Vreau sa invat sa croiesc la un curs de croitorie !

  •  
    23 Mar 2015, 13:06
    22 0
    Buna eu sint Georgy si iubesc croitoria ! De mica fac si desfac o gramada de lucrusoare unele imi ies altele...:( .....in ultimul timp as vrea sa fac ceva mai mult undeva unde sa si invat calumea cum sa fac un tipar nu asa sa ma joc din reviste ca na, nu prea merg la conformatia mea :) asa ca daca aveti un sfat....eu sint din Buc si as vrea aici nu in alt oras ...Merci pup , pup !
  •  
    • 292 mesaje
    23 Mar 2015, 19:36
    8 3
    Intereseaza-te la ateliere croitorie desi aici este c-am greu sa-ti duci meseria spre un drum stralucitor. Daca te-ai pricepe si la desen (schite) ai avea si mai multe sanse. BAFTA !
  •  
    • 5035 mesaje
    23 Mar 2015, 21:14
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    23 Mar 2015, 22:04
    19 0
    I_have_a_dream said:eu am facut cu Stefania Petrisor, caut-o pe FB. Daca nu reusesti, da-mi un MP sa-ti dau numarul ei. A fost instructiv si funny.
    Bafta!
     

     Multu ! Am cautat pe facebook acest curs si am gasit ,,loc de sezatoare ,, FB: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1652179015008922.1073741829.1637861006440723&type=3 

    Apoi eu stiu ceva mai mult chiar decat se face acolo si vreau un curs unde sa invat sa fac si tipare si daca se poate sa iau si un atestat ceva....si din ce am vazut nu e cazul sa o contactez....

     

     

  •  
    • 5609 mesaje
    24 Mar 2015, 00:29
    1 1
    cauta in cartea de telefoane sau pe internet...






     
    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 25 Mar 2015, 07:07
  •  
    • 1 mesaje
    24 Mar 2015, 11:16
    20 0
    Draga Georgy este de ajuns sa cauti pe google ceea ce iti doresti, e adevarat ca alternative bune nu sunt multe.
    Eu iti recomand un curs cu 80% practica in masina de cusut , diploma ANC de croitor imbracaminte dupa comanda si materialele de curs incluse. Costul pe ora de curs este 13 lei si numarul de ore 165 . O sa inveti ca o incepatoare desi cred ca nu este cazul sa faci pe masurile tale fusta, rochia, pantalonul, sacoul si camasa . Vad ca vrei sa inveti si ceva tipare asa ca la cursul asta inveti sa faci tipare pt toate cele 5 produse. Ca sa te convingi si mai bine scoala are si un canal de filme de la cursuri unde poti vedea exact ce fac atat la croitorie cat si la constructie de tipar sau design.
    Canal filme: https://www.youtube.com/channel/UCKWPxixIo57ebJuDQYVRDAg
    Pag de FB: https://www.facebook.com/www.institutuldemoda.ro
    Alegerea iti apartine si sper sa fie cea corecta si sa ne povestesti si noua ce inveti pe unde te vei duce
  •  
    • 5609 mesaje
    25 Mar 2015, 06:57
    5 3
    georgiana, am gasit pentru tine curs de moda si croitorie la o Universitate renumita,  din Bucuresti. Imagineaza-ti cum este sa iesi invatata de acolo si pe deasupra cu o diploma universitara in mana!

    - Universitatea Populară Ioan I. Dalles
     http://www.updalles.ro/cursuri/cursuri-profesionale/tehnologie-moda-croitorie/
    http://www.updalles.ro/contact/



    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 25 Mar 2015, 07:03
  •  
    25 Mar 2015, 11:01
    18 0
    Maricon said:georgiana, am gasit pentru tine curs de moda si croitorie la o Universitate renumita,  din Bucuresti. Imagineaza-ti cum este sa iesi invatata de acolo si pe deasupra cu o diploma universitara in mana!

