sarcina

  •  
    • 2 mesaje
    25 Iul 2015, 11:36
    0 0
    Am facut testul acum 2zile,si a iesit negativ cred ca este xam devreme sa imi dea un raspuns! Si atunci de ce ma dor sani asa de tare?
  •  
    • 11561 mesaje
    26 Iul 2015, 08:39
    0 0
    tetrisman said:Am facut testul acum 2zile,si a iesit negativ cred ca este xam devreme sa imi dea un raspuns! Si atunci de ce ma dor sani asa de tare?

     Trebuie  "masati" , ai  lipsa!!!

  •  
    • 5609 mesaje
    30 Iul 2015, 15:56
    1 0
    tetrisman said:Buna ziua,sunt noua in acest grup!am si io o probl..ma dor sani de ceva zile si nu inteleg de ce ma tine asa mult!incercam de ceva timp sa facem un bebe dar pana acum nu a ajuns..ultimul act sexual l_am avut pe data de 12iulie..de e data de 17-18 au inceput durerile de sani,ii simt putin grei si putin umflati!nu prea mai am pofta de mancare sau daca vreau sa mananc..ma dezgusta aproape orice! posibil sa fiu insarcinata?nu vreau sa ma dezamagesc din nou!aduc la constiinta ca ciclul menstrual e pe data de 1 si mi se pare cam ciudat sa ma doara sani asa devreme,daca ar fi din cauza cilului menstrual,mi_am facut ieri un test si a iesit negativ..ast un rasp!va multumesc

     
    Tu ai venit cu pluta pe Dunare sau te-a nascut mama ta?
    Cum naiba sa faci un test de sarcina la cateva zile dupa sex cand nici macar o posibila sarcina nu se poate evidentia, cand inca ar putea fii in stare celulara?
     Daca ciclul tau a fost pe 1 iulie...urmatorul ar trebuii sa fie dupa 29-30iulie...iar un test de sracina trebuie facut DUPA data de 7 august, nu mai devreme, pentru ca va iesii negativ! 
    Durerile de sani apar de la modificarile hormonale si menstraule ale corpului tau, sanii uneori dor, alteori nu, ...chiar daca esti sau nu insarcinata.  

  •  
    • 199 mesaje
    16 Nov 2016, 09:21
    0 0

    Buna ziua! Pot fi semne ale unei sarcini, dar e prea devreme sa spunem asta. Daca menstruatia intarzie, este cazul sa va faceti griji, insa pana atunci asteptati fara sa va stresati. Daca vreti sa stati de vorba cu un medic sa va sfatuiasca si sa va explice procesul de ovulatie va recomand sa mergeti la dr Silviu Istoc, un medic foarte bun, care are rabdare cu pacientele si le explica foarte clar despre ce este vorba. Numai bine!

  •  
    16 Nov 2016, 22:53
    0 0
    tetrisman said:Buna ziua,sunt noua in acest grup!am si io o probl..ma dor sani de ceva zile si nu inteleg de ce ma tine asa mult!incercam de ceva timp sa facem un bebe dar pana acum nu a ajuns..ultimul act sexual l_am avut pe data de 12iulie..de e data de 17-18 au inceput durerile de sani,ii simt putin grei si putin umflati!nu prea mai am pofta de mancare sau daca vreau sa mananc..ma dezgusta aproape orice! posibil sa fiu insarcinata?nu vreau sa ma dezamagesc din nou!aduc la constiinta ca ciclul menstrual e pe data de 1 si mi se pare cam ciudat sa ma doara sani asa devreme,daca ar fi din cauza cilului menstrual,mi_am facut ieri un test si a iesit negativ..ast un rasp!va multumesc

     

  •  
    16 Nov 2016, 22:55
    0 0
    Suna-ti medicul de familie sau ginecologul. Daca testul e negativ, e extrem de putin probabil sa fii insarcinata.