ajutor nu stiu ce e

  •  
    • 1 mesaje
    27 Mai 2015, 11:22
    0 0
    buna... luna trecuta mi-a venit ciclul menstrual pe 17 aprilie dupa asta in saptamana urmatoare am avut un contact sexual ne protejat dar cu ejaculare in exterior ... iar la o saptamana jumatate mi-au aparat usoare sangerari dar din ce in ce mai abundente cu cheaguri insa atat de abundente ca la cm cat sa umpi jumatate de tampon , dar mai mult cheaguri din ce in ce mai rosiatice..... iar acum au trecut 10 zile de cand trebuia sa imi vina cm si nu stiu de la ce e. eu am un ciclu menstrual neregulat de obicei , dar in ultima luna sunt foarte stresata ... mi-a-ti putea spune ce e ? (nu iau anticonceptionale)
  •  
    • 5609 mesaje
    27 Mai 2015, 12:13
    0 0
    cheitzaaa said:buna... luna trecuta mi-a venit ciclul menstrual pe 17 aprilie dupa asta in saptamana urmatoare am avut un contact sexual ne protejat dar cu ejaculare in exterior ... iar la o saptamana jumatate mi-au aparat usoare sangerari dar din ce in ce mai abundente cu cheaguri insa atat de abundente ca la cm cat sa umpi jumatate de tampon , dar mai mult cheaguri din ce in ce mai rosiatice..... iar acum au trecut 10 zile de cand trebuia sa imi vina cm si nu stiu de la ce e. eu am un ciclu menstrual neregulat de obicei , dar in ultima luna sunt foarte stresata ... mi-a-ti putea spune ce e ? (nu iau anticonceptionale)

     
    da, poate fii o posibila sarcina!
    Fa-ti un test de sarcina si vei vedea rezultatul!
    Posibil ca sangerarea a fost de fapt momentul cand s-a fixat sarcina.
    Normal este sa stii, ca sex neprotejat inseamna si sarcina neplanificata, mai ales cand este in perioada fertila (de ovulatie), si la tine, s-a cam intamplat taman in perioada aia.
     

  •  
    • 128 mesaje
    28 Mai 2015, 18:38
    0 0
    Buna ziua.Este indicat sa va faceti un test de sarcina.Pentru reechilibrare hormonala, reglarea ciclului menstrual va recomand capsulele Suport premenstrual in cure de 2-4 luni administrat pe tot parcursul lunii.Pentru stres se pot administra capsulele Confort emotional sau Antistres.Toate aceste remedii sunt din plante medicinale, cu efecte eficiente in tulburarile mentionate dar fara efecte adverse la administrarea corecta si compatibile cu alte tratamente administrate simultan.Multa sanatate!
  •  
    • 292 mesaje
    28 Mai 2015, 21:27
    0 0
    Cea mai rapida sursa va fi testul de sarcina sau un doctor .