    - Universitatea Populară Ioan I. Dalles
     http://www.updalles.ro/cursuri/cursuri-profesionale/tehnologie-moda-croitorie/
    http://www.updalles.ro/contact/


    maricon tu ai fost acolo ??!!! eu da sapt trecuta ...e jale, mai citeste si tu pe forumuri : http://www.studentie.ro/cariera/cursuri-perfectionare-i70/altele-c438/curs-design-vestimentar---universitatea-populara-ioan-i-dalles-id25785

    o sa merg la ucecom si la institutul asta de moda si ma decid eu unde o sa invat ce vreau....va rog daca vreti sa dati un sfat faceti din experienta nu ma mai trimiteti la toate magariile...

  •  
    • 5609 mesaje
    28 Mar 2015, 10:31
    4 4
    Georgyana draga, nici tu nu ai fost acolo, dar am vazut ca saptamana trecuta le-ai lasat feedback negativ pe pagina celor de la universitate!
    Pacat ca nu ti-ai schimbat ID-ul aici, ca sa nu se mai facea legatura!

    da, eu am auzit doar lucruri f bune de Universitatea aia din surse sigure. 
    Cam ce se scrie pe forumuri sunt "manipulari" si reviuri intentionat negative,  ca sa promoveze alte scoli mai slabe care nu au clientela. Tehnica de taran, pentru ca o scoala care se respecta isi face reclama platita la TV, ziare. reviste, samd




    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 28 Mar 2015, 10:38
  •  
    • 5035 mesaje
    29 Mar 2015, 20:22
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 29 Mar 2015, 20:23
  •  
    • 5035 mesaje
    29 Mar 2015, 21:07
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    1 Apr 2015, 10:05
    13 1
    stimata kati holmes sau coana mare maricon sau ce oi fi , poate esti barbat ca vad ca folosesti moaca alteia NU am precizat in ce calitate am fost la minunata universitate dalles de ,,studenta ,, sau sa imi iau banii dati indarat, deci o sa ii fac de kkt pe astia pe unde pot la ce mi-au facut.....in ceea ce te priveste am citit si eu ce imbecilitati debitezi peste tot bai vaca batrana de prin tarile calde, in consecinta pe mine si pe cele ca mine poti sa ne pupi in cur tu si cu celelalte imbecile cu mii de postari.....eu am pus o intrebare si atat si am primit numai raspunsuri de kkt cu mici exceptii culmea de la niste nesimtite care nu fac altceva decat sa steaaaaa ca vacile ziua lunga la tastatura. Puteti inchide jegul asta de forum ca nu face 2 lei gauriti daca cei ce raspund sunt niste nulitati de teapa voastra, gunoaie ordinare si jeguri umane, maaaarssss de aici !
  •  
    1 Apr 2015, 10:06
    6 1
    nu te kka pe tine sa raspunzi tu si vacile sterpe ca si tine

    Acest mesaj a fost editat de către georgy_ana_georgy: 1 Apr 2015, 10:08
  •  
    • 5575 mesaje
    1 Apr 2015, 11:17
    0 0
    I_have_a_dream said:eu am facut cu Stefania Petrisor, caut-o pe FB. Daca nu reusesti, da-mi un MP sa-ti dau numarul ei. A fost instructiv si funny.
    Bafta!
     

     

    imi povestesti si mie, te rog frumos (pe privat, daca vrei), cum a fost cursul? cat a durat, daca ti s-a parut folositor, de la ce stadiu ai plecat si cat ai reusit sa inveti din el? ce pret a avut, ce program ? ma gandesc ca in timpul liber sa merg la un astfel de curs, poate imi foloseste la ceva. multumesc frumos!

