Barbatii "berbeci"

  •  
    • 44 mesaje
    30 Apr 2005, 03:00
    0 3
    Ce parere aveti despre barbatii berbeci?
    Eu sant casatorita cu unul si numai faptul ca sant varsatoare (asa cred eu), deci rabdatoare, ma face sa mai fiu langa el.
  •  
    • 342 mesaje
    1 Mai 2005, 18:36
    4 1
    Varsatoare rabdatoare? Esti sigura?
  •  
    • 247 mesaje
    1 Mai 2005, 18:45
    1 0
    am o amica care e varsator si este cu un tip de 6 ani care e scorpion.si crede-ma ca are o rabdare de fier cu el.(toata admiratia)
  •  
    • 342 mesaje
    1 Mai 2005, 18:48
    2 1
    Inseamna ca eu sunt singura varsatoare nerabdatoare
  •  
    • 44 mesaje
    2 Mai 2005, 13:51
    0 0
    Da, sant enervant de rabdatoare atunci cand trebuie sa iau o decizie importanta in legatura cu viata mea.
    Dau nenumarate sanse si timp celor de langa mine si cand ma astept mai putin iau decizia care de cele mai multe ori este "irevocabila".
    Dar totusi nici una dintre voi aveti barbati "berbeci"? Indiferent ce zodie santeti, nu neaparat varsatoare!
  •  
    • 1450 mesaje
    2 Mai 2005, 18:00
    6 1
    simpatici ca amici,dar cam ,,repetenti'' ca soti,puturosi si cei mai zgarciti din tot zodiacul.
  •  
    • 44 mesaje
    3 Mai 2005, 01:43
    4 1
    Ai si tu unul?.
    Am aceeasi parere. Si pe deasupra are si gura mare si ancearca toate posibilitatile sa-si impuna punctul lui de vedere si numai al lui.
  •  
    • 44 mesaje
    3 Mai 2005, 01:45
    0 0
    Depinde cati ani ai. Rabdarea vine cu varsta la noi varsatorii.
  •  
    • 1070 mesaje
    3 Mai 2005, 01:53
    0 2
    Parerea mea e ca sunt...groaznici.Nu m-am inteles niciodata cu ei.Poate pe termen scurt.
  •  
    • 44 mesaje
    3 Mai 2005, 02:38
    3 0
    Fac o "curte" nebuneasca, nu poti scapa de ei. Asa m-am pricopsit cu al meu.
    In doua luni dupa ce m-a cunoscut s-a si casatorit cu mine!!! M-a ametit pur si simplu.
    Probabil ar fi bine daca nu ar fi asa de agresiv,impulsiv, persimist("turn me off" ) toate caracteristicile astea ale lui.

