Swarovski - cele mai proaste bijuterii

  •  
    • 2 mesaje
    17 Feb 2015, 20:45
    3 6
    Nu pot sa cred ca bijuteriile Swarovski sunt atat de proaste si ca am dat bani pe asa ceva :(

    Am cumarat anul trecut un set de cercei si pandativ, multumita de stralucirea lor la inceput, dupa 2-3 purtari au inceput sa devina verzi! wow poate ma plictiseam de cristalul oferit la inceput :) 

    Evident ca am fost sa reclam aceasta problema la swarovski. Dupa ce am fost la o reprezentanta locala swarovski, nu am rezolvat nimic, mi-au spus ca nu este vina lor ca produsul a capatat aceasta tenta si nu tine de service. Ok am mers mai departe, m-am adresat direct customer service swarowski si dupa ce am schimbat 10 mail-uri au decis ca produsele s-au degradat datorita factorilor externi, repet, au fost purtate de 2-3 ori, ! WTF - ca nu tine de ei acesta problema... WHAT>>>asta este ca si cum iti cumperi un televizor si imaginea se face verde dupa ce vezi 1-2 filme...iar service-ul iti spune ca nu este problema lor..ca vina este a ta ca te-ai uitat la televizor.

    now i’m convinced that means s.w.a.r.o.w.s.k.i. !!!!

    as vrea sa atsez si poze cu produsul sa vedeti, dar din pacate nu le pot posta

     



     
  •  
    • 189 mesaje
    16 Mar 2015, 11:12
    1 0
    Buna!

    imi pare rau pt problema intampinata de tine... si eu am o pereche de cercei cu pietre Swarovsky, cumparati din Paris la reprezentanta,dar la care am primit certificat de garantie si mi s-a spus sa evit contactul cu apa, sapun ..etc.... ai facut baie cu ei? ar putea fi o cauza.... in mod normal, nici macar un cristal banal de sticla, plastic, acril..nu si-ar schimba culoarea asa cum ai descris tu.
  •  
    • 5609 mesaje
    17 Mar 2015, 04:12
    4 1
    emuzmail said:Nu pot sa cred ca bijuteriile Swarovski sunt atat de proaste si ca am dat bani pe asa ceva

    Am cumarat anul trecut un set de cercei si pandativ, multumita de stralucirea lor la inceput, dupa 2-3 purtari au inceput sa devina verzi! wow poate ma plictiseam de cristalul oferit la inceput  

    Evident ca am fost sa reclam aceasta problema la swarovski. Dupa ce am fost la o reprezentanta locala swarovski, nu am rezolvat nimic, mi-au spus ca nu este vina lor ca produsul a capatat aceasta tenta si nu tine de service. Ok am mers mai departe, m-am adresat direct customer service swarowski si dupa ce am schimbat 10 mail-uri au decis ca produsele s-au degradat datorita factorilor externi, repet, au fost purtate de 2-3 ori, ! WTF - ca nu tine de ei acesta problema... WHAT>>>asta este ca si cum iti cumperi un televizor si imaginea se face verde dupa ce vezi 1-2 filme...iar service-ul iti spune ca nu este problema lor..ca vina este a ta ca te-ai uitat la televizor.

    now i’m convinced that means s.w.a.r.o.w.s.k.i. !!!!

    as vrea sa atsez si poze cu produsul sa vedeti, dar din pacate nu le pot posta

     

    Total gresit exprimarea ta, nu pietrele swarovski  sunt problema, ci calitatea proasta a bijuteriilor in care s-au montat cristalurile!

    Cristalele swarovski sunt niste pietere semipretioase care se monteaza pe bijuterii!

    Daca producatorul bijuteriilor este unul prost sau foloseste materiale de calitate inferioara in care monteaza cristalele, nu este vina cristalelor swarovski, ci este vina bijutierului care  confectioneaza prost.

    Trebuie sa intelegi ca nu marul este de vina ca s-a stricat dulceata, ci gospodina care nu a stiut sa faca dulceata! valabil si in cazul cristalelor!!!!
    Alea sunt niste pietre care se monteaza pe bijuterii. Depinde de cat de priceput este cel care le confectioneaza si  extrem de important: calitatea materialelor in care sunt montate aceste pietre pretioase sau semipretioase.

