Spune STOP caderii parului !!!

  •  
    • 6 mesaje
    13 Iul 2015, 12:40
    0 0
    heii dragilor , daca printre voi sunt oameni carora le cade parul sau au acnee , cosuri etc va rog sa imi dati  un mesaj pt a va spune cum puteti sa opriti caderea parului cu produse naturale !
  •  
    • 120 mesaje
    31 Iul 2015, 13:33
    0 0
    Eu am probleme cu căderea părului,am folosit placa si l-am ars dar m-am tuns,apoi o perioada scurta nu mi-a mai cazut parul. Mi-am mai intins doar bretonul cu placa iar acum imi cade tare părul. Ce metode naturiste ştiţi?
  •  
    • 12208 mesaje
    31 Iul 2015, 19:16
    0 0
    Simonelaaa said:Eu am probleme cu căderea părului,am folosit placa si l-am ars dar m-am tuns,apoi o perioada scurta nu mi-a mai cazut parul. Mi-am mai intins doar bretonul cu placa iar acum imi cade tare părul. Ce metode naturiste ştiţi?

     FOLOSESTE GAMA GEROVITAL , O GASESTI LA PLAFAR , SI LASA PLACA AIA ODATA !

  •  
    • 12208 mesaje
    31 Iul 2015, 19:43
    0 0
    Proprietatile si utilizarea tincturii de nuc
    Dupa fiecare spalare pe cap, se prepara un amestec format din 10-12 picaturi din tinctura din frunze de nuc si un litru de apa si se clateste parul cu ea apoi se maseaza bine pielea scalpului. Amestecul trebuie bine agitat inainte de folosire pntru a se dizolva tinctura de nuc care este foarte puternica. Dupa 8-10 clatiri cu aceasta solutie efectul va fi deja vizibil, firele de par vor fi mult mai ferme recapatandu-si vitalitatea si sanatatea, si veti observa ca parul nu mai cade. Un efect benefic suplimentar vizibil va fi ca si firele de par albe se vor mai inchide la culoare.
  •  
    • 12208 mesaje
    31 Iul 2015, 19:44
    0 0
    Efectul benefic al frunzelor de nuc asupra firelor de par se datoareaza substanțelor active pe care le acestea le conţin (uleiuri volatile, minerale, iuglona, tirozina), acestea regenerează părul şi îl ajuta să devină mai bogat şi mai sănătos. Deasemenea frunze de nuc contin o cantitate importanta de vitamina C care da stralucire parului, stralucire remarcata si de bunicii nostri care foloseau des acesta tinctura.
  •  
    • 120 mesaje
    31 Iul 2015, 20:27
    0 0
    Multumesc,o sa iau in considerare aceasta
  •  
    • 292 mesaje
    10 Aug 2015, 10:35
    0 0
    Eu folosesc acest produs si sunt foarte multumita de el : http://centruldepromotii.com/frumusete/hairmastic-s-2502/
  •  
    • 292 mesaje
    10 Aug 2015, 10:35
    0 0
    Eu folosesc acest produs si sunt foarte multumita de el : http://centruldepromotii.com/frumusete/hairmastic-s-2502/
  •  
    • 292 mesaje
    10 Aug 2015, 10:37
    0 0
    este destul de interesant produsul. Pretul este ok tinand cont ca am folosit multe alte produse mai scumpe care nu au avut efectul acestuia.
  •  
    • 5609 mesaje
    26 Aug 2015, 05:07
    0 0
    Nu trebuie sa te cramponezi de ideea ca nimeni nu mai face sapun cu pelin si nu mai ai cum sa-ti opresti caderea parului!

    Poti folosii o gramada de alte produse naturale sa-ti opresti caderea parului si sa-l vitalizezi, chiar schimbandu-i  textura daca este uscat din cauza vopselei sau varstei.
    O masca cu ulei cald de ricin, face minuni!
    Se tine 2-3 ceasuri pe cap, se spala normal cu sampon si se clateste cu otet de mere, ceai de frunza de nuc, sau simplu, conditioner si apa calduta.
    Mirosul otetului nu ramane in par, se evapora odata cu uscarea parului.
    Dupa masca cu ulei, parul, ramane lucios, moale si sanatos.

    Repeta tratamentul saptamanal sau la maxim 2 saptamani pentru o bucata de vreme (2-3 luni/an).

    De fapt, tratamentul cu ulei se poate face si cu ulei de masline,  ulei de avocado,cu ou batut sau maioneza, toate dau rezultate daca ai rabdare sa-l lasi macar 2 ore pe par, spalandu-l apoi cu apa calduta  si clatindu-l cu ce am mentionat mai sus.


     
  •  
    • 38 mesaje
    4 Nov 2015, 13:00
    0 0
    Daca se clateste cu otet dupa fiecare spalare zic unii ca s-ar intari radacina. Nu stiu, nu am incercat asa ceva.