    va pup pe toate.
  •  
    • 1450 mesaje
    3 Mai 2005, 09:10
    0 0
    nu,al meu e varsator.Si,scuze,dar rabdarea la voi nu vine cu anii,ci pleaca,vine,pleaca,vine,pina-i stoarceti pe cei de langa voi si-i secatuiti de tot cu ambititiile,visele lipsite de punere in practica[ nu te supara,nu-i vorba de tine ci de barbatii varsatori].
    ti-am zis ,am prieteni berbeci pe care-i cunosc de multi ani,pe unul chiar de cand era in burta maica-sii.Sunt in exterior,oameni excelenti,cu un simt muzical deosebit,oameni isteti cu care poti face conversatie,te poti distra excelent la chefuri,cu simt al umorului,dar ca soti....sunt la pamint,execrabili,conceptii retrograde,dominant,incapatinat pina la enervare,zgarcit,tipul gen ,,ce-i al tau e si al meu,ce-i al meu nu-i treaba ta!''puturos si duplicitar.Dar cine oare e perfect?scuza-mi ,o mica rautate,dar varsatorii au pus-o cu berbecii,i-as da si eu lui barbatu-miu o berbeaca o zi,ca sa vada si el cum e sa-ti f...altu nervii!te pup,inca o data,nu te supara pe mine,cu berbecii n-o scoti la cap ca nevasta,se vor comporta toata viata ca niste copii rasfatati!
  •  
    • 32 mesaje
    3 Mai 2005, 10:18
    0 0
    Eu stau cu un berbec de 4 ani!
  •  
    • 32 mesaje
    3 Mai 2005, 10:27
    0 0
    Si lucrurile sunt asa:
    1. puturos... dar cu vointa. Al meu de cand m-am angajat face curat in casa (6 luni) si spala vase. Eu sunt o maniaca cu tot ce inseamna curatenie si normal ca niciodata nu face asa cum as vrea eu dar se straduie.
    2. nu le place cartea... e jale. Anul asta termina facultatea si eu ii fac lucrarea de diploma. E aproape gata dar el nici macar nu a citit-o. In schimb are o super cultura generala, evident de la TV.
    3. microbist si terminat dupa masini.
    Puncte tari:
    - altruist, nu e deloc zgarcit si ar face orice pentru mine.
    Eu sunt Pesti (nu am nimic in comun cu zodia asta) si se zice ca o legatura intre Berbec si Peste e imposibila. Eu zic ca depinde de cum il inveti. Am observat ca atunci cand nu sunt siguri pe tine (ma refer la viitorul relatiei) se schimba. Devin morocanosi cand au senzatia ca au totul sub control. Eu am invatat asta si de fiecare data cand ma scoate din sarite ii propun o pauza... si lucrurile se schimba radical.
    In genere e un super om (poate the best din cati am cunoscut). Nu stiu ce sfaturi sa va dau, poate daca imi dati situatii concrete pot sa va ajut in masura in care am trecut si eu cu BERBECUL meu prin ele.
    Va pup!
  •  
    • 4132 mesaje
    3 Mai 2005, 10:30
    1 0
    cunosc un cuplu,ea racoaica ,el berbec sint impreuna de 20 ani au si copii .-complicat....
  •  
    • 1450 mesaje
    3 Mai 2005, 11:08
    0 0
    ei,asta-i secretul,zodiile de apa pentru berbeci si alte zodii capoase ca astia[ex:zodiile de aer].au ,frate,astia de apa o rabdare,ca treci marea cu ei de 100 de ori,inainte si inapoi.bine,si cand rabufnesc,ati vazut ce a facut apa in Banat!
  •  
    • 44 mesaje
    3 Mai 2005, 13:58
    0 0
    Ai dreptate. Stii si eu m-am gandit ca o sotie "berbeaca" l-ar domoli putin pe berbecul meu.
    Felul meu este : daca nu sant provocata nu provoc. Macin in "suc propiu" pana trece cumva. Problema este ca atunci cand se aduna! Berbecii nu prea lasa sa se adune, ceea ce este un lucru pozitiv pentru ei si vai de ceilalti cand aud gandurile lor "netrecute prin logica".
  •  
    • 44 mesaje
    3 Mai 2005, 14:46
    1 0
    Este "berbecul" vostru foarte legat de mama lui?
    Al meu ma calca in picioare pentru ea.

    pa,pa.
  •  
    • 32 mesaje
    3 Mai 2005, 14:51
    0 1
    Berbecul meu nu...
    Daca stau bine sa ma gandesc la inceput a fost o perioada in care ne cam ciondaneam pe tema MAMEI LUI. Cu argumente solide berbecul poate fi convins de orice... mai ales fara nervi!
  •  
    • 4132 mesaje
    3 Mai 2005, 16:52
    1 0
    MAMA ,este problema nr. 1 in acel cuplu pe care il cunosc.
  •  
    • 44 mesaje
    3 Mai 2005, 18:03
    0 0
    Fii atenta nu te lasa pacalita. Asa am crezut si eu la inceput pana acum doi ani cand fratele cel mai mare care locuia cu "mama soacra" (in casa lui) a murit subit si s-a pus problema unde o sa locuiasca (mama soacra), de atunci incolo.
    Sotia acestui frate a expediat-o urgent.
    Sotul meu mai are doua surori si un frate, toti mai in varsta, dar (sotul meu) nu concepe ca mama lui sa nu stea cu el!!!
    Eu nu concep sa stea cu noi. Punctul meu de vedere mi l-am exprimat fata de toti, inclusiv mamei lui, dar se pare ca sant ignorata total.
    Si de aici i s-a declansat partea explosiva, aroganta, violenta, abuziva, care probabil apartine zodiei sau celor 7 ani de acasa!!
    Mama lui a fost #1 pentru el intodeauna, dar nu am simtit atat de mult pana acum 2 ani, cand s-a pus problema sa se mute in casa noastra.
    Este asta un subiect de horoscop sau de mame soacre?? Scuze....dar cred ca are cateceva din amandoua subiectele.

    Ah iubesc acest site. Am nevoie de sfatul vostru.

    pa,pa.