Barbatii "berbeci"

  •  
    • 1450 mesaje
    3 Mai 2005, 18:36
    1 0
    aveti dreptate,la faza cu mama,berbecii sunt topiti mai rau ca racii ,doamne -feri sa zici ceva despre ea,ca ti-ai luat-o chiar in bot.Racii, cel putin,reusesc sa impace si capra si varza,dar cornosii aia sunt f.categorici.Atentie mare,mai ales daca aveti si o terorista de soacra.
  •  
    • 44 mesaje
    3 Mai 2005, 22:08
    0 0
    Da, am o terorista de soacra si nu stiu cum sa procedez s-o indepartez s-o trimit la fetele ei si sa-mi pot pastra barbatul.
    Crede-ti ca se poate?
    Pentru anumite motive, ea nu vrea sa stea cu fetele, chit ca este extrem de atasata de una din ele.

    va pup.
  •  
    • 1450 mesaje
    3 Mai 2005, 22:17
    0 0
    nu prea cred,mamele de berbeci isi bibilesc baietelul si la 40 de ani.nu intra peste voi in camera,nu-i aduce lapticul dimineata la pat si-ti impune sa faci si tu acelasi lucru?
  •  
    • 44 mesaje
    4 Mai 2005, 14:10
    0 0
    Nu chiar asa. Se inchidea la ea in camera si cobora numai la masa sau cand avea de spalat. Daca aveam musafiri intodeauna o gaseam cu usa crapata sau in usa baii ca sa auda mai bine ce discutam. Cand am rugat-o sa ma ajute cu spalatul rufelor de cateva ori, a calcat numai camasile baiatului ei, de bluzele mele nu s-a atins!!! Ce sa-ti spun, este numai un zambet tot timpul, vorbeste foarte incet, se ascunde in camera ei, obsearva totul si in general are conversatii numai cu fiul ei.
    Oricum m-a dezaxat complet. Barbatul meu este numai zambet cu EA, vorbeste foarte frumos fara sa ridice vocea, o incurajeaza tot timpul etc, etc.. Purtarea lui cu mine este complet opozita. Vorbeste agresiv, pe pozitie de cearta, nu se consulta cu mine la nimic, aproape ca este in stare sa nu ma salute.
    In momentul acesta soacra nu mai sta cu noi. I-am inchiriat un apartament unde locuieste singura. Ea spune ca nu vrea sa stea cu fiica ei(care o cheama la ea),ca sa nu-i creeze probleme!!!!
    Cine stie cat o sa avem bani ca sa ne permitem lucrul asta. Ce se va intampla dupa aceea????
  •  
    • 1 mesaje
    24 Iul 2005, 11:52
    0 0
    Eu sunt in zodia berbec si el la fel diferenta intre noi e numai de 2 zile si ne intelegem perfect.El e un tip care stie ce vrea si care se dedica unui scop propus trup si suflet.Pe mine pur si simplu m-a vanat daca se poate spune asa ceva.Eu tot timpul am crezut ca e ceva ce nu va merge si totusi desi in aparenta suntem la fel de caposi si de orgoliosi reusim sa ne intelegem.Sefi suntem pe rand
  •  
    • 765 mesaje
    24 Iul 2005, 23:04
    0 0
    ei, Melinda, iti dau perfecta dreptate! ai pus punctul pe i si asta m-a si distrat... si eu am un berbec dar din cand in cand ajunge si taur... tot incapatanat...
  •  
    • 3354 mesaje
    27 Iul 2005, 11:05
    0 0
    am si eu sot berbec... are cate putin din toate caracteristicile pe care le-ati enumerat...

    dar ne intelegem bine... eu scorpion...
    nu vrem sa fim sefi amandoi odata...

    daca am ceva de spus ii spun, apoi il las sa o gandeasca vreo trei-patru zile-depinde de problema...

    si vine cu rezolvarea cea mai buna... ce-mi place la al meu este ca are intuitie si nu prea se inseala atunci cand spune ceva...

    are dreptata tot timpul si ma cam enerveaza asta... eu sunt f. impulsiva... el este mai cerebral si mai pragmatic...

    ne completam destul de bine...oricum exista foarte multa pasiune in relatia cu un berbec!!!!

