A alege sa dispari

  •  
    • 249 mesaje
    30 Iul 2015, 20:04
    0 0
    Nu mi-a venit alt titlu de subiect in minte! De ce zic ca aleg unii sa dispara. Acum 3 ani am intalnit intr-o excursie pe cineva care la vremea aia era insurat si caruia nu i-am dat atentie ,ce mie nu-mi place nu fac alteia. Anul asta pe la inceput m-a gasit pe facebook,intre timp a divortat si din vorba in vorba a dat de inteles ca ar vrea sa fie mai mult intre noi,insa el in BUcuresti eu in provincie. Am avut ceva retineri mai ales ca sunt 2 copii,partajul inca nu-l facuse si statea inca cu fosta pana se lamureau treburie.. Ma rog,am mai vorbit din cand in cand,doar pe facebook ca la telefon nu,dar fiind trecuta prin multe imi era greu sa-i cred dulcegariile,ca ae gandeste la mine,ca ii este dor etc. Dupa ultima discutie care a capatat si o tenta spre altceva si in care intr-un fel mi-a_ reprosat ca el a vrut mai mult da eu nu a ales sa dispara,si-a intrerupt contul si pauza. Si atunci stau si ma gandesc ca poate chiar am avut motive sa nu-l cred,vroia ca eu sa ma duc la el,m-a invitat sa plecam undeva la munte dar l-am refuzat,asa s-a nimerit ca in acel weekend sa muncesc,de obicei rar se intampla si a luat-o ca nu vreau. Bine ce spun eu e nimic,inteleg ca sunt unii care dispar intr-o relatie fiind,fara explicatii.
  •  
    • 495 mesaje
    30 Iul 2015, 20:53
    1 0
    Uita-l!!!!!
    Daca il interesai cu adevarat iti cerea numarul si vorbeati macar la telefon.Daca un barbat te vrea cu adevarat... nu dispare.
  •  
    • 507 mesaje
    30 Iul 2015, 22:15
    0 1
    Asa si? care-i problema? care este scopul acestui topic? Ce nu-ti este clar, oameni apar si dispar mereu, din cauze naturale sau accidental, asa e viata.
  •  
    • 249 mesaje
    30 Iul 2015, 22:38
    1 0
    Vera stiu ce zici,cand te vrea cu adevarat un barbat face orice,asta probabil vroia sa vada cat si cum mai poate aburi.
    Ideea topicului era ca da,oamenii apar si dispar dar asta arata lasitate,ok vezi ca nu-ti iese ramai prieten.
  •  
    • 742 mesaje
    31 Iul 2015, 01:29
    0 0
    Aici ai nota 10.o gindire limpede.
  •  
    • 10065 mesaje
    31 Iul 2015, 09:17
    0 0
    Sa nu te lasi Lauren, sa nu te lasi ...

    Apoi ce crede el, ca desdemona-i in palma ?

    Iote bre la el ... se mai si moftureste ...



  •  
    • 908 mesaje
    31 Iul 2015, 09:29
    2 0
    Lauren, omul nu are nici o vina
    cred ca s-a pricopsit cu o iubita afurisita si nu-l mai lasa sa stea la vrajeala pe net

    ...cata rautate !
  •  
    • 10065 mesaje
    31 Iul 2015, 09:34
    2 0
    zorro_ said:Lauren, omul nu are nici o vina
    cred ca s-a pricopsit cu o iubita afurisita si nu-l mai lasa sa stea la vrajeala pe net

    ...cata rautate !

     

    Sau il luara  nevasta-sa la intrebari, despre ce divort vorbeste ...

     


    Acu', iti inchizi contul sau chiar o sa te pasca divortul ...



