dureri menstruale

  •  
    • 5609 mesaje
    2 Sep 2015, 10:09
    2 0
    amalia said:Nu am fost încă la ginecolog mai stau am așteptat 7 luni pot si de acum in colo nu cred că e ceva foarte grav să te doară în fiecare zi ovarele e normal nu?? Eu cred ca e normal pentru că m-am obișnuit cu durerea

     
    Nu poti neglija durerea aia, ca intr-o zi ti se poate intampla sa ti se sparga ovarul, chistul, trompa, oaresce este afectata inauntru inflamat si infectat,  sa faci septicemie, sau sa degenereze in cancer si sa mori din prostie.
    Crezi ca este chiar atat de mult pentru tine sa faci rost de bani pentru medic?
    Cum poti sa pui orice altceva prioritar in viata ta, si nu sanatatea ta?



  •  
    • 21 mesaje
    2 Sep 2015, 21:43
    0 0
    S-ar putea serena însă mi-e putin frica de ginecolog încă nu am spus că mi-a fost rusine să nu râdeți de mine sunt virgina încă si nu pot merge la ginecolog mi-e frica foarte tare daca pățesc ceva
  •  
    • 21 mesaje
    2 Sep 2015, 21:47
    0 0
    Sper să nu râdeți de mine că mai sunt prietenele mele rad si mă iau peste picior însă am o problema foarte gravă fac pe mine daca rad sau plâng foarte tare tuse sau stranut nu mai pot controla încerc din răsputeri si am asta de la 3 ani au trecut ani buni de atunci si nu s-a rezolvat problema iar la ginecolog nu am fost nici acum când voi merge va fi pentru prima oară
  •  
    • 21 mesaje
    2 Sep 2015, 21:49
    0 0
    Nu e vorba de bani ci de frica
  •  
    • 128 mesaje
    9 Sep 2015, 16:18
    1 0
    Buna ziua.Pentru dismenoree(dureri menstruale) va recomand un remediu natural cu efecte antiinflamatoare, antialgice, antispastice (combate spasmele musculaturii netede),hemostatice, de reducere a fluxului menstrual abundent, de echilibrare asupra producţiei de estrogeni şi progesteron.Capsulele Suport premenstrual se administreaza cate 1 capsulă de 3 ori pe zi, la 2 ore după masă. Dacă se doreşte un efect mai puternic se administrează câte 2 capsule de 3 ori pe zi.
    Se administrează cu 7-10 zile înainte de menstruaţie.
    În caz de ciclu abundent şi neregulat, se administrază pe parcursul întregii luni. Durata curei: 4-6 luni.
  •  
    • 1 mesaje
    5 Feb 2017, 23:28
    0 0
    Buna ziua am si eu o intrebare. Iau premstop si mam ingrasat. Inacelasi timp iau si fluxiv pt varice . Nu stiu care este problema. Am luat 2kg intro luna poate si mai multe 3
  •  
    • 2 mesaje
    20 Mar 2018, 14:19
    0 0
    Buna! Si eu iau premstop de aproape o luna. Am observat un apetit mai crescut. Mi a intarziat menstruatia si inca nu mi a venit,credeti ca este posibil ca premstop sa deregleze aparitia menstruatiei?
    Acest mesaj a fost editat de către Selena20: 20 Mar 2018, 14:19
  •  
    • 84 mesaje
    27 Mai 2020, 11:16
    0 0
    Buna, eu iti recomand sa nu neglijezi aceste dureri puternice. Trebuie neaparat sa gasesti un tratament pentru ele. Ti-l recomand pe dr. Silviu Istoc, un medic fff cunoscut in Romania care a ajutat numeroase paciente si de care am auzit numai cuvinte de lauda. La el merg de aproape 2 ani si sunt extrem de multumita. Fa-ti o consultatie la el. Sunt sigura ca te poate ajuta! Multa sanatate!
  •  
    • 53 mesaje
    15 Sep 2020, 19:41
    0 0
    in problemele legate de ciclu si de SPM solutia fitoterapeutica este piperul calugarului sau Vitex agnus castus, .medicii germani il recomanda de zeci de ani. ei au si un medicament din aceasta planta, se numeste Femicur si se gaseste in farmaciile din Romania

    http://plantamed.ro/femicur/