crema de fata buna

  •  
    • 91 mesaje
    24 Mai 2005, 21:09
    0 0
    Vreau sa-mi cumpar o crema de fata hidratanta, care sa nu-mi usuce pielea. Tenul meu este mixt si destul de sensibil. Se inroseste daca folosesc ceva de haioasa calitate. Mi-e frica sa incerc cu creme de fata de la Avon. Am auzit ca cele de la Elmiplant sau Gerovital sunt bune. Nu vreau nici sa dau prea multi bani pe ea.
    Ce imi puteti recomanda?
  •  
    • 258 mesaje
    24 Mai 2005, 21:30
    0 1
    Pai, chiar tu ai spus...Gerovital ( care e foarte apreciat afara) sau Elmiplant. Trebuie alese, insa, in functie de tenul tau sensibil. Cremutele astea fac bine si nu sunt scumpe deloc. Eu zic ca merita sa incerci!
  •  
    • 281 mesaje
    24 Mai 2005, 23:12
    0 1
    Si eu am tenul la fel ca si tine si nu reusesc sa gasesc o crema buna...argila de la Aslavital mi-a facut insa fff bine asa ca ma gandeam sa incerc o crema de la ei, tot pe baza de argila. Chiar...a folosit cineva cremele lor de fata?
    Mi-e frica sa nu-mi faca cosuri, si tenul meu e f.sensibil...
  •  
    • 118 mesaje
    24 Mai 2005, 23:40
    0 1
    Eu mi-am luat Elmiplant Bioten si cand am citit 4 parabeni in ea, am dat-o. Plus ca mirosea prea tare. (fiecare cu sensibilitatile lui..). Gerovital iara au multi parabeni. Singura crema pe care o suport pe fata e Spirulin de la Hofigal. Chiar mi-a luminat tenul. Chestia e ca are si ea un paraben micutz, dar l-am trecut cu vederea…O sa auzi ca miroase urat...mie nu mi se pare. Miroase usor a alga (spirulina) dar mirosul dispare imediat dupa ce dai pe fata. Plus ca are si ulei de fenicul, ala miroase chiar super. Ce e super e ca nu are parfum…in mod normal daca esti sensibila te iriti din cauza parfumului din crema, mai mult decat de la altceva. Sa dai strat subtire ca sa nu iti ramana fata grasa. E ieftina…60.000.
  •  
    • 75 mesaje
    25 Mai 2005, 07:53
    0 1
    Buna daphnee,

    Eu iti recomand o crema de la Favisan, Crema hidratanta cu aloe si vitamina a -Virginia. Eu am un ten destul de dificil, imi ies imediat cosuri cand o crema nu imi prieste. De cand ma dau cu crema asta chiar imi merge bine. Nu mai stiu exact cat a costat intre 70 -80 000 lei. O zi buna !
  •  
    • 83 mesaje
    25 Mai 2005, 10:22
    0 1
    Mie mi-au placut cremele Aslavital, calmeaza si catifeleaza tenul (si eu am ten mixt sensibil). Am incercat si Skincode cu SPF10 de care spunea cineva, mi s-a parut o crema foarte usoara si placuta, insa la mine nu avea efect matifiant, ci dimpotriva, imi lucea fata dupa aplicare (probabil din cauza protectiei solare). Altfel, chiar imi placea foarte mult.
  •  
    • 91 mesaje
    25 Mai 2005, 20:18
    0 0
    Multumesc mult pentru sfaturi. Am sa caut crema de la Favisan..se gaseste peste tot? Si in farmacii?
  •  
    • 21 mesaje
    27 Apr 2017, 20:56
    0 0
    Eu folosesc de ceva timp si imi place tare mult cremele naturale de la DermaE. Am aflat de ele de la prietena mea din facultate cand ne-am gasit la reuniune si de atunci le folosesc mereu. Recomand.
  •  
    • 292 mesaje
    18 Mai 2017, 13:49
    0 0
    Pot sa iti recomand o crema care te poate ajuta in aceasta problema si nu doar. Pe mine ma ajuta si cu ridurile, pe langa hidratare. Perle Bleue Se numeste crema, am mai scris intr-un post despre aceasta crema. Mai multe informatii le gasesti pe internet, este un produs foarte interesant si bun
  •  
    • 127 mesaje
    8 Sep 2017, 10:52
    0 0
    La recomandarea unei prietene mi-am achizitionat de curand de la BottegaVerde.ro Tratamentul de zi cu colagen marin si extracte botanice si pot spune ca face minuni. Pielea mea arata mult mai bine si datorita colagenului, este si mult mai ferma. M-a ajutat foarte mult sa reduc ridurile si sa ii confer tenului meu prospetimea de care avea mare nevoie. RECOMAND.
  •  
    • 6 mesaje
    5 Oct 2017, 16:51
    0 0
    eu folosesc de mai bine de un an crema hidratanta de la ivatherm si vreau sa va spun ca sunt indragostita de ea! intra super repede in piele si pielea ramane super catifelata. o gasiti ieftina pe tei sau pe farmacia la pret mic [ eu comand mereu la a doua fiindca vine comanda a doua zi de obicei]
  •  
    • 170 mesaje
    9 Nov 2017, 10:22
    0 0
    Poti sa incerci crema asta, eu o folosesc de ceva timp si imi place foarte mult: https://www.beautyoneshop.ro/cosmetice-faciale/crema-nutritiva-si-hidratanta-royal-care-2207.html
  •  
    • 127 mesaje
    5 Iun 2018, 20:12
    0 0

    Buna ziua! Nu de mult, dupa lungi cautari am descoperit o crema de care m-am indragostit. Se numeste ADVANCED FILLER si este pentru piele normala, hidrateaza in profunzime si ofera pielii un aspect neted si sanatos. Aceasta crema apartine gamei de cosmeceutice Teoxane. O poti achizitiona de pe teoxane-beauty.ro. Eu ma declar foarte multumita si am recomandat-o tuturor prietenilor mei. Sper sa va fie de ajutor asa cum mi-a fost si mie.

  •  
    • 84 mesaje
    30 Oct 2018, 09:02
    0 0
    Dupa ani si ani de cautari a unei creme potrivite pentru tenul sensibil, exact cum il ai si tu, am dat de o crema profesionala, de fapt este un dermatocosmetic, ce mi-a schimbat total rutina de ingrijire. Pur si simplu, nu am mai intalnit vreo crema care sa se potriveasca atat de bine cu tipul meu de ten. Este vorba de Crema RCR de la Macon care stimuleaza productia de colagen, lasand fata proaspata si intinerita. La mine, rezultatale s-au vazut inca de la primele utilizari. O comand, de obicei, de pe produse-frumusete.ro.