    va doresc succes cu berbecutzii vostri... trebuie sa-i iubiti, ca sunt ai vostri...

    va pup, cory.
  •  
    • 445 mesaje
    2 Aug 2005, 10:46
    2 0
    buna!hai sa va spun combinatia "ideala": eu capricorn el berbec.avem amandoi 23 de ani.suntem impreuna de 9.stii ce nervi de fier am? .si fii sigura ca nu-i aveam la inceputul relatiei.adica in epoca de piatra .sunt gelosi, posesivi, zgarciti,daca nu-i ca ei nu mai e ca nimeni....etc......e interesant acest topic.vreau si eu pareri despre ei.
    pup u!
  •  
    • 104 mesaje
    5 Aug 2005, 10:11
    1 0
    Eu RAC, el BERBEC....La inceput nu mi-am dat nici o sansa. E cumplit de incapatinat, mereu are ceva de demonstrat, intotdeauna se repede ca haioasa la...., nu are rabdare, nu face nimic cu simtul raspunderii (superficial), agitat si agitator, nu are calitati empatice absolut deloc. Dar are si calitati: e pasional (cam prea hard pt un rac), are simtul umorului, nu tine dusmanie. Pt el e ok sa traiasca cu mine, il echilibrez, ii ofer armonie, confort sufletesc, liniste, echilibru. Pt mine a fost cam obositor ritmul lui, dar m-am invatat sa-l iau asa cum e si avind amindoi simtul umorului ne amuzam de repezelile lui. A mai lasat garda jos fata de inceputurile noastre. II place sa stea acasa, sa stea cu mine, sa stea in sufletul meu. Recunoaste dependenta lui de mine, face gesturi romantice cu stingacie. Berbecii in general actioneaza sub momentul impulsului, nu se gindesc la consecinte, nu actioneaza cu subtilitate. Se minuneaza in fiecare zi cum de-l "citesc" si cum de stiu ce se petrece in mintea lui...desi nu e nevoie sa fii un fin psiholog. Il citesc, il inteleg, il iau asa cum e. Intr-o disputa este in stare sa stea si o noapte intreaga sa-si sustina punctul de vedere, nu va ceda niciodata. Eu il las...si la citeva zile ma trezesc ca zice ca mine...ca si cum ar fi fost ideea lui. Nu ma cert cu el...dar i le bag calm cit sa-l usture-n fund si sa stiu ca are rezonanta in capul lui. Ca sa-mi fie bine..il iau asa cum e. Intr-adevar sint cam puturosi la munca si carte..si al meu nu prea mi-a fost sprijin. I-am inteles limitele si unde n-a putut el sa faca am facut eu. Mi-a prins bine sa pun osul la treaba si sa ma confrunt cu diverse stiuatii pt ca am descoperit ca sint o femeie pe picioarele mele, nu am dependenta de el, nu sint o gisculita care asteapta sa fie intretinuta de barbat. Atitudinea asta "nu vrei/poti sa faci tu...las ca fac eu..." l-a responsabilizat mai mult.
    Exemplu: ii zic: "azi FAC (nu FACEM) curatenie" . Sare de doi metri in sus : "iar faci curatenie? n-ai facut si sapt trecuta? " Ii explic ca nu-l solicit si ca nu ma intereseaza ce face el in timpul asta. Credeti ca pleaca la plimbare? Ofteaza si incepe sa ma ajute.
    Nu-mi pun ambitia cu el...drept pt care nici el nu mai are motiv sa lupte si lasa garda jos.
    Nu stiu daca as fi gasit un barbat mai potrivit pt mine, probabil ca da...dar cu oricare ar fi trebuit sa caut sa-l citesc, sa-l echilibrez, sa-l motivez.
    Una peste alta ne e bine. El ma iubeste in felul lui patimas si tumultos,imi ofera afectiunea de care am nevoie, increderea, aprecierea, iar eu am rabdare in momentele cind da cu batul in balta.
  •  
    • 51 mesaje
    5 Aug 2005, 22:31
    1 2
    nu stiu ce-ti doresti tu, dar eu sunt impotriva berbecilor de toate sexele si varstele.
    recunosc sunt cativa putin diferiti(cam 1 la 100000000)
    sunt EGOISTI, increzuti si plini de ei, capriciosi, puturosi, se cred cei mai destepti si mai interesanti si se asteapta ca tu sa stii asta si sa te comporti cu ei ca si cum ar fi regi sau ceva...
    as putea vb o saptamana numai despre asta dar ma umplu de nervi
    mie mi-e sila de ei, ii urasc si-i dispretuiesc.
    as izola toti berbecii pe o insula sa traiasca numai intre ei, sa ne lase in pace.
    eu una imi doresc sa nu am de-a face cu zodia asta de kkt in viata mea.
    si...DA varsatoarele sunt foarte rabdatoare si nu prea se plang dar sunt persoane mult prea deschise si simpatice ca sa stea langa berbeci.
    de fapt... in afara de lei nimeni nu merita.
  •  
    • 870 mesaje
    5 Aug 2005, 22:49
    0 2
    Sandalivia, my first a fost berbec.
    Fuuuuuuuuuuuuuugi
    Megalomani, zgarciti, egocentrici...
    Ia-ti un geaman.
    Pupici
  •  
    • 11 mesaje
    24 Iul 2014, 15:41
    1 0
    Mai multe despre BERBECI:

