intreb ceva, tot in legatura cu barbatii varsator.
    Am un prieten (varsator) de 4 luni. Ne intelegem bine, simt ca-i place sa fie cu mine. Eu(capricorn) simt ca-l iubesc si i-am spus, el cred ca a fost putin surprins si mi-a spus ca sunt 2 cuvinte prea grave si ca nu stie daca poate sa le spuna. Oare ce sa inteleg din asta? Nu stiu zau ce sa cred pentru ca tot timpul imi arata ca tine la mine. Oare chiar sunt persoane care nu pot spune cele 2 cuvinte? sau oare nu e pregatit sa le spuna? spuneti-mi si voi ce sa cred? eu i-am spus pentru ca asta simt, sigur ca mi-ar fi placut sa imi raspunda. Imi tot spune ca nu cuvintele sunt importante ci faptele dar pentru mine sunt importante si cuvintele. Daca cineva a inteles ce vreau sa intreb si vrea sa-mi raspunda...multumesc anticipat, pupici
  •  
    • 122 mesaje
    8 Aug 2005, 12:02
    0 0
    Kyrra draga, nu te astepta sa auzi cuvinte frumoase prea des de la el... De fapt, cand ai sa le auzi, vezi si DE CE ti le spune! Culmea, acum cateva saptamani eu imi plangeam in pumni si le rugam pe fete sa ma lumineze! Relatia mea de atunci, tot cu un varsator, s-a sfarsit, dupa parerea mea, inainte sa inceapa chiar daca am stat impreuna vreo 5 luni! Spun asta pentru ca acum, l-a sfarsit, am inteles,(de fapt am constientizat, de inteles o facusem de mult!), ca implicarea din partea lui a fost ZERO!!! Cum s-a terminat?... Am fost la un control la ginecologie pentru o durere ce o resimteam si cand i-am spun ca mai trebuie sa fac o ecografie, analize, etc S-A EVAPORAT pur si simplu!!!! Ah, uitasem: mi-a spus si ca ii pare rau...
    Nutzico, Northstar, Dubios_Poem sunt fete destepte care mi-au dat cateva sfaturi si carora le datorez forta cu care azi merg inainte fara sa-mi para rau pentru NIMIC! Asa ca, mai tarziu merg la ecografie si ma rog la Dumnezeu sa fie bine! Bineinteles, mi-ar fi prins bine un sprijin moral dar, VARSATORUL in nepasarea lui nu putea sa mi-l ofere! Si nici macar nu putem spune ca ar fi vina lor! Asa sunt croiti ei... cu segmentul asta lipsa....
  •  
    • 95 mesaje
    8 Aug 2005, 13:35
    0 0
    Draga sufletel77, multumesc pentru raspuns. Am tot citit despre varsatori... si mi-e groaza sa stii... mi-e frica sa merg mai departe cu el dar... parca nici nu pot sa ma despart acum, stiu ca am sa sufar pentru ca simt ca-l iubesc mult si cum ziceam si mai sus...nu stiu el simte acelasi lucru. Mi-e frica si sa-i arat iubirea pe care o am in suflet dar mi-e frica si invers, adica sa nu-i spun nimic... stii nesiguranta asta imi face rau...
    Sunt momente in care totul e minunatdar sunt si momente in care parca nu-l recunosc, nu e el, nu e langa mine cu sufletul...
    Stiu ca ar trebui sa va ascult, sa invat din experientele altora, si nu sunt o persoana foarte incapatanata care sa nu asculte... dar iubirea asta...e mare si ma face sa vreau sa incerc sa merg mai departe cu el... nu pot sa-i intorc spatele inca, ma rog doar sa am noroc...
    Sufletel77 mult mult success iti doresc si sa fie bine la ecografie! Iti tin pumnii!
    Va pup pe toate!
  •  
    • 200 mesaje
    10 Aug 2005, 15:24
    0 0
    Kyrra,
    Ai mail pe kyrra@eva.ro!
    Pup
  •  
    • 95 mesaje
    11 Aug 2005, 10:33
    0 0
    Totem si tu ai mail
    take care
  •  
    • 410 mesaje
    17 Aug 2005, 12:28
    1 1
    ooooooooo!!!!!nu-mi vine a crede!!!!eu sunt impreuna cu un varsator de peste 6 ani...ne-am logodit si urmeaza nunta insa e departe...f departe de ceea ce spuneti voi.Eu sunt cea care tine fraul relatiei, care tai si spanzur.Sunt Balanta.Este el cam ametit, dezordonat dar atat.El danseaza si eu cant...frumos , nu?Uneori ma enerveaza chestia asta dar m-am obisnuit...
  •  
    • 1450 mesaje
    17 Aug 2005, 16:40
    1 0
    mai vorbim peste altzi 6 ani,ramo dear!stai sa te vada pe numele lui!bine,nu exclud faptul ca or mai fi si exceptzii,ascendentul e deasemenea important !esti sigura ca nu-i nascut la 7 luni,mey????????
  •  
    • 513 mesaje
    17 Aug 2005, 16:43
    1 0
    Am avut si eu o experienta cu un varsator, nu l-am inteles atunci si nici acum...nici nu ma mai chinui, consider ca nu merita. Ne-am cunoscut la o terasa, eu eram cu prietenii, el singur si pt ca nu erau locuri suficiente am stat la aceiasi masa, ne-a cantat la chitara timp in care ma privea in ochi... si in final mi-a cerut nr. de tel.
    Am pus si pariu cu un prieten ca in cel mult o sapt ma suna, am pierdut...m-a sunat dupa doua luni ...am iesit si din acea seara tel peste tel, sa iesim mereu, atunci am plecat cu o prietena cateva zile la munte...el disperat ma suna, "ca este ultima data cand plec singura la munte" ...adica fara el, prietena imi spune "mai baiatul asta chiar te place". Ne-am mai intalnit o sapt cred, el vroia in fiecare zi...l-am mai linistit eu (nu-mi place sa ies seara de seara, asta este nu fac fata)timp in care nu s-a dat la mine adica sa incerce sa ma bage in pat, parea realmente interesat de persoana mea ...vine sambata mergem la un restaurant, o seara frumoasa, in drum spre casa imi spune"ca trebuie sa vb despre relatia noastra" ... ca el nu este pregatit pt o astfel de relatie, ca are niste priecte si nu poate sa se implice in mai multe bla bla bla ... ok, asta este ii spun... si se termina, acum cateva saptamani cred ma invita intr-un week-end la munte (in conditiile in care stie ca am o relatie)l-am refuzat, i-am explicat eu cum stau lucrurile, acum cateva zile ...iar incepe cu invitatiile ... Cam asta este, eu personal nu pricep ... sunt ciudati rau unii!
  •  
    • 513 mesaje
    17 Aug 2005, 16:45
    0 0
    Si acum are o relatie, locuiesc impreuna ..cel putin asa mi-a spus, nu stiu care o fi adevarul.
  •  
    • 1450 mesaje
    17 Aug 2005, 18:14
    0 0
    ey,varsatorul asta,parca mai vine de acasa,cu simptome cu tot!
  •  
    • 1 mesaje
    27 Ian 2011, 16:10
    1 0
    catalina77 said:
    Cei mai periculosi sunt barbatii varsatori. Am avut cativa si toti sunt la fel...nici unul nu a facut nota discordanta...
    Familisti cu numele,mari cuceritori, cu.rvari cat cuprinde, ciudati, rautaciosi...nici pe departe efemintati. Dimpotriva...
    In genral le place sa conduca, acapareaza totul fara sa tina cont de nimeni...sunt sefi peste femeile lor si le conduc cum vor.