     

  •  
    • 292 mesaje
    18 Mar 2015, 16:24
    3 1
    Cristalele swarovski - toată aceasta minciuna este doar pentru a scoate bani multi pe un produs putin valoros - in multe cazuri acestea sunt fabricate in turcia unde aceste "CRISTALE" sunt vandute la "sac" cu 10 euro. In europa de 100 X mai multi bani se dau pe ele. In concluzie daca vrei cristale swarowski... mai bine dute in Turcia
  •  
    • 5609 mesaje
    19 Mar 2015, 00:01
    1 2
    Nu are importanta cine fabrica cristalele swarovski, ci cine le monteaza si mai ales pe ce fel de material le monteaza.
    Fata a explicat ca s-au inverzit si a dat vina pe cristale!
    Deci, nu cristalul s-a inverzit, ci materialul din care este confectionata bijuteria, material  in care s-a montat cristalul, care poate fii de aluminiu placat cu argintiu sau auriu, care purtat si in contact cu chimia corpului, a oxidat!
     Un cristal swarovski montat in argint sau aur arata diferit, se comporta diferit in contact cu pielea si categoric nu se inverzeste!


  •  
    • 40 mesaje
    12 Apr 2015, 23:33
    2 0
    Da, dar imi vine greu sa cred ca s-au inverzit niste produse cumparate dintr-un magazin Swarovski. Si ca au un customer service atat de prost. Eu as tine sa cred ca au fost cumparate dintr-unul din magazinele care se lauda cu pietre Swarovski dar ofera o calitate foarte proasta a produselor...
  •  
    • 5609 mesaje
    14 Apr 2015, 12:36
    0 2
    AlinaEma said:Da, dar imi vine greu sa cred ca s-au inverzit niste produse cumparate dintr-un magazin Swarovski. Si ca au un customer service atat de prost. Eu as tine sa cred ca au fost cumparate dintr-unul din magazinele care se lauda cu pietre Swarovski dar ofera o calitate foarte proasta a produselor...

     
    Magazinele au obligatia sa puna eticheta cu ce material este facuta bijuteria.
    Daca cumparai o bijuteri din aur sau argint cu piatra swarovski, te asigura ca nu inegrea, dar probabil ai cumparat cu un aluminiu spooit cu ecva aurit pe deasupra si la prima transpiratie, corpul tau a inverzit bijuteria.
    Nu-i vina magazinului sau a bijutierului, ci a ta, ca ai cumparat un gablontz, adica o tinichea cu cristal pe ea.
    Ce vina are biata piatra semipretioasa, ca tinicheaua s-a inverzit?
    Este vina ta ca nu ai vazut ce ai cumparat, sau te-ai zgarcit sa cumepri ceva ieftin fara sa intrebi ce material este.
     

  •  
    • 15 mesaje
    11 Mai 2015, 22:15
    1 2
    De obicei bijuteriile Swarovski nu sunt din argint 925 ci din amestecuri de aliaje de accea nu trebuie sa le uzi, sa te dai cu parfum cand ai un lant etc. Daca aveti placerea puteti vizita pagina mea de facebook ( puteti lasa comentarii si sa da-ti o nota paginii)si
    daca va place ma pu
    teti urmari ...'LIKE' la pagina. Va multumesc
    https://www.facebook.com/Haine.Accesorii.Galati?ref=hl
  •  
    • 2 mesaje
    18 Nov 2016, 21:26
    4 1
    Buna,

    Revin pe acest subiect si va spun ca bijuteriile sunt create chiar de Swarovski (cod produs 1055404) cu materiale "bine" alese de ei. Nesimtirea de a refuza schimbarea produsului sau restituirea banilor este chiar o problema la un brand cu un asa renume. Problema ramane in sarciana Swarovski atat timp cat eu nu m-am putut bucura de aceste celebre bijuterii.

    Sper sa nu luati aceasta tzeapa si voi! Swarovski este o tzeapa !
     
    Puteti vedea poze si certificatul de garantie: 

    https://www.flickr.com/photos/144970536@N08/?

    Acest mesaj a fost editat de către emuzmail: 18 Nov 2016, 21:27
  •  
    • 7 mesaje
    20 Nov 2016, 18:58
    2 2
    Imi plac cristalele SWAROWSKI INLOCUIESC DIAMANTELE 
  •  
    • 85 mesaje
    8 Ian 2017, 20:30
    2 1
    emuzmail said:Nu pot sa cred ca bijuteriile Swarovski sunt atat de proaste si ca am dat bani pe asa ceva

    Am cumarat anul trecut un set de cercei si pandativ, multumita de stralucirea lor la inceput, dupa 2-3 purtari au inceput sa devina verzi! wow poate ma plictiseam de cristalul oferit la inceput  

