Injectii buze

  •  
    • 20 mesaje
    3 Iun 2015, 15:12
    0 0
    Buna, ma gandesc de ceva timp sa imi injectez acid hialuronic in buze, dar dau atat peste cazuri frumoase, cat si peste cazuri neplacute. Am vazut cateva fete care si-au facut buzele la dr dobos si aratau super natural si frumos. As vrea sa stiu daca si-a mai facut cineva la dlui si ce imi recomanda, daca rezultatul rezista in timp, daca nu se lasa cumva sau nu mai este uniform...multumesc
  •  
    • 17 mesaje
    4 Sep 2015, 16:10
    0 0
    Buna, depinde foarte mult si de esteticianul la care mergi.  Eu am fost la dl dr Dobos, am deja aproape 2 ani de la interventie si totul arata foarte ok, iar in toata aceasta perioada nu am mai repetat procedura decat o singura data. Buzele mele s-au marit discret, natural. Depinde Iar dl dr e foarte de treaba si atent, chiar iti recomand. 
  •  
    • 7 mesaje
    29 Feb 2016, 15:49
    0 0
    Buna fetelor...Serios?in 2 zni ai repetat o singura data interventia?asta ce inseamna,ca ti ai pus cel putin 2 ml la inceput?Intreb si eu,e prea putin probabil sa tina atat.Ce subtanta ti a fost injectata?
  •  
    • 83 mesaje
    3 Mar 2016, 20:06
    0 0
    DR Calin Dobos - este cel mai bun Chirurg Plastician din Romania.

    Acest mesaj a fost editat de către 555_roxy_555: 3 Mar 2016, 20:11
  •  
    • 83 mesaje
    3 Mar 2016, 20:09
    0 0
    Permanenta substanței depinde la fiecare pacient in parte. Depinde de organism cât de repede il precedează. La mine spre exemplu Botox tine fix. 3 luni. La Prietenele mele - 5,6 la una si 8 luni.
  •  
    • 83 mesaje
    3 Mar 2016, 20:09
    0 0
    Deci depinde de medic si tehnica prin care injectează dar si de organismul fiecărui in parte
  •  
    • 83 mesaje
    3 Mar 2016, 20:12
    0 0
    http://unshowpacatos.a1.ro/subiectele-zilei/dorinele-aprinse-ale-celor-doua-surori-de-la-trupa-bambi-id10209.html
  •  
    • 83 mesaje
    3 Mar 2016, 20:13
    0 0
    https://facebook.com/DobosCalin
  •  
    • 5609 mesaje
    4 Mar 2016, 06:00
    0 0
    "Medicul stomatolog Călin Doboş, care a făcut o operaţie de liposucţie unei paciente care ulterior a decedat, nu are voie să părăsească localitatea şi este învinuit într-un dosar de cercetare penală pentru ucidere din culpă, dar şi pentru exercitarea unei profesii fără drept, a anunţat, marţi, prim-procurorul Parchetului de pe lângă Judecătoria Galaţi, Ionel Gâlcă.

    Călin Doboş este cercetat pentru două infracţiuni, respectiv ucidere din culpă şi exercitarea fără drept a unei profesii, infracţiune prevăzută în Codul Penal la art. 281, susţine procurorul Gâlcă, potrivit Agerpres"

    sursa:
    http://www.antena3.ro/actualitate/medicul-calin-dobos-a-carui-pacienta-a-murit-dupa-liposuctie-pus-sub-invinuire-203949.html

    Asta ca sa vedeti clar cu cine aveti de aface si cum va puneti sanatatea in pericol!

  •  
    • 83 mesaje
    4 Mar 2016, 14:31
    0 0
    Draga Maricone. "Cercetarea" si Incapatinarea ta m-au convins :
    Nu voi renunța niciodată sau schimba serviciile DR. CALIN DOBOS!!!
  •  
    • 5609 mesaje
    9 Mar 2016, 06:48
    0 0
    Documentati-va inainte sa va aruncati int-o operatie estetica, ca se si moare din asta, in special daca va dati pe mana unor medici ca cel mentionat mai jos:


    "Medicul stomatolog Călin Doboş, care a făcut o operaţie de liposucţie unei paciente care ulterior a DECEDAT, nu are voie să părăsească localitatea şi este învinuit într-un dosar de cercetare penală pentru ucidere din culpă, dar şi pentru exercitarea unei profesii fără drept, a anunţat, marţi, prim-procurorul Parchetului de pe lângă Judecătoria Galaţi, Ionel Gâlcă.

