intalnirea de 20 ani

  •  
    • 109 mesaje
    4 Iun 2002, 13:22
    0 0
    Fetelor am mari emotii vineri pe 7.06 am intalnirea de 20 ani de la terminarea liceului(pedagogic).
    In calsa am fost numai fete- 35 la numar si va dati seama ce o sa fie.
    Evident ca vor fi si absente- o colega ( grecoaica la origini- Ianula Casimachi- asta in caz ca o cunoaste cineva)a plecat in Grecia acum 15 ani si se pare ca si de acolo a plecat in Suedia sau Danemarca si nimeni nu mai stie nimic de ea. Ultimile vesti le-am aflat acum vreo 10 ani ca s-a casatorit si e profa de lb romana in tara in care e acum.
    Daca din intamplare stie cineva ceva de ea.pls dati-mi de veste.
    Macar sa stim ce mai e cu ea.
    Despre cum a fost o sa va povestesc dupa.
    Va pup
    Kami
  •  
    • 172 mesaje
    4 Iun 2002, 14:44
    0 0
    Iti doresc din tot sufletul o "reintalnire"placuta.Sper ca toate celegile tale sa fie acolo si sa va bucurati impreuna .
    Asteptam vesti........
  •  
    • 413 mesaje
    5 Iun 2002, 00:42
    0 0
    Intra pe colegi.ro si intraba si acolo de ea, poate ai mai mult succes.
  •  
    • 109 mesaje
    5 Iun 2002, 13:41
    0 0
    e o idee buna Multumesc!
    Incerc acum.
    Kami
  •  
    • 939 mesaje
    6 Iun 2002, 23:57
    0 0
    Sa ne povestesti tot, te rog !
    Eu acum am 21 de ani si nu imi pot imagina cum ar fi o astfel de intalnire dupa o perioada....egala cu varsta mea, nu ?!
    Sa fii la inaltime !
    P.S Ce se mai barfeste la o astfel de intalnire ? hi hi
  •  
    • 226 mesaje
    8 Iun 2002, 11:11
    0 0
    KAMI!!!!
    DESTEPTAREA!Ieri a fost intalnirea de 20 de ani.Cum a fost?Ce ati mai barfit???
    Te asteptam cu un raspuns!
  •  
    • 109 mesaje
    11 Iun 2002, 11:43
    0 0
    Vreau sa va spun ca a fost...super!
    Fetele( adica femeile...) aratau nesperat de bine.
    E adevarat ca nu au fost toate. Unele din motive de sanatate altele din motive pe care le discutam noi aici( copii din diferite casniciii...si le-a fost rusine ?!?!)
    Ceea ce ma bucura este ca am reusit s-o conving pe o colega sa vina.
    Are 40 ani si are un copil cu barbatul cu care e de 10 ani dar nu vrea sa se casatoreasca cu ea. Ba mai mult...l-am convins si pe el sa vina cu ea.
    O colega m-a certat ca de ce ma bag. Cica si-a facut-o cu mana ei!Dar mi s-a parut normal sa-l trag de urechi ca-si lasa nevasta (chiar daca nu e cu acte) sa vina singura si sa infrunte rautatea fetelor.
    Mi se pare ca Adry- asa se numeste curajoasa mea colega- a facut exact ce trebuia.
    Sa ai un copil e cel mai adevarat lucru pentru o femeie.
    Una peste alta a fost super...
    Eu am facut rumoare cu silueta mea ( am tinut o cura inainte) si cu sotul meu tanar!!!
    Va pup
    Kamy
  •  
    • 412 mesaje
    11 Iun 2002, 15:48
    0 0
    Felicitari, Kami...
    Sa ne tzii la curent cu "mersul" vietzii tale...
    Nu ne-ai dat prea multe detalii legate de petrecerea in sine...
  •  
    • 109 mesaje
    13 Iun 2002, 09:47
    0 0
    Petrecerea in sine a fost...nashpa!
    Organizatoarele au tinut sa se faca la acelasi restaurant ca acum 10 ani.
    Pe atunci avea specific pescaresc.
    Acea petrecere a fost super!
    Acum insa localul a fost cumparat de un turc si ar4e ...evident...specific Turcesc.
    Mancarea sa zicem ca nu a fost prea rea dar nu aveau muzica decat de aia de rugaciune de la musulmani ...sau cel putin asa nu s-a parut...nu erau nici macar manele ???!!!???
    Asa ca dupa cateva ore au adus niste colege muzica. Dar ni s-a spus sa nu o dam tare ca au locatari deasupra si nu trebuie sa facem galagie!
    Asa ca am dansat ordonat, ca la gradinita fara sa scoastem un sunetsi cu chelnerii in jurul nostru care se incruntau de cate ori o colega mai aprinsa de dans sau de ...amintiri sa vorbeasca mai tare.
    Slagarul petrecerii a fost:
    Tanar veau mereu sa fiu
    Sa traiesc asa cum stiu
    Ca la 20 de ani....
    Si tot asa ca nici textul cantecului nu specifica clar 20 de ani de la ce...?
    AAAAAAAAAAAA!
    vestea buna e ca organozatoarele au promis ca de data asta nu vom mai sari peste intalnirea de X5 ani. Asa ca la 25 ani vom petrece la Soveja , adica acolo unde am facut si banchetul de absolvire.
    A fost magnific.
    Imi amintesc de o noapte romantica si cuminte (pe cuvantul meu) cu un tanar fumusel foc (Stefanita) pe o buturuga in paduricea de langa hotel in care el mi-a numit toate stelele si constelatiile pe care le stia...restul...s-a pierdut in "negura vremii!"
    kamy
  •  
    • 109 mesaje
    14 Iun 2002, 14:57
    0 0
    Dupa cum ti-ai dat seama eu am terminat in `82 si daca ma intrebi ce am mancat sa stii ca nu pot sa-ti spun . Aceasta problea era prea putin importanta pe atunci. Pe noi ne preocupau toaletele, smacurile, baietii, muzica si cam atat.
    Mai taziu insa am prins si eu stat la cozi cu copilul in brate si alergat dupa locomotiva sa-mi trimita biata mama pachet sa nu murim de foame.
    Doamne ce vremuri!BRRRRR!
    Acum iti creste inima cand vezi piata plina cu de toate dar....merele sunt uneori mai scumpe ca portocalele!!!???
    Asta e!
    Alte vremuri!
    Crezi ca nu am avut si acum colege care nu au venit din motive financiare?
    Ba da si inca destule!
    Chiar le-am intrebat pe cateva cand au fost ultima oara la un restaurant.
    Unele mi-au data date recente dar se vedea ca mint.
    Intra-adevar traim alte vremuri...
  •  
    • 4 mesaje
    16 Mai 2018, 15:04
    1 0
    Buna!Topicul acesta este foarte vechi din cate observ,dar totusi am zis sa fac o incercare in caz ca userul Kami mai activeaza pe aici.Am citit ca ai absolvit in anul 1982 liceul pedagogic si cautai o colega.Acea colega avea cumva si o sora pe nume Angela??
    Acest mesaj a fost editat de către Heyla: 17 Mai 2018, 15:42
  •  
    • 109 mesaje
    21 Ian 2022, 13:01
    0 0
    Heyla said:Buna!Topicul acesta este foarte vechi din cate observ,dar totusi am zis sa fac o incercare in caz ca userul Kami mai activeaza pe aici.Am citit ca ai absolvit in anul 1982 liceul pedagogic si cautai o colega.Acea colega avea cumva si o sora pe nume Angela??

