Crema hidratanta pentru ten gras...

  •  
    • 711 mesaje
    12 Iun 2005, 15:43
    0 0
    Ce imi recomandati?
  •  
    • 1219 mesaje
    12 Iun 2005, 15:59
    3 1
    Vichy - Normaderm
    Gerovital - crema hidratanta
  •  
    • 317 mesaje
    12 Iun 2005, 17:17
    0 1
    Normaderm de la Vichy
  •  
    • 1090 mesaje
    12 Iun 2005, 18:53
    2 0
    nuuuuuuuuu normaderm.
    nu.
    din 100 de gagici care au folosit normaderm, 90 l-au pus la cos!
    in loc sa matifieze, acopera pielea cu o pelicula care, e drept, matifiaza pentru o juma de ora, dar apoi determina o secretie de sebum mai mare.
    im, parerea mea e ca nu e grozav.
    mai bine un gel!
  •  
    • 213 mesaje
    12 Iun 2005, 19:32
    1 0
    EXAAACT! Normadermul e o mare porcarie, mi-a iritat fatza, mi-au iesit bubitze,mai multe cosuri, e PRAF! Eu iti recomand Avene - hydrance Optimale ( e crema hidratanta pt ten gras )
  •  
    • 1222 mesaje
    12 Iun 2005, 19:34
    0 0
    `
  •  
    • 317 mesaje
    12 Iun 2005, 21:02
    0 0
    Eu folosesc Normaderm de 2 luni si sint f.multumita dar folosesc si demachiantul si lotiunea Normaderm.La o saptamina se observa cum s-au inchis porii si pielea este mai alba,curata.In perioada ciclului aveam probleme cu tenul si imi apareau citeva cosuri aiurea dar de cind cu normadermul nu am mai avut probleme.E adevarat nu prea matifiaza dar eu oricum nu ma dau dimineata ci o foloseam doar seara,tenul meu este chiar f.gras si nu prea se simtea nevoia unei creme de 2 ori pe zi.Dar inca o data recomand folosirea intrgii game nu numai a cremei.
  •  
    • 281 mesaje
    12 Iun 2005, 21:12
    0 0
    Eu am folosit toata gama, iar Normaderm mi-a facut cosuri pt ca astupa porii...intr-adevar da un aspect fin si hidratat pielii temporar, dar se vede ca nu intra in profunzime, pt ca dimineata cand ma spal pe fata...se duce tot...simt toata grasimea cremei...e pur si simplu o pelicula care se duce la spalat...
  •  
    • 711 mesaje
    12 Iun 2005, 22:25
    0 0
    Ce pret are cea de la Avene?
  •  
    • 1090 mesaje
    13 Iun 2005, 10:15
    0 0
    aciduzza, ne bucuram pentru tine, ca ti-a functionat asa de bine normadermul!
    serios!
    esti o exceptie fata de zecile de gagici nemultumite de normaderm pe care le stiu eu.
    la mine a functionat asa:
    gelul de curatare spala bine, mirosea frumos, si-mi usca fatza atit de tare de nu mai puteam nici zimbi, d-apoi ride.
    urma tonicul, care, datorita continutului mare de alcool, facea ca glandele sebacee sa secrete atit de mult sebum, de eram ca un fund de tigaie, plina de ulei...
    dupa care venea crema, care era minunata, in ideea ca matifia fatza pentru juma de ora. si cam atit. in scurt timp eram din nou fundu de tigaie.
    sa nu mai zic ca imi apareau si diverse cosulete intre timp.
    pentru mine normaderm nu merita nici 10 lei, d-apoi milioane! gama completa face cam un milion cinci sute!
    asa ca, pas.
    am vazut insa un gel de la lotus herbals, sau nu mai stiu cum, pentru ten gras, cu ulei de arbore de ceai or something, vezi pe naturaplant.ro.
    acuma il testeaza angelito, o sa aflam in scurt timp cum e.
  •  
    • 513 mesaje
    13 Iun 2005, 12:22
    0 0
    Buna fetelor! Eu am tenul gras si am tot incercat produse destinate acestuia, pot sa va spun ca nu am fost deloc multumita ... in final tot lucea. Acum folosesc demachiantul de la Blossom care este si tonic in acelasi timp... dupa care ma spal cu apa rece si sunt foarte multumita. Tenul numai luceste si porii sunt inchisi, si nu folosesc crema hidratanta pentru ca la fel imi luceste tenul de la ea (am incercat si aici o groaza) incerc sa beau apa cat mai multa.Acest demachiant nu este scump, incercati-l si poate vi se potriveste si voua ... oricum veti pierde mult mai putini bani decat daca va cumparati gamele despre care discutati.
  •  
    • 344 mesaje
    13 Iun 2005, 14:08
    0 0
    eu folosesc cream pt ten gras de la Bioten(Elmiplant), cu miere, castan si nuc. Eu sunt multumita. De la voi am aflat de ea. Multumesc evelor!
    am un ten dificil. nu suprt cremele de la garnier, nivea sau l'oreal. pe asta vad ca o tolerez bine. o folosesc de 2 sapt.
  •  
    • 317 mesaje
    13 Iun 2005, 20:05
    0 0
    Chiar ca e ciudat ca sinteti multe asa nemultumite de Normaderm si observ ca toate aveti aceleasi simptome deci pina la urma eu cu tenul meu sint o ciudatenie.Dar voi atunci ce folositi pt.tenul gras?Ce creme matifiaza pe timp indelungat?
  •  
    • 72 mesaje
    13 Iun 2005, 22:56
    0 0
    normaderm e singura crema care a reusit sa-mi opreasca lucirea tenului. de dimineata pana seara, dar actioneaza ciudat asa cum ziceau si fetele parca ramane la suprafata pielii si tine sebumul sub, imi arata ciudat pielea seara, foarte incarcata,pori s-au inchis, cosurile sau micsorat dar parca-s mai multe! mi-a facut ceva irtaii si chiar a uscat pielea, in unele zone aproape ca ma zgarie cand ating.
    cea mai mare porcarie pt ten gras e crema din gama avon solution! daca inainte s-o folosesc imi lucea putin fata pe nas si barbie dupa parca aveam ulei pe toata fata si asta dupa cel mult o ora, in rest reactiona bine cu pielea
    in schimb cu lotiunea tonica din aceasi gama pe care am continuat s-o folosesc am reusit sa-mi inchid porii, treptat am scapta si de luciul pielii si cosuri tot mai putine dra acum e vara si ma sperie rau uleiu de pe fata!! imi amintesc ca se uita lumea la mine ca la extraterstrii si ma intrebau cu ce m-am dat pe fata
  •  
    • 62 mesaje
    1 Nov 2005, 13:51
    1 0
    Eu folosesc Crema hidratanta de la ASLAVital, am dat in jur de 150.000 pe ea...mie imi prieste...o folosesc de vreo 2 saptamani...ma dau mai ales dimineata dupa ce ma spal pe fata