  •  
    • 3 mesaje
    13 Nov 2015, 13:12
    0 0
    Cand am avut si eu probleme cu caderea parului, am comandat produse de subrina si fiole de la loreal prin siteul http://hypnoshop.ro/
  •  
    • 292 mesaje
    30 Nov 2015, 17:13
    0 0
    Cat pentru acnee am citit cateva chestii despre produsul manuka extra care conține miere manuca. Cica este o noua posibilitate pentru persoanele care vor sa scape de problemele acneeice
  •  
    • 2 mesaje
    9 Mar 2016, 10:50
    0 0
    Produse pentru stoparea caderii parului sunt multe, dar nu este de ajuns doar sa faci o cura cu un anumit produs pentru a opri in totalitate caderea parului. Toate au in compozitiei vitamine si minerale care ajuta, dar pe langa trebuie sa iti schimbi si stilul de viata. Nu e usor deloc.
  •  
    • 14 mesaje
    11 Mar 2016, 16:23
    0 0
    As vrea sa va recomand cu cea mai mare caldura clinica SHANTI BEAUTY CLINIC pentru a scapa de problemele cauzate de caderea parului!
    Cu trecerea timpului am inceput sa ma confruntat cu caderea parului. Am incercat tot felul de solutii dar fara rezultat. Am fost la Shanti Beauty Clinic, am vorbit cu domnul doctor El Shanti Abdel, si dansul mi-a recomadat mezoterapia pentru scalp, iar rezultatele au fost uluitoare chiar dupa prima sedinta. Aceasta terapie presupune injectarea in scalp a unor substante nutritive, viatmine si aminoacizi in scalp. Acestea ajuta laregenerarea parului.
    Rezultatele acestei terapii au fost fantastice, parul si-a revenit spectaculos dupa cateva sedinte am scapat de toate problemele pe care le aveam.
    Incercati, eu sunt extrem de multumita de rezultate! www.beautyclinic.ro
  •  
    • 18 mesaje
    9 Mai 2016, 10:06
    0 0
    Multa lume se plange ca ii cade parul si din cauza stresului. Nu stiu ce sa zic in legatura cu influenta stresului, dar orice e posibil.

  •  
    • 2 mesaje
    12 Mai 2016, 17:23
    0 0
    Cel mai bun remediu impotriva caderea parului este usturoiul.Pur si simplu,se taie capatul unui catel de usturoi(recomand usturoiul romanesc) si se freaca,usor,scalpul.Procedura se recomanda a fi facuta inainte de spalarea parului cu sampon-ideala ar fi folosirea samponului ptr, copii.Procedura aceasta ajuta la stoparea caderii in exces a firelor de par,normalizeaza ph-ul scalpului,regenereaza foliculii pilosi de pe scalp,previne ingrasarea scalpului. O amica de-a mea a folosit usturoiul,in urma caderii parului din cauza unei micoze;in doua saptamani,acolo unde avea gauri pe scalp,cam de marimea unor banuti,au inceput sa creasca fire de par,iar intr-o luna,aproape ca nu se mai vedeau gaurile.
  •  
    • 2 mesaje
    11 Ian 2017, 14:44
    0 0
    Despre caderea parului se poate citi si aici
    http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=110228&forum=5&start=40&nrpages=3
  •  
    • 2 mesaje
    9 Feb 2017, 10:38
    0 0
    Derminax a incercat cineva pentru a elimina acneea?
  •  
    • 13 mesaje
    15 Feb 2017, 15:04
    0 0
    danutzza1 said:Derminax a incercat cineva pentru a elimina acneea?

     Eu niciodata nu am avut probleme cu acneea, dar din pacate aceasta problema o are fiul meu. Am incercat o multime de produse si modalitati comerciale si naturale dar nu l-au ajutat cu nimic. Acum 2 luni de zile am stat de vorba la o gura de cafea cu colegele si prietena mea si din vorba in vorba una dintre fete a spus ca fiica ei a folosit produsul Derminax. Am comandat acest produs de pe site-ul http://www.derminax.ro/. Si asa a inceput fiul meu sa foloseasca acest produs. Primele efecte au fost vizibile deja dupa 2 saptamani. Nu-mi venea sa cred...... atat timp si bani pierduti, aruncati in mocirla, ca am pierdut speranta ca exista ceva ce ne va putea ajuta. Si totusi...... a venit si fericita zi ca pe fata fiului meu nu exista nici un punct negru, cos sau urme lasate de acnee. Intre timp am mai aflat ca exista un program de parteneriat care permite castigarea unor bani destul de semnificativi, prin afilierea la acesta si vanzarea si promovarea produselor de pe acest site. Derminax este unul dintre aceste produse si pot spune cu mana pe inima ca in afara de faptul ca mi-am slavat copilul de depresie acum castig si bani frumosi prin vanzarea si promovarea produselor de pe site-ul www.cashinpills.com. Sper ca ceea ce am scris sa fie o inspiratie pentru Dvs. atat in ceea ce priveste faptul ca exista un produs care te ajuta cu adevarat in lupta impotriva acneei cat si cu privire la posibilitatea de castig suplimentar semnificativ. Va doresc tuturor o zi buna, Monica