culori pt blonde

•  
    • 28 mesaje
    3 Iun 2005, 00:44
    0 0
    ce culori aranjeaza o blonda?
  •  
    • 387 mesaje
    3 Iun 2005, 01:47
    0 0
    salut unei blonde ii sta bine cu.culori pastelate precum roz culoarea piersicii ce mai sa nu fie culori tari ca sa nu dai in vulgar.ai voie sa splici culori mai aprinse doar daca e un machiaj de seara ..pt cel de zi ti=as recomanda niste culori auriul maro deschis[cafea cu lapte] lila,si verdele crud care este o culoare in voga.dar atentie atunci cand aplici o culoare mai intensa la ochi la buze trebuie sa ai o culoare pala .pe curand.
  •  
    • 387 mesaje
    3 Iun 2005, 01:51
    0 0
    scuze t-e refereai la machial s-au la imbracaminte?
  •  
    • 28 mesaje
    3 Iun 2005, 01:54
    0 0
    la haine ma refer, eu am 33 de ani, asta conteaza?
  •  
    • 387 mesaje
    3 Iun 2005, 02:03
    0 0
    parerea mea este ca ti-ar sta bine cu auriu negru si rosu.auriul iti da un aspect angelic si negrul nu se v-a demoda niciodata.
  •  
    • 72 mesaje
    3 Iun 2005, 07:58
    0 0
    Si eu sunt blonda ,cu ochii verzi. Voi fi "soacra" peste o luna si am peste 50 de ani. ce imi recomandati in materi de machiaj (dimineata si seara).
    Rochia de seara (verde "iarba") este la croitoreasa iar cea de dimineata (cununia civila) inca mai caut. O vreau gata facuta.Am inaltimea de 1,60 m si greutatea 62 kg, dar pina la nunta cred ca voi atinge greutatea ideala.
    Cu multa dragoste Irina
  •  
    • 28 mesaje
    3 Iun 2005, 13:53
    0 0
    si eu port verde ca am ochii verzi. Dar mai mult negru, trebuie sa ma reorientez.
  •  
    • 333 mesaje
    3 Iun 2005, 13:58
    0 0
    FATA: Pielea deschisa are nevoie de un fond de ten in nuante de galben, pentru a-i pastra aspectul natural. Pentru fixarea fondului de ten foloseste o pudra transparenta, dupa care alege fardul de obraz in nuante de roz-pal sau roz-piersica.
    OCHII: Pentru o privire naturala alege nuante calde de roz, piersica, cafea cu lapte, bej sau crem. Blondele platinate pot folosi si nuantele deschise de gri sau albastru. Nu folosi culori tari, stralucitoare, intrucat ochii vor arata rosii si obositi.
    BUZELE: Pe buze aplica nuante deschise de ruj - bej trandafiriu sau piersica - evitand nuantele de pruna, ciclamen sau rosu. In general, foloseste rujuri in nuante cat mai apropiate de culoarea naturala a buzelor
  •  
    • 1219 mesaje
    4 Iun 2005, 19:09
    0 0
    ma bucur de discutia asta!
    si eu sunt blonda, am observat ca daca ma machiez in culori atat de pale....nu prea ma mai disting...ok, culori pale, insa un contur fin negru la ochi si un rimel negru sunt necesare.
    de imbracat, imi plac foarte mult roz, bleu/ turcoaza si bej...in combinatie cu alb si negru uneori...oricum la mine in sifonier se vede numai roz si bleu!
    e foarte interesanta acum culoarea astea care se poarta verde prazuliu...e chiar placuta si cred ca o sa-mi iau si haine asa. voi purtati? inainte mi se parea tipatoare, dar acum am vazut niste nuante si articole de imbracaminte superbe pe culoarea asta.