    E buna!
  •  
    • 664 mesaje
    1 Nov 2005, 14:22
    1 0
    NUUUUU NORMADERM...cea mai aiurea crema pt un ten gras cu pori deschisi...face tenul unsuros...bleacs...da,funcitioneaza super la un ten normal care mai are parte din cand in cand de cate un elefantzel(cos).

    Clean Ac de la Avene sau Ictyane de la Ducray.
  •  
    • 664 mesaje
    1 Nov 2005, 14:24
    0 0
    Clean Ac e in jur de 400.000 lei.
  •  
    • 637 mesaje
    2 Nov 2005, 14:46
    0 0
    crema Avene Clean-ac e buna, am eu..si e aproape 500
  •  
    • 45 mesaje
    2 Nov 2005, 15:28
    1 0
    Eu sunt deja la al doilea "rand" de Gerovital - crema de zi si de noapte pentru ten gras din gama pentru export. Au o putere de matifiere destul de mare si daca nu sunt stresata rau peste zi, seara nu luceste nimik. Orice crema ati folosi, asigurati-va ca a intrat toata in piele dupa aplicare, caci daca nu, la suprafata va sta si va luci pana la demachiere.
  •  
    • 614 mesaje
    5 Nov 2005, 16:22
    1 0
    Sieu am tenul gras si am incercat multe creme hidratante.SEBO DERM de la HOLY LAND COSMETICS e cea mai buna crema p care am folosit-o pana acum.tenul nu luceste p tot parcursul zilei.si nu apar nici cosuri sau alte probleme.e pur si simplu fantastica.