BARBATUL RAC

  •  
    • 4 mesaje
    27 Mai 2005, 10:56
    1 2
    Am vazut ca se poarta sa deskizi un topic despre ceva ce te intereseaza, si ca persoane care pot sa ajute cu informatii nu se sfiesc sa posteze.
    Prietenul meu este rac, eu sunt pesti..
    As vrea sa stiu ce puteti sa-mi spuneti despre raci. Cele dintre voi care ati avut prieten rac, sau sot, sau care aveti acum prieten sau sot rac.
    Va multumesc,
    Lili
  •  
    • 399 mesaje
    27 Mai 2005, 11:23
    4 1
    se spune ca ne potrivim (Rac+ Peste)......la mine nu a fost asa...m-a marcat ff tare si mai ales am suferit ff mult.....sunt destul de instabili .....chiar si emotional....azi bine peste o jumate de ora NU. Poate nu sunt prea subiectia pt ca inca imi sunt amestecate sentimentele???!!! Sunt familisti dar vor si aventura....sunt buni dar si fff rai....deci eu personal daca ar trebui sa spun despre relatia asta as zice....AGONIE SI EXTAZ! Mult noroc si fericire......poate tu vei fi mai norocoasa!!Pupici
  •  
    • 14 mesaje
    30 Mai 2005, 15:20
    4 0
    De acord cu gmoniq34
    Si eu sunt cu un rac si trebuie sa recunosc ca mi se intampla acelasi lucru, instabil emotional, ii cam fug ochii, este ffffffffff rau, zgarcit din cale afara, gelos, posesiv, in concluzie o relatie AGONIE SI EXTAZ. Este familist dar nu iubeste copii, insa nu pot generaliza asa ca astept pareri.
  •  
    • 2292 mesaje
    31 Mai 2005, 08:28
    1 0
    Maybe, tatal meu este rac, un foarte bun prieten este rac si multi alti cunoscuti de-ai mei sunt raci...nici unul dintre ei nu se aseamana cu iubitul tau...
    Spui ca barbatii raci sunt rai????Inseamna ca nu ai cunoscut un taur. Tatal meu ma iubeshte ca pe lumina ochilor...la varsta mea inca imi da bani si tot timpul a fost si este alaturi de mine...Se shtie ca parintii raci sunt cei mai devotati...
    Prietenul despre care iti vorbeam se afla peste ocean dar este cel mai deosebit om pe care l-am intalnit...
    Parerea mea...barbatii raci sunt OK...personal as fi extrem de fericita sa intalnesc un rac...niciodata nu am avut unul.
  •  
    • 136 mesaje
    31 Mai 2005, 09:47
    0 0
    Agonie si Extaz ziceti voi?
    Aiurea!!! Extaz! Extaz! Extaz! si iar Extaz!

