Ceai antiadipos?

  •  
    • 160 mesaje
    4 Mai 2005, 16:07
    5 0
    Ce stiti despre ceaiul antiadipos chinezesc? Se gaseste in farmacii, cutii verzi, cred ca e un fel de ceai verde.
    Vreau sa stiu si eu daca e bun si ati obtinut rezultate cu el.
  •  
    • 601 mesaje
    4 Mai 2005, 16:46
    2 1
    Este vorba despre ceaiul verde antiadipos Sanye? Da o cautare dupa "ceai antiadipos" in toate forumurile si vei vedea destule pareri.
  •  
    • 4 mesaje
    24 Iul 2006, 12:54
    1 0
    Eu il testez acum. Beau de cca o saptamana si deja sunt vizibile efectele. Am slabit vizibil in cateva zile. Neplacut e ca dimineata vei simti nevoia cumplita sa te duci la baie... Are si efect laxativ Daca bei doar seara nu vei avea probleme in timpul zilei, ci doar dimineata. Trebuie sa recunosc ca exista si efecte negative: ma simt un pic ametita si o stare generala cu tocmai grozava. Eu te sfatuiesc, daca vrei sa-l testezi, sa o faci cu grija.
  •  
    • 1198 mesaje
    24 Iul 2006, 13:17
    0 1
    Eu il folosesc de multa vreme. La inceput il foloseam pt ca era laxativ, iar apoi am vazut ca se mai duc si din kile...
  •  
    • 56 mesaje
    24 Iul 2006, 13:37
    0 0
    Cam cat timp trebuie sa bei ca sa se vada ceva?si ce cantitate trebuie bauta intr-o zi? pup
  •  
    • 1555 mesaje
    25 Iul 2006, 09:45
    1 1
    am baut si eu ceai antiadipos, acum mi'e rau, am stari de voma si ameteli, somnolenta ..acum nu stiu dc e sg de la ceai ... ma las de el oricum
  •  
    • 13 mesaje
    25 Iul 2006, 09:52
    4 1
    Parerea mea e ca nu e bun...nu e vb de tesut adipos...elimina doar apa...si eu am avut efecte secundare..Am reusit sa slabesc altfel.
  •  
    • 171 mesaje
    25 Iul 2006, 11:10
    2 1
    Beau de doua luni. O casca /zi.
    E ok.
    Nu cred ca am slabit datorita ceaiului. Poate daca as fi baut mai mult, rezultatele erau altele...
    Dar nu vreau sa-mi dau metabolismul peste cap. Nimic nu e bun in exces, ba mai mult, e posibil sa nu-si mai faca efectul.
    Starea de ameteala e explicabila: tipul acesta de ceai scade tensiunea.
  •  
    • 77 mesaje
    4 Aug 2006, 14:30
    1 0
    eu sunt in cura de slabire cu acest ceai,beau cam 1 kg,s-a obisnuit organismul cu el ,l-am luat si asta iarna ,fiind in concediu ca solicita toaleta f.des.Sfatul meu este sa asociati ceaiul si cu vitamine pt .ca acest ceai te deshidrateaza acest sfat l-am primit de la medic.Ce sa va spun la mine a dat roade ,numai luandu-l te poti convinge depinde de organismul fiecerei persoane chiar si de varsta ,cele trecute de 30 de ani se chinuie mai mult .PAREREA MEA
  •  
    • 271 mesaje
    4 Aug 2006, 14:53
    0 1
    eu l-am incercat prima data acum 5 ani, dar beam rar ptr ca eram nevoita sa stau 1 zi intreaga in casa datorita lui acum m-am apucat iar, sunt la a2a cutie... numai ca prima cutie de ceai antiadipos cred ca... era expirata, nu pot sa-mi dau seama ptr ca nu prea isi facea efectul....am crezut ca dupa atata timp organismul meu reactioneaza altfel... dar acum a2a cutie s-a dovedit a fi eficienta. nu stiu cat de daunator este pentru organism, dar mie mi se pare foarte bun pentru slabit.
  •  
    • 1 mesaje
    8 Apr 2009, 20:30
    3 1
    eu zic ca trebui sa ti si regim dor sa bei ceai nu slabesti
  •  
    • 55 mesaje
    9 Apr 2009, 09:10
    2 0
    eu de un an beau o cana in fiecare zi...n-am observat sa fi slabit de la el, insa ma ajuta la constipatie. cand am probleme mai grave, beau si 2-3 pe zi, dar in urmatoarea zi, dupa usurare , fac pauza
  •  
    • 5 mesaje
    14 Apr 2009, 18:46
    3 0
    Eu beau de vreo 2 luni shi am slabit 5 kg..ce`i drept m`am abtzinut de la grasimi,dulciuri,sucuri shi paine..in rest mananc orice shi nu fac sport deloc..ceaiul acela chinezesc este excelent?
  •  
    • 114 mesaje
    14 Apr 2009, 20:38
    1 1
    Cunosc o tipa care a slabit cu acest ceai, dupa ce a nascut.Nu pot sa zic ca arata f. bine, pentru ca s-a ridat foarte tare din cauza ca elimini tot din organism: vitamine, minerale, apa.
    Si totusi, il folosesc si eu : o cana inainte de culcare ca efect laxativ, altfel am probleme
  •  
    30 Apr 2009, 10:00
    4 1
    intrati pe www.tratamente-naturale-chinezesti.ro unde puteti gasi diferite tratamente pentru slabit, tratarea celulitei, cosmetice , plasturi pentru indepartarea punctelor negre, plasturi pentru cearcane, etc