    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 31 Iul 2015, 09:35
  •  
    • 249 mesaje
    31 Iul 2015, 10:10
    0 0
    Ce comic esti,Victor.
    Da,cine stie zoro,o fi aparut alta in peisaj cu care nu a trebuit sa-si bata prea tare capul,a tinut abureala.
  •  
    • 507 mesaje
    31 Iul 2015, 10:43
    1 1
    Toti barbatii (in afara de tatal tau) arunca unditza doar doar or prinde ceva de "facut", daca le iese, bine daca nu, mai incearca odata si tot asa pana se prinde o gasculitza. Gasculitza isi inchipuie ca o iubeste, se indragosteste si spera ca el va divortza si dupa 2 -3 intalniri infocate se confrunta cu raceala lui, cu plictiseala si se intreaba "oare ce s-a intamplat, unde am gresit, il vreau inapoi...".
    Cel mai probabil l-a prins nevasta-sa asa cum a spus Victor: vrei divort ? ia divortul si cara-te la noua cucerire...!
    Sau poate a murit.
  •  
    • 10065 mesaje
    31 Iul 2015, 10:48
    1 0
    Ce-ai avut si ce-ai pierdut, Lauren ?

    Din punctul meu de vedere ai avut nimic si ai pierdut tot.

    De ar fi inclinat carte o relatie in toate mintile, ti-ar fi dat teren, rabdarica si nu isterie , parerea mea.

    Las-o moarta de iti doresti mai mult decit craceala.

    Zic si io ...

  •  
    • 249 mesaje
    31 Iul 2015, 11:10
    0 0
    Victor inteleg ce zici,tocmai ca nu vreau doar distractie si de asta am fost reticienta.
    Cred ca am vrut sa si vad daca chiar vrea ceva serios si vad ca nu m-am inselat.Dupa cum zici si tu o relatie se construieste cu rabdare,mai ales cand stii ca ai anumite lucruri nerezolvat in viata ta dar ceri de la altul sa se implice iar tu mai putin,doar din vorbe care sunt egal cu 0.
    Teraxacus nu stiu daca o fi divortat sau nu,ce stiu de la el ca inca nu definitivase partajul,o chestie incurcata.
    Dar am vazut ca era una care ii dadea like-uri la tot,nu dadea nimeni si ea era prima,poate ptrr unele nu conteaza decat clipa si atat,nu se gandesc mai departe.
  •  
    • 8403 mesaje
    31 Iul 2015, 11:18
    2 0
    Lauren31 said:Victor inteleg ce zici,tocmai ca nu vreau doar distractie si de asta am fost reticienta.
    Cred ca am vrut sa si vad daca chiar vrea ceva serios si vad ca nu m-am inselat.Dupa cum zici si tu o relatie se construieste cu rabdare,mai ales cand stii ca ai anumite lucruri nerezolvat in viata ta dar ceri de la altul sa se implice iar tu mai putin,doar din vorbe care sunt egal cu 0.
    Teraxacus nu stiu daca o fi divortat sau nu,ce stiu de la el ca inca nu definitivase partajul,o chestie incurcata.
    Dar am vazut ca era una care ii dadea like-uri la tot,nu dadea nimeni si ea era prima,poate ptrr unele nu conteaza decat clipa si atat,nu se gandesc mai departe.

     
    in "Pe aripile vantului"  apare o vorba pe care o spune eroul principal:" femeile vad numai pana la altar".

    ei bine, daca ai avea in vedere faptul ca dupa altar nu a stiut sa isi respecte casnicia, ar trebui sa te intrebi, rational, in primul rand, daca tu posezi ceva care sa il faca pe el sa vada in relatia voastra ceva destul de pretios pentru a nu mai aparea episoade de genul acesta.
     
    Flerul meu spune ca nu merita sa mai stai macar sa iti pui intrebari in ceea ce il priveste.

    E vara, viata e frumoasa, tu esti pretioasa in primul rand, pentru tine insuti, asa ca.... 