     

  •  
    • 109 mesaje
    21 Ian 2022, 13:04
    0 0
    Incerc marea cu degetul dupa Inca 20 Ani, Da, Ianula avea o sora Angela. Inca imi caut colega de la Pedagogic si se apropie intalnirea de 40 Ani. Daca mai intri si stii de Ianula sau Angelica te rog sa ma contactezi. Merci. Kami
  •  
    • 109 mesaje
    21 Ian 2022, 13:04
    0 1
    Incerc marea cu degetul dupa Inca 20 Ani, Da, Ianula avea o sora Angela. Inca imi caut colega de la Pedagogic si se apropie intalnirea de 40 Ani. Daca mai intri si stii de Ianula sau Angelica te rog sa ma contactezi. Merci. Kami
  •  
    • 4 mesaje
    19 Iun 2022, 17:56
    0 0
    Kami said:Incerc marea cu degetul dupa Inca 20 Ani, Da, Ianula avea o sora Angela. Inca imi caut colega de la Pedagogic si se apropie intalnirea de 40 Ani. Daca mai intri si stii de Ianula sau Angelica te rog sa ma contactezi. Merci. Kami

     Surorile respective impreuna cu parintii au fost vecinii nostri cu multi ani in urma,inainte de Revolutie.Nu mai stim nimic de ele,dar incercam sa aflam,iar daca reusim sa gasim informatii iti comunic imediat.