    PS: eu sunt varsatoare dar nu ma inteleg cu ei

     Subscriu. Si eu sunt varsatoare si am avut pe unul tot in varsator. Ba chiar as mai adauga fricosi, lipsiti de responsabilitate si plini de invidie, spurcati la gura rau de tot si lista continuaaaaaa...

  •  
    • 11 mesaje
    30 Iun 2011, 17:48
    1 0
    Si eu sunt varsatoare si am avut o relatie cu un varsator.A durat 2 ani si s-a sfartsit asa cum a inceput,adica aiurea.Adevarat ca sunt ciudati,dar asta ma atragea la el.Nici acum nu sunt convinsa daca il iubesc sau macar daca l-am iubit,dar in mod sigur era genul care ma putea face sa il iubesc daca vroia.Partea proasta e ca era la fel de incapatanat ca mine si la fel de nepasator.Ne purtam ca doi copii.Am incercat de multe ori sa ma despart de el,dar uneori insista el sa ne impacam,alte ori ma razgandeam eu.Pana la urma a fost de acord cu despartirea.Am vrut sa ma intorc la el si nu a mai acceptat desi ma iubeste.Nu e genul cu care poti sa te joci,chiar daca esti varsatoare,leoaica sau berbeaca.Eu una eram atrasa la el exact de defectele pentru care mai apoi am vrut sa ne despartim.E greu sa ti pasul cu un barbat in zodia asta.
    Eu m-am lamurit.Acum sunt cu un rac.Astia sunt asa dragalasi,iti mananca din palma daca stii cum sa-i iei.Sunt plati si prea sentimentali,dar pt o relatie linistita sunt ideali.
  •  
    3 Iul 2011, 11:45
    0 0