  •  
    • 249 mesaje
    31 Iul 2015, 11:44
    1 0
    Scanteie ce frumos ai spus,mersi ptr cuvintele astea.
    Pai tocmai de asta am fost retinuta in a raspunde la ce vroia,ma gandeam ca daca el insurat fiind se dadea la mine si ma invita la cafele in excursie de ce s-ar schimba,poate si nevasta-sa o fi aflat cine stie ce,ca daca era dupa el nu cred ca divorta.
    Poate am eu asteptari mari de la oameni prea mici,vreau sa fie toti si sa comporte ok dar o sa raman cu vrutul.
  •  
    • 8403 mesaje
    31 Iul 2015, 13:02
    2 0
    Lauren31 said:Scanteie ce frumos ai spus,mersi ptr cuvintele astea.
    Pai tocmai de asta am fost retinuta in a raspunde la ce vroia,ma gandeam ca daca el insurat fiind se dadea la mine si ma invita la cafele in excursie de ce s-ar schimba,poate si nevasta-sa o fi aflat cine stie ce,ca daca era dupa el nu cred ca divorta.
    Poate am eu asteptari mari de la oameni prea mici,vreau sa fie toti si sa comporte ok dar o sa raman cu vrutul.

     
    Nu toti oamenii insurati care se indragostesc de altcineva sunt oameni mici. Nu poti sa stii ce este intr-o casnicie si nu ai dreptul de a judeca relatia dintre doi oameni. 

    Dar oamenii seriosi, inainte de a incepe o alta relatie o incheie civilizat pe aceea pe care o au.  

    Ori el iti mai poveste inca, dupa atata timp, de partaje si alte trestii

    ps- felicitari pentru luciditatea pe care o posezi.  

  •  
    • 249 mesaje
    31 Iul 2015, 13:32
    0 0
    Scanteie eu nu am judecat relatia lor,intr-un fel l-am apreciat ca nu a aruncat cu noroi in fosta.Ziceam asa in general ca am asteptari prea mari,referitor la disparut in ceata.
    Pai cand treci prin anumite experiente neplacute devii foarte lucid,filtrezi tot.
  •  
    • 908 mesaje
    31 Iul 2015, 14:28
    0 0
    Lauren31 said:
    Da,cine stie zoro,o fi aparut alta in peisaj cu care nu a trebuit sa-si bata prea tare capul,a tinut abureala.

     

    am impresia ca tie iti pare rau ca nu te-ai impiedicat la timpul potrivit

  •  
    • 249 mesaje
    31 Iul 2015, 15:09
    0 0
    Zoro daca vroiam sa ma impedic o faceam de acum 3 ani!
  •  
    • 8403 mesaje
    31 Iul 2015, 15:12
    1 0
    Lauren31 said:Scanteie eu nu am judecat relatia lor,intr-un fel l-am apreciat ca nu a aruncat cu noroi in fosta.Ziceam asa in general ca am asteptari prea mari,referitor la disparut in ceata.
    Pai cand treci prin anumite experiente neplacute devii foarte lucid,filtrezi tot.

    faptul ca nu a aruncat cu noroi in fosta nevasta nu inseamna neaparat ca e un om de calitate. 
    poate insemna faptul ca e constient ca daca ar face asta, l-ai privi ca pe un nesimtit care nu merita iubit. simplu. 

    in ceea ce priveste asteptarile tale, nu cred ca sunt prea mari. sunt normale. intr-o alta situatie, langa un alt om, ai fi avut parte de un alt gen de comportament de la celalalt, care nu te-ar fi lasat sa pierzi vremea cu astfel de intrebari.

    de aceea iti si spuneam ca e mai bine sa te bucuri de vara, sa iesi, sa cunosti oameni noi si sa lasi astfel de intrebari in spate. 
     

    Alege sa dispari tu, de data aceasta, din viata lui.
    Acest mesaj a fost editat de către scanteie: 31 Iul 2015, 15:14
  •  
    • 908 mesaje
    31 Iul 2015, 16:17
    0 0
    Lauren31 said:Zoro daca vroiam sa ma impedic o faceam de acum 3 ani!

     

    pai asta spuneam si eu...nu te-ai impiedicat si acum iti pare rau ca a disparut