    Evident ca am fost sa reclam aceasta problema la swarovski. Dupa ce am fost la o reprezentanta locala swarovski, nu am rezolvat nimic, mi-au spus ca nu este vina lor ca produsul a capatat aceasta tenta si nu tine de service. Ok am mers mai departe, m-am adresat direct customer service swarowski si dupa ce am schimbat 10 mail-uri au decis ca produsele s-au degradat datorita factorilor externi, repet, au fost purtate de 2-3 ori, ! WTF - ca nu tine de ei acesta problema... WHAT>>>asta este ca si cum iti cumperi un televizor si imaginea se face verde dupa ce vezi 1-2 filme...iar service-ul iti spune ca nu este problema lor..ca vina este a ta ca te-ai uitat la televizor.

    now i’m convinced that means s.w.a.r.o.w.s.k.i. !!!!

    as vrea sa atsez si poze cu produsul sa vedeti, dar din pacate nu le pot posta

     



      reclama mare pentru nimic

     

  •  
    • 4 mesaje
    20 Ian 2017, 10:28
    0 0
    Daca vrei ceva clasic si durabil mai bine te reorientezi. Am mai vazut vreo doua persoane plangandu-se de Swarovski in diferinte contexte.
    Mai bine incerci ceva de la le`ador sau alte magazine mai mici, dar care au reputatie impecabila:
    https://www.leador.ro/butic/
     
  •  
    • 1 mesaje
    4 Apr 2017, 22:38
    0 0
    Swarovski sunt pentru evenimente obijnuite, pentru evenimente cu insemnatate maxima, diamantul este cel mai indicat. Eu va recomand magazinul Glamira de unde am cumpart un inel la pret bun si calitate ireprosabila. Atentie, la noi in tara au decat magazin online, adresa este www.glamira.ro
    Acest mesaj a fost editat de către Andi_28: 4 Apr 2017, 22:39
  •  
    • 41 mesaje
    6 Mai 2017, 22:05
    1 0
    sunt de acord cu voi
  •  
    • 16 mesaje
    14 Iul 2017, 15:00
    0 0
    Andi_28 said:Swarovski sunt pentru evenimente obijnuite, pentru evenimente cu insemnatate maxima, diamantul este cel mai indicat. Eu va recomand magazinul Glamira de unde am cumpart un inel la pret bun si calitate ireprosabila. Atentie, la noi in tara au decat magazin online, adresa este www.glamira.ro

     Perfect de acord

  •  
    • 1 mesaje
    26 Mar 2018, 10:51
    5 1
    Buna, am achizitionat si eu un inel Swarowski care a costat 150 EUR din reprezentanta de la Unirii si in 6 luni i-au cazut toate cristalele cat si materialul din care este facut s-a deteriorat considerabil. Avand garantie 2 ani m-am dus in reprezentanta din Mall Vitan pentru a solicita remedierea acestor defecte. Am fost intampinata de o domnisoara cu o atitudine foarte deplasata care mi-a spus pe scurt ca este doar vina mea ca inelul arata asa si ca mai mult ca sigur nu se va incadra in garantie. Intr-adevar am fost sunata dupa 2 zile ca nu se poate beneficia de garantie deoarece m-am spalat pe maini cu inelul pe mana si deci e vina mea....prin urmare chiar NU RECOMAND achizitionarea acestor produse fiind foarte scumpe in raport cu calitatea/durata lor de viata...iar deterioarea in cateva luni din cauza contactului minim cu apa mi se pare dovada clara a unui produs de o foarte proasta calitate....mai ales in raport cu pretul.
  •  
    • 1 mesaje
    4 Aug 2019, 12:19
    3 3

    "Cristalele swarovski sunt niste pietere semipretioase care se monteaza pe bijuterii!"

    Eronat! Cristalele Swarovski nu sunt pietre semipretioase, sunt cristale, adica sticla. Cristalele pot fi de buna calitate, sau fake. Swarovski sunt renumite ca fiind cristale de buna calitate, fabricate din sticla optica de puritate inalta.
    Ceea ce se discuta ca s-ar vinde la sac, in Turcia, sunt, desigur, fake-uri si nu se compara cu cele despre care vorbim noi.
    Din cate stiu eu, materialul folosit la fabricarea bijuteriilor Swarovski este fie inox de inalta calitate, fie argint rodiat, fie aur.Am un set cumparat din Germania, in urma cu vreo 12 ani. L-am purtat de l-au luat dracii. Este impecabil si acum. Nu s-a modificat nimic. Si m-am spalat cu el.


    Acest mesaj a fost editat de către Bea2000: 4 Aug 2019, 12:30