    Fetelor..... eu am ramas shokata din toate mesajele voastre...mai ales ale izvorasei.. m-a facut sa pling.... pur si simplu.. am o relatie ku un varsator deja de 1 an shi ceva.. eu sunt rac.... acea zodie care iarta orice shi increzuta fara masura..... ce pot sa spun...? de la inceput a fost superb..... ma simteam cea mai fericita de pe pamint......atita atentie, atita grija... kadouri skumpe, flori... era innebunit dupa mine,... akuma.. nu zik... tot e frumos.. insa nu kiar ka la inceput.. are si el momente kind nu shtie ce vrea.... asteapta sa-mi cer iertare eu prima, kiar daca nu sunt eu vinovata.... sa-l kaut.... shi de fiecare data kind imi zice "gata, totul s-a sfirshit".... apoi, eu nui mai scriu nimik, shi el vazind asta, imi zice sa fim iarashi impreuna.....s-a intimplat ka de multe ori ma dispretuia..... dar apoi isi cerea scuze... problema e ca.... il iubesc enorm.. shi kiar ne este bine impreuna..... akuma... dupa ce am citit toate mesajele astea.... kiar m-am pus pe ginduri..daka mai tirziu v-a fi asa kum ati spus voi??? shi nustiu.... ce sa fac>>?? 

  •  
    • 4178 mesaje
    4 Iul 2011, 14:03
    2 0
    Prostii!

    Sotul meu e varsator si comportamentul lui nu se regaseste in nimic din ceea ce s-a postat pe aici!

    Avem 5 ani de prietenie plus inca 14 de casatorie asa ca dupa aproape 20 de ani pot spune ca-l cunosc foarte bine!!!

    Eu sunt taur si daca va uitati in zodiace peste tot se spune ca taur-varsator nu se inteleg niciodata DAR noi ne intelegem minunat!!!
  •  
    • 5575 mesaje
    5 Iul 2011, 21:50
    2 0
    Ba dimpotriva, sweety, cred ca e combinatia perfecta intre un taur si-un varsator, scantei de la mama lor.

    Eu am cunoscut un singur barbat varsator in sensul de prieten, iubit, ma rog, si nu m-a incantat. Era neinteresat de mine, de vreo relatie, daca se putea sa stam fiecare la el acasa si sa ne pupam prin telefon, era perfect
    Ceilalti varsatori din jurul meu - am 2 prietene cuplate de ani de zile fiecare cu un varsator - ambii acelasi tipar: aiuriti, imprastiati,neajutorati, nu fac nimic fara fete, nu pleaca nicaieri fara ele, nici la cumparaturi nu se descurca, sunt ok ca fidelitate, cred eu, cadouri fac dar sunt destul de zgarciti amandoi. Ca amici, sunt ok, nebuni, unul e mai dus cu capul, vorbesti cu el de ceva si-ti raspunde ca nu stiu ce joc a descoperit si-l taie pe unul cu drujba n-ai cu cine sta de vorba!
  •  
    • 5575 mesaje
    5 Iul 2011, 21:50
    1 0
    ups, era topic din 2005???
  •  
    • 4178 mesaje
    6 Iul 2011, 09:41
    1 0
    ultimul_mohican said:
    ups, era topic din 2005???

     

    asa se pare!

     

    Pe de alta parte al meu e nascut pe 21 ianuarie, la limita cu capricornul si probabil ca de aceea e atat de diferit in comparatie cu ceea ce am citit pe aici...

  •  
    • 4 mesaje
    8 Iul 2011, 15:34
    0 0
    Buna fetelor,
    Traiesc si eu o casnicie cu un varsator de 18 ani, iar ceea ce ati spus despre ei este adevarat.Dupa 17 ani de casnicie, fiindca m-am ingrasat a decis sa-si ia o amanta slaba, care avea 2 copii si un sot plecat mai mult pe drumuri.Incerc sa slabesc ca sa mai pot reface ceva din aceasta casnicie! Am un copil de 10 ani cu el si macar ptr. el incerc sa refac ce se mai poate!