Help...va rog ceva sfaturi

  •  
    • 2 mesaje
    9 Iun 2015, 14:25
    0 0
    Buna ziua in primul rand.nu stiu daca am nimerit bine domeniul din forum dar sa speram ca e ok. Am un prieten destul de apropiat,ne cunoaștem de mici,si a ajuns la laudabila varsta de 22 de ani dar din pacate apa si sapunul nu ii sunt prieteni prea buni. Pentru mine e un subiect delicat,si nu l-am discutat niciodata cu el,desi in grupul nostru de prieteni toti am constatat ca nu simte ca ceilalti sunt deranjati de "aparitiile" lui. As vrea sa ii spun ce ma deranjeaza dar sincer mie rusine. Efectiv el se simte bine daca are hainele traspirate sau nespalate si parca nu simte ca pe ceilalti ii deranjează asta. Cativa dintre prieteni i-au spus acest lucru dar nimic nu s-a schimbat.este jenant sa ii spui la un om de 22 de ani "ia si te spala ca mirosi". dar totusi ceva idei pentru a o spune mai elegant si nu stiu care sa nu deranjeze atat de mult aveti? Astept cu nerabdare parerile voastre.
  •  
    • 7959 mesaje
    9 Iun 2015, 14:55
    0 0
    Ingriiid said:Buna ziua in primul rand.nu stiu daca am nimerit bine domeniul din forum dar sa speram ca e ok. Am un prieten destul de apropiat,ne cunoaștem de mici,si a ajuns la laudabila varsta de 22 de ani dar din pacate apa si sapunul nu ii sunt prieteni prea buni. Pentru mine e un subiect delicat,si nu l-am discutat niciodata cu el,desi in grupul nostru de prieteni toti am constatat ca nu simte ca ceilalti sunt deranjati de "aparitiile" lui. As vrea sa ii spun ce ma deranjeaza dar sincer mie rusine. Efectiv el se simte bine daca are hainele traspirate sau nespalate si parca nu simte ca pe ceilalti ii deranjează asta. Cativa dintre prieteni i-au spus acest lucru dar nimic nu s-a schimbat.este jenant sa ii spui la un om de 22 de ani "ia si te spala ca mirosi". dar totusi ceva idei pentru a o spune mai elegant si nu stiu care sa nu deranjeze atat de mult aveti? Astept cu nerabdare parerile voastre.

     Daca i s-a spus deja si n-a intrat in pamant de rusine, ce crezi ca mai ajuta?

    Sunteti prieteni, deci ii stiti data nasterii, nu? Faceti-i cadou acelasi lucru cu totii: sampon, gel de dus, sapun, balsam, uleiuri si creme de corp si detergent de rufe. Daca nici asta nu merge, dati-i un sut si indepartati-va de el!


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 9 Iun 2015, 14:56
  •  
    • 2 mesaje
    9 Iun 2015, 15:07
    0 0
    Nici vorba de rusine la el sau jena.
    Colac peste pupaza se mai si supara daca ii atragi atentia.Toti am incercat sa ii explicam niste chestii dar parca vorbim la pereti.El tot timpul gaseste o scuza.
    Este o chestie de educatie si nu prea in acelasi timp.totusi are 22 de ani deci nu tre sa vina mama sau tata sa te invete cum si cand sa te speli.
    Cat despre ideea cu gelul de dus ,samponul ca si cadouri am facut-o si pe asta..s-a amuzat si cam atat.
  •  
    • 7959 mesaje
    9 Iun 2015, 20:34
    0 0
    Ramane chestia cu sutul. Dar o lacuna in educatie este. Nu a fost invatat si nu se simte nici el. La varsta asta nu-ti mai spune mama sa te speli ca puti si deranjezi lumea.