    Călin Doboş este cercetat pentru două infracţiuni, respectiv ucidere din culpă şi exercitarea fără drept a unei profesii, infracţiune prevăzută în Codul Penal la art. 281, susţine procurorul Gâlcă, potrivit Agerpres"....

    http://www.antena3.ro/actualitate/medicul-calin-dobos-a-carui-pacienta-a-murit-dupa-liposuctie-pus-sub-invinuire-203949.html
  •  
    • 83 mesaje
    7 Apr 2016, 18:29
    0 0
    http://adevarul.ro/locale/galati/Intorsaturaneasteptata-cazul-plasticianului-vedetelor-acuzat-ucidere-dinculpa-parchetul-fost-obligat-refaca-urmarirea-penala-1_5704e4d85ab6550cb8ad0054/index.html
  •  
    • 11 mesaje
    19 Apr 2016, 11:43
    0 0
    buna, eu am fost tot la dl dr. Ion Zegrea si pentru marirea buzelor si din nou am fost extrem de multumita! vi-l recomand cu mare caldura!
    o zi superba va urez, plina de frumusete!
  •  
    • 2 mesaje
    9 Mai 2016, 15:16
    0 0
    buna! eu mi-am marit de curand buzele la dr. Silvia Stanculescu Vasalos si nu puteam fi mai incantata de atat! va recomand si voua fetelor! sunt sigura ca nu veti regreta! 
  •  
    • 14 mesaje
    10 Mai 2016, 16:03
    0 0

    Buna fetelor
    Eu mi-am facut o marire de buze cu acid hialuronic la Shanti Beauty Clinic cu un produs elvetian numit Teosyal Kiss ce dureaza 9-12 luni. Sunt extrem de multumita . Incercati si voi si intrati pe www.beautyclinic.ro
  •  
    • 9 mesaje
    10 Aug 2016, 13:32
    0 0
    Eu mi-am injectat acid hialuronic la dr. Silvia Stanculescu, este un medic f bun, o recomand!
  •  
    • 20 mesaje
    9 Sep 2016, 12:31
    0 0
    Eu mi-am marit buzele la Dr. Silvia Stanculescu si sunt foarte multumita de rezultate! Este un medic foarte bun!
  •  
    • 14 mesaje
    29 Sep 2016, 11:50
    0 0
    Luna aceasta nu mi-am mai cumparat un ruj nou, asa cum obisnuiam de fiecare data cand luam salariul, ci mi-am indreptat atentia spre ceva inovator. Am zis sa-mi fac si eu o injectare in buze, pentru ca le aveam foarte subtiri, insa mi-a tot fost frica sa nu arat ca si cand as fi avut silicon in buze. Am gasit un super produs, mi l-a recomandat medicul – Teosyal. Chiar daca e mai scump, cu adevarat se merita pentru ca efectiv nu pare ca si cand mi-as fi pus ceva, desi volum exista, dar e foarte foarte natural, si daca apas pe buze volumul apoi revine la normal. Deja imi pot elimina din trusa de machiaj creionul pentru contur si gloss-ul, pentru ca nu mai am nevoie de produse auxiliare pentru un efect wow. 
  •  
    • 84 mesaje
    4 Ian 2019, 12:49
    0 0
    Este extrem de important ce filler alegi să-ți injectezi. Eu m-am documentat foarte mult inainte de a face acest pas pentru ca mi-era frica de un rezultat eșuat avand în vedere că sunt atâtea exemple de buze urât injectate. După o consultație cu esteticianul am căzut de comun acord să aleg Regenyal Idea, conținând cel mai pur acid hialuronic. Și chiar pot spune că am luat cea mai bună decizie. Rezultatul este cât se poate de natural și arată exact cum mi-am dorit. Recomand !!!