    http://astrologus.ro/?p=260


    Acest mesaj a fost editat de către crisbal: 24 Iul 2014, 15:42
  •  
    • 11 mesaje
    24 Iul 2014, 16:13
    0 0
    Mai multe despre BERBECI:

    http://astrologus.ro/?p=260
  •  
    • 11 mesaje
    24 Iul 2014, 16:14
    0 0
    !
    Acest mesaj a fost editat de către crisbal: 24 Iul 2014, 16:15
  •  
    • 16 mesaje
    25 Feb 2015, 16:30
    0 0
    Mai multe detalii despre zodii gasiti aici: http://www.astrum.ro/zodiile-calitati-si-defecte/
  •  
    • 16 mesaje
    25 Feb 2015, 16:33
    0 0
    Despre Berbeci si nu numai, gasiti detalii aici: http://www.astrum.ro/zodiile-calitati-si-defecte/

    Spor
  •  
    • 44 mesaje
    6 Nov 2018, 15:39
    1 0
    Un singur berbec am intalnit pana acum si ne-am cam batut cap in cap Probabil din cauza ca eu sunt capricorn si ne-am cam „impuns” unul pe altul. Eu sunt foarte calma, cred ca pentru unele situatii chiar prea calma, iar el avea momente cand era prea agresiv, chiar din nimicuri devenea nervos si agresiv. Nu stiu daca este o caracteristica comuna tuturor berbecilor sau doar asa mi se parea mie fiind eu prea calma. In schimb, avea o ambitie si un altruism pe care rar le-am vazut la un barbat. Gasesti pe zodiacool.ro descrieri ale berbecilor din toate punctele de vedere, poate iti faci si un calcul de compatibilitate sa mai vezi una alta
    https://www.zodiacool.ro/zodii/zodiac-european/berbec
  •  
    • 87 mesaje
    16 Nov 2018, 12:39
    0 0
    DricA said:Un singur berbec am intalnit pana acum si ne-am cam batut cap in cap Probabil din cauza ca eu sunt capricorn si ne-am cam „impuns” unul pe altul. Eu sunt foarte calma, cred ca pentru unele situatii chiar prea calma, iar el avea momente cand era prea agresiv, chiar din nimicuri devenea nervos si agresiv. Nu stiu daca este o caracteristica comuna tuturor berbecilor sau doar asa mi se parea mie fiind eu prea calma. In schimb, avea o ambitie si un altruism pe care rar le-am vazut la un barbat. Gasesti pe zodiacool.ro descrieri ale berbecilor din toate punctele de vedere, poate iti faci si un calcul de compatibilitate sa mai vezi una alta
    https://www.zodiacool.ro/zodii/zodiac-european/berbec


     Cei nascuti in zodia berbec nu pot avea o relatie de durata. Sunt prea plini de ei si impulsivi ca sa reziste cineva langa ei! Au ca atu inteligenta. In rest, numai defecte: manipuleaza cu usurinta alte persoane, aroganti, lenesi, megalomani, etc. 


    Acest mesaj a fost editat de către crysttal_2007: 16 Nov 2018, 12:47