vreau sa scap de negi....va rog mult!!

  •  
    • 119 mesaje
    4 Iun 2005, 15:17
    3 13
    Am avut si eu mai demult negi pe mana.Am scapat de ei intr-o saptamana facand baie zi de zi intr-o piscina cu sulf si iod,fara sa stiu ca-mi trec.Nu mi-au ramas semne deloc.Eram in tabara la Caciulata.Am vazut ca exista in farmacii sapunuri cu sulf si iod.Incearca-le!
  •  
    • 12 mesaje
    15 Iul 2005, 21:57
    3 1
    sa nu radeti...mie mi-au trecut negii pt ca am lasat un catel sa mi-i linga.cica au ei ceva in saliva.(sfat de la tara, cica)la mine a mers. am incercat inainte cu acid, propolis nimic nu a mers
  •  
    • 32 mesaje
    15 Iul 2005, 23:29
    6 2
    Buna fetelor! multumesc mult de sfaturile foastre......am incercat cu nitrat de argint..nu a mers...apoi cu ulei de ricin ...nu a mers problema e ca io nici nu am rabdare.Asa ca am fost de mi-am cauterizat la medic ca nu ii mai suportam....vai si asa rau ma durutttt ..ca am avut si multi negi...si mi-a bagat anestezic sub fiecare......o fost criminal....da...bine ca a trecut....acum astept sa imi cada cojitele ce sau format.sper sa nu raman cu semne.va pupik
  •  
    • 370 mesaje
    18 Iul 2005, 20:44
    3 2
    buna!poti sa mai incerci, daca iti mai apar, sau mai ai probleme, o solutie pe care o poti procura de la farmacie...se numeste DUOFILM e super buna!!!am avut si eu cativa, mi-am dat cateva zile acopeream cu un plasture, si dupa aceea se desprindeau singuri!!
    bafta!!
  •  
    • 1 mesaje
    9 Iul 2008, 16:37
    14 1
    Cel mai bun remediu impotriva negilor este CLAVUSIN-ul.
    Va spun din proprie experienta ca m-am chinuit 2 ani de zile sa scap de negii de pe degete din jurul unghiilor de dimensiunea boabelor de mazare. Erau imensi si se transmisesera la toate degetele deoarece imi faceam manichiura – DECI NU VA FACETI MANICHIURA PANA NU SCAPATI DE NEGI! Erau de jur inprejurul unghiilor si erau imensi si urati si imposibil de scapat de ei. Am apelat si la cauterizare la sectia de dermatologie si m-am chinuit inca 4-6 luni as vindec ranile. De negi nu am sapat din pacate decat in proportie de 10% deoarece acestia au reaparut la scurt timp.
    Mi-am propus sa incerc cu Clavusin (solutie pentru bataturi) gandindu-ma ca principiul de actionare al acestei solutii poate avea efecte benefice si dupa o luna de zile am scapat COMPLET de negi. Acum pielea este sanatoasa si neteda si degetele mele arata absolut normal.
    Incercasem acelasi remediu si cu sora mea care avea cativa pe degete (insa nu in jurul unghiilor care sunt si mai greu de anihilat deoarece au radacinile pe sub unghii) si avusesem um succes total. Deci este testat pe negi FOARTE MARI SI FOARTE MULTI SI IN ZONE DIFICILE si a fos tun succes TOTAL. Am zis Doamne daca imi trece cu acest remediu o sa spun tuturor despre CLAVUSIN ca sa stie si as nu se chinuie cu alte tratamente.
    MOD DE ADMINISTRARE:
    Puneti solutie DOAR PE NEGI in fiecare seara – dupa baie ca as se moaie si sa se absoarba mai usor – timp de 3 zile. A 3-a zi curatati bine cu o forfecuta stratul de tesut mort. Chiar daca doare um pic cand curatati, nu va speriati. Smulgeti/scoateti tesutul mort usor cu forfecuta. Dupa aceasta aplicati iar timp de 3 zile solutia si curatati a 3-a zi. Daca se face rana nu va speriati asteptati o zi as se vindece si continuati tratamentul. ATENTIE ustura si doare dupa ce ati aplicat solutia deoarece aceasta arde tesutul si este un fenomen normal, dar merita efortul!!! In timp, veti vedea ca dedesupt va creste tesut sanatos si normal.
    ATENTIE dupa ce ati scapat de negi aruncati toate ustensilele folosite in proces pentru a nu risca reinfectarea cu acest virus ce provoaca negi.
    Va doresc mult succes si rabdare si mai ales incredere, are Dumnezeu grija de toate!
  •  
    • 1 mesaje
    5 Apr 2009, 21:58
    4 1
    si eu am avut 2 negi pe care i-am cauterizat. doare, dar poti sa suporti.
    nu iti recomand insa cauterizarea. mie mi-au disparut aia 2, dar au aparut alti 7. sunt foarte suparata de faza asta. de curand mi-a spus cineva care a avut negi ca si-a dat cu rostopasca (probabil ai auzit, e o planta, care daca o rupi are un lichid galben, o gasesti pe la tzara) persoanei respective i-au trecut negii si mi-a spus ca i-au aparut altii peste cativa ani si a scapat si de aia tot cu rostopasca
  •  
    • 750 mesaje
    6 Apr 2009, 08:03
    3 1