    Acum, serios si, bineinteles subiectiv vorbind , eu nu am intilnit barbati mai Buni, mai Generosi, mai Familisti, mai Buni la Pat , mai Gospodari, mai Buni Bucatari, mai .......... decit Racii. Singurul lor "defect" major ar fi acela ca trec foarte repede de la o stare la alta. Atit. In rest, n-as da un Rac pe 1000 de alte semne!
  •  
    • 11438 mesaje
    31 Mai 2005, 09:57
    5 0
    cea mai idioata zodie la un barbat...
    cele mai mari defecte le poti gasi la un barbat RAC...
    TATAL MEU este rac: puturos, iresponsabil, dificil, curvar, mofturos, pretentios, fara respect, egoist...cel mai mare egoist pe care l-am intalnit....etc..etc..
    singurele calitati pe care i le admir...este sincer, corect, sensibil...
  •  
    • 14 mesaje
    31 Mai 2005, 15:40
    0 0
    Catalina nu te pot contrazice, insa la mine este exact invers in ceea ce priveste relatia lui cu fiul sau. Este mult prea mandru si orgolios sa ajute pe cei din jurul sau daramite pe altii!
    Sunt multe de spus dar au si calitati - iubeste ordinea, curatenia, sa...Concluzia ar fi urmatoarea: chiar daca ne potrivim dupa zodii nu este ceea ce mi-am dorit!
  •  
    • 1478 mesaje
    31 Mai 2005, 21:16
    0 0
    barbatul rac asa cum il stiu eu..sensibil cu suflet de artist(multi artisti sunt nascuti in zodia racului),curios,fire calma,rabdatoare,bun prieten,deschis la conversatie,orgolios,trasaturi efeminate,probleme cu stomacul.nu pot dormi bine in noptile cu luna plina,au momente cand le place sa fie singuri si nu e bine sa ii deranjezi,citesc mult si au memorie f buna,sunt f buni parinti,timizi,le place mancarea buna..etc...
  •  
    • 399 mesaje
    31 Mai 2005, 22:57
    0 0
    Maybe.....tu ce zodie esti???
  •  
    • 14 mesaje
    1 Iun 2005, 12:45
    0 0
    scorpion
  •  
    • 2292 mesaje
    1 Iun 2005, 14:38
    0 0
    Maybe...asa cum am mai spus, tata este cel mai bun exemplar de tata...intotdeauna a fost langa mine, ar face orice pentru a-mi fi mie bine. Nu m-a certat niciodata, intotdeauana a shtiut sa aplaneze orice conflict pentur ca uraste cearta...este pashnic si foarte-foarte muncitor.
    O iubeshte pe mama dumnezeieste, este calm si in genral cam tot ce spune ea el face...
    Nu pot spune ca se omoara cu treburile casnice in schimb, la 55 de ani munceshte 12 ore pe zi...si are tot felul de pretentii...de la a avea tot timpul camasa calcata pana la a i se ridica masa...
  •  
    • 112 mesaje
    7 Iun 2005, 11:43
    0 0
    O sa spun despre barbatul rac gandindu-ma la fostul prieten (eu sunt pesti):ft sensibil, calm, atent, devotat, nu cred ca ar putea sa-si insele vreodata partenera, ordonat, bun bucatar, dar:incapatanat, credul, da ultimul ban celui care-i cere ajutorul, lasa ft mult de la el,nu este dispus sa discute, nu este ambitios, ft sentimental.Pt mine a fost un prieten adevarat si a ramas cel mai bun amic pe care l-as putea avea vreodata.
  •  
    • 101 mesaje
    7 Iul 2005, 17:46
    5 1
    Barbatii rac sunt cei mai rai! Eu am fost cu un rac 3 ani si era labil psihic, cum se supara(nu imi spunea de ce) bea, se uita la toate femeile de ma umplea de nervi, nu vreau sa mai dau detalii dar am 2 colege de munca si ele au divortat de raci una din cauza bauturii, cealalta a femeilor. Aaaaa, si primul meu prieten a fost tot rac, am stat 1 an... aceleasi defecte ca primul! Eu nu mai vreu raci niciodata!
  •  
    • 41 mesaje
    26 Iul 2005, 11:24
    3 0
    sunt de acord cu carmelia.nu cred ca mai exista alta zodie mai rea la barbati decat racul.tocmai m-am despartit de un rac dupa 3 ani.mi-a mancat sufletul in astai 3 ani.sunt instabili,le fug ochii,la ei toate femeile sunt frumoase,cu toate si-ar trageo.scuzele mele dar asta e adevarul.uite de ex m-a lasat balta si a plecat cu alta.pe ei nu te poti baza.te lasa cu ochii in soare cand ti-a lumea mai draga.fugi cat poti de un rac pana nu e prea tarziu.
  •  
    • 399 mesaje
    28 Iul 2005, 09:32
    0 0
    Lili5......ne spui cum esti??? sunt curioasa!
  •  
    • 299 mesaje
    29 Iul 2005, 15:43
    2 1
    Mda... de acord cu Carme si celelalte fete: un DEZASTRU total de barbati! AGONIE si iar AGONIE as spune eu.

    Mincinosi, curvari, iresponsabili, instabili, lenesi si cea mai definitorie caracteristica: NU TE POTI BAZA PE EI in dragoste! Nu stii niciodata ce-ti rezerva viitorul alaturi de un rac...
  •  
    • 1478 mesaje
    30 Iul 2005, 09:38
    0 0
    as dori tuturor un tata rac ca al meu!
    si ca sot a fost mereu deosebit ...neuitand nici acum sa ii cumpere mamei un buchet de flori..chiar si fara un motiv anume.

    stiu racii extrem de bine caci in jurul meu au roit multi raci..femei si barbati.daca printre barbatii rac am gasit multi oameni sensibili,intelegatori,inteligenti,interesanti printre femeile rac am gasit putine despre care sa pot spune la fel.

    sa fi fost eu mai norocoasa?
  •  
    • 299 mesaje
    1 Aug 2005, 14:33
    2 0
    No_ua ... racii pot fi asa cum spui tu daca sunt alaturi de femeia pe care o iubesc cu adevarat... Fac orice pentru ea. Din pacate pentru ei exista numai o astfel de femeie... niciuna nu va mai fi la fel!
  •  
    • 1478 mesaje
    1 Aug 2005, 17:11
    0 0
    fiecare zodie are puncte sensibile si daca ii cunosti si ii iubesti si vrei sa le fie prieten adevarat se deschis precum florile .
    depinde ce vrei si cat de compatibil esti cu zodia x.
    eu stiu multi raci si ii consider oameni cu suflet mare dar sunt orgoliosi.greu scapa de acest defect dar cu rabdare si logica o fac....

    racii de obicei au probl cu stomacul si unii dintre ei o iau rau pe calea bauturii.
    cine ii cunoaste in profunzime va ramane surprins de sufletul lor sensibil si timiditatea specifica.
  •  
    • 318 mesaje
    1 Aug 2005, 21:19
    1 0
    Mie una nu imi plac racii si asta pt. ca imi par prefacuti, e greu sa-l scoti din carapace si am cunoscut destui (nu am intrat in contact direct cu ei) si am vazut ca isi inseala prietenele/sotiile chiar daca ele au tot ce vor ei la o femeie(sau nu e chiar asa?)

    Oricum, racul se intelege super cu pestii, o spune teoria dar am vazut si multe relatii in aceasta postura!