cum ies petele de rugina

  •  
    • 193 mesaje
    11 Apr 2013, 14:46
    2 0
    Watashideea, îţi permiţi să iei fustă sau rochiţă pe tine? Azi dimineaţa mai avea un pic şi ningea!!! Deci, la fel am patit-o şi eu şi spre surprinderea mea acea parte care iniţial a fost albă cândva,a rămas tot aşa gri şi nu am reuşit cu nimic să o curat!
  •  
    • 2 mesaje
    4 Apr 2014, 12:54
    1 0
    diotima said:aveti idee cum sa scot niste mici ete de rugina de pe un pulover de bbc alb?am ibcercat cu clor, nimic, cu vanish, iar nimic...sau cu ce sa le acopar?

     

  •  
    • 2 mesaje
    4 Apr 2014, 12:57
    0 0
    ananekifor said:
    diotima said:aveti idee cum sa scot niste mici ete de rugina de pe un pulover de bbc alb?am ibcercat cu clor, nimic, cu vanish, iar nimic...sau cu ce sa le acopar?

     

     incerc cu  lamaie si vad daca au iesit .Raspund in cateva minute

  •  
    • 1787 mesaje
    4 Apr 2014, 18:42
    0 0
    Incearca otetul, e foarte eficient.
  •  
    • 9724 mesaje
    4 Apr 2014, 19:39
    2 0
    Daca petele sunt mai vechi, pui o picatura de clor, pe un betisor de-ala de urechi, apoi pui si o picatura de apa. Stergi usor cu betisorul, zona patata. Cand s-a curatat, clatesti cu apa. Testat, functioneaza perfect si nu lasa niciun fel de urma.
  •  
    3 Aug 2016, 12:04
    0 0
    cel mai bine ar fi sa va duceti la o curatatorie cu vechime...sa evitati curataroriile din mall sau cele noi pe piata pentru ca sunt stlabi pregatiti...acidul oxalic scoate petele de rugina dar este foarte toxic si este interzisa folosirea in spati inchise.Nu se gaseste in comert acid oxalic.
    petele de rugina nu sunt o problema pentru curatatoriile chimice.