    dragele mele, eu am avut vreo 20 pe ambele palme. mie nu a vrut doctorul sa mi i cauterizeze pt ca aveam prea multi
    am incercat cu nitrat cu orice si nimk..eram toata o rana
    vreau sa va zic ca dupa atat chin am scapat de ei in 3 saptamani cu rostopasta vorbesc serios
    si nu mi a mai aparut nici unul
  •  
    • 15 mesaje
    6 Mai 2009, 18:35
    2 3
    hyy eu cred ca cel mai bine e ste chirurgical. Chestia cu cauterizatul nu este deloc buna. chirurgical este perfect. Eu mi'am scos asa o alunita de pe obraz si nu se vede deloc cicatricea. Ideea e ca e bine sa iti faci operatia la un plastician,nu la un dermatolog. Pupic
  •  
    • 1552 mesaje
    6 Mai 2009, 20:57
    2 0
    eu am scapat cu solutie DUOFILM
  •  
    • 138 mesaje
    6 Mai 2009, 22:12
    0 1
    Eu am avut 2 negi: unul mai mare, pe deget si unul mic in palma. La recomandarea medicului am folosit un gel numit "Verruca-removal gel". Cel mic mi-a disparut iar cel mare
    s-a micsorat. Iti recomand produsul!
  •  
    • 37 mesaje
    7 Mai 2009, 11:34
    1 3
    Eu am folosit un softlaser pentru a scapa de aceasta problema. este benefic pentru combaterea herpesului, a cicatricelor, negilor si a altor impuritati de acest gen. Magazinul de unde mi l-am comandat eu este acesta: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Softlaser-SL30 Daca va intereseaza mai multe informatii, il puteti accesa.
  •  
    • 2 mesaje
    15 Aug 2018, 10:04
    0 0
    brossi said:Cel mai bun remediu impotriva negilor este CLAVUSIN-ul.
    Va spun din proprie experienta ca m-am chinuit 2 ani de zile sa scap de negii de pe degete din jurul unghiilor de dimensiunea boabelor de mazare. Erau imensi si se transmisesera la toate degetele deoarece imi faceam manichiura – DECI NU VA FACETI MANICHIURA PANA NU SCAPATI DE NEGI! Erau de jur inprejurul unghiilor si erau imensi si urati si imposibil de scapat de ei. Am apelat si la cauterizare la sectia de dermatologie si m-am chinuit inca 4-6 luni as vindec ranile. De negi nu am sapat din pacate decat in proportie de 10% deoarece acestia au reaparut la scurt timp.
    Mi-am propus sa incerc cu Clavusin (solutie pentru bataturi) gandindu-ma ca principiul de actionare al acestei solutii poate avea efecte benefice si dupa o luna de zile am scapat COMPLET de negi. Acum pielea este sanatoasa si neteda si degetele mele arata absolut normal.
    Incercasem acelasi remediu si cu sora mea care avea cativa pe degete (insa nu in jurul unghiilor care sunt si mai greu de anihilat deoarece au radacinile pe sub unghii) si avusesem um succes total. Deci este testat pe negi FOARTE MARI SI FOARTE MULTI SI IN ZONE DIFICILE si a fos tun succes TOTAL. Am zis Doamne daca imi trece cu acest remediu o sa spun tuturor despre CLAVUSIN ca sa stie si as nu se chinuie cu alte tratamente.
    MOD DE ADMINISTRARE:
    Puneti solutie DOAR PE NEGI in fiecare seara – dupa baie ca as se moaie si sa se absoarba mai usor – timp de 3 zile. A 3-a zi curatati bine cu o forfecuta stratul de tesut mort. Chiar daca doare um pic cand curatati, nu va speriati. Smulgeti/scoateti tesutul mort usor cu forfecuta. Dupa aceasta aplicati iar timp de 3 zile solutia si curatati a 3-a zi. Daca se face rana nu va speriati asteptati o zi as se vindece si continuati tratamentul. ATENTIE ustura si doare dupa ce ati aplicat solutia deoarece aceasta arde tesutul si este un fenomen normal, dar merita efortul!!! In timp, veti vedea ca dedesupt va creste tesut sanatos si normal.
    ATENTIE dupa ce ati scapat de negi aruncati toate ustensilele folosite in proces pentru a nu risca reinfectarea cu acest virus ce provoaca negi.
    Va doresc mult succes si rabdare si mai ales incredere, are Dumnezeu grija de toate!

     

  •  
    • 2 mesaje
    15 Aug 2018, 10:06
    0 0
    Asa este cu clavusin am scapat. Multumesc din suflet am incercat vergis la recomandarea doctorului dar fara rezultat. M ai salvat. Recomand clavusin din toata inima
  •  
    • 37 mesaje
    3 Mai 2020, 22:22
    0 0
    V-as recomanda sa nu folositi "remedii" naturale si sa apelati la un dermatolog (https://www.dermatologiebaiamare.ro/)...cine stie cum se pot inmulti si doar mai rau va faceti 
  •  
    • 37 mesaje
    14 Iun 2020, 21:44
    0 1
    Eu cand am negi pe fata, merg la dermatolog, gen aici https://www.dermatologiebaiamare.ro/, pt ca nu imi risc tenul pentru ceva tehnici create in casa...