  •  
    • 5035 mesaje
    1 Apr 2015, 12:55
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5609 mesaje
    1 Apr 2015, 13:17
    2 3
    georgy_ana_georgy said:stimata kati holmes sau coana mare maricon sau ce oi fi , poate esti barbat ca vad ca folosesti moaca alteia NU am precizat in ce calitate am fost la minunata universitate dalles de ,,studenta ,, sau sa imi iau banii dati indarat, deci o sa ii fac de kkt pe astia pe unde pot la ce mi-au facut.....in ceea ce te priveste am citit si eu ce imbecilitati debitezi peste tot bai vaca batrana de prin tarile calde, in consecinta pe mine si pe cele ca mine poti sa ne pupi in cur tu si cu celelalte imbecile cu mii de postari.....eu am pus o intrebare si atat si am primit numai raspunsuri de kkt cu mici exceptii culmea de la niste nesimtite care nu fac altceva decat sa steaaaaa ca vacile ziua lunga la tastatura. Puteti inchide jegul asta de forum ca nu face 2 lei gauriti daca cei ce raspund sunt niste nulitati de teapa voastra, gunoaie ordinare si jeguri umane, maaaarssss de aici !

     
    Ma bucur ca-ti dai arama pe fata cand esti deconspirata!
    Scoala lui peste prajit la care-i faci tu reclama are deja o reputatie proasta, a pierdut clientela masiv si de aici disperarea lor sa va trimita  din astea analfabete ca tine,  sa puneti reclama pe forumuri de femei, asa-i? Cel putin asa reiese din ceea ce tu ai facut deja, sper ca PATROANA care te-a trimis este multumita de antireclama care tocmai i-ai facut-o!

    Habar nu au aia de la scoala lui peste cat  deserviciu le faceti prin vulgaritatile pe care le spuneti pe forumuri! Cine si-ar mai dorii sa vina acolo cand vad golance spurcate la gura care vin sa se dea in stamba pe forum... oare tot asa fac si la scoala aia? Sau poate acolo isi pun si poalele in cap?




  •  
    • 5609 mesaje
    1 Apr 2015, 13:21
    3 1
    georgy_ana_georgy said:nu te kka pe tine sa raspunzi tu si vacile sterpe ca si tine

     
    upsss, vezi k ti s-a umflat venele la gat, ai grija sa nu plesnesti de ciuda!  
     

  •  
    • 73 mesaje
    13 Apr 2015, 14:56
    1 1
    Croitoria este ca muzica ,nu este destul sa vrei ,musai traba sa ai cu CE. Sa canti ai nevoie de voce,sa croiesti ai nevoie de geometrie in spatiu si plana. Apoi mai trebuie multa munca si un dram de talent. Nu este tocmai simplu sa inbini geometria  cu culoare si forma. Croitoria este meserie si arta. Inainte vreme o croitoreasa invata trei ani apoi urmau Inca trei de ucenicie,dupa care erai sau nu croitoreasa. Cam trei ,patru la suta iesea Croitor(reasa)restul deveneau ansamblatori.
  •  
    • 5609 mesaje
    14 Apr 2015, 02:53
    2 1
    leleaMarie said:Croitoria este ca muzica ,nu este destul sa vrei ,musai traba sa ai cu CE. Sa canti ai nevoie de voce,sa croiesti ai nevoie de geometrie in spatiu si plana. Apoi mai trebuie multa munca si un dram de talent. Nu este tocmai simplu sa inbini geometria  cu culoare si forma. Croitoria este meserie si arta. Inainte vreme o croitoreasa invata trei ani apoi urmau Inca trei de ucenicie,dupa care erai sau nu croitoreasa. Cam trei ,patru la suta iesea Croitor(reasa)restul deveneau ansamblatori.

     
    deh, alte vremuri....
    acum, dupa 6 luni de curs, iesi cu Masterat in croitorie!


     


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 14 Apr 2015, 02:54
  •  
    • 73 mesaje
    14 Apr 2015, 22:22
    1 1
    Stau de 11' si incerc sa inteleg rostul unui masterat in croitorie,ce subiect poate fi atat de novator in croitorie pt a indreptatii emiterea unei diplome de masterat ? Recunosc ca inteleg ca sunt expirata si nu mai inteleg nimic !