tratament varice

  •  
    • 2 mesaje
    6 Feb 2015, 00:20
    1 1

               buna fetelor! m-ar interesa daca stiti cumva vreun tratament pentru varice, naturist sau nu, care ar putea sa le vindece sau macar sa le amelioreze... nu sunt foarte mari dar ma deranjeaza si nu doar estetic...de citit am mai citit si eu pe net, am si aplicat cate ceva dar fara rezultate vizibile...

               daca cineva a obtinut rezultate, as vrea sa ne povesteasca si noua, pt ca sunt sigura ca multe femei se confrunta cu aceasta afectiune.... si de ce nu, daca a apelat la operatie, ce fel si la ce doctor....

    multa sanatate va doresc!

    multumesc, celor care au rabdare sa citeasca si sa si raspunda...

  •  
    • 12208 mesaje
    6 Feb 2015, 03:50
    0 2
    daiana_zeita said:

               buna fetelor! m-ar interesa daca stiti cumva vreun tratament pentru varice, naturist sau nu, care ar putea sa le vindece sau macar sa le amelioreze... nu sunt foarte mari dar ma deranjeaza si nu doar estetic...de citit am mai citit si eu pe net, am si aplicat cate ceva dar fara rezultate vizibile...

               daca cineva a obtinut rezultate, as vrea sa ne povesteasca si noua, pt ca sunt sigura ca multe femei se confrunta cu aceasta afectiune.... si de ce nu, daca a apelat la operatie, ce fel si la ce doctor....

    multa sanatate va doresc!

    multumesc, celor care au rabdare sa citeasca si sa si raspunda...

     venostim capsule si unguent , este destul de eficace se vad rezultatele dupa cel putin trei luni de cura ;citeste si tu ..http://vegis.ro/venostim-40cps-FMC016--p550011.html?gclid=CKyGtPuZzMMCFQiWtAodmSwA1g
     http://vegis.ro/AfiseazaProdus.jsp?pr_id=755337


    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 6 Feb 2015, 03:51
  •  
    • 2 mesaje
    8 Feb 2015, 00:30
    3 1
    multumesc gabriela, o sa incerc...
  •  
    • 495 mesaje
    8 Feb 2015, 13:19
    0 1
    Eu iti recomand sa incerci ulei de galbenele.Dar trebuie sa fie un produs natural si de buna calitate.
  •  
    • 12208 mesaje
    8 Feb 2015, 20:40
    0 1
    daiana_zeita said:multumesc gabriela, o sa incerc...

     Este cea mai buna combinatie de plante ce se afla pe piata la acest moment  , nu sunt substante chimice , de sinteza ...Conteaza un pic si miscarea moderata desigur , un regim fara sare si conservanti , cat mai multe alimente crude si seminte nuci etc ...Si o pozitie corecta , cu picioarele pe un suport mai inalt decat restul corpului!

  •  
    • 5 mesaje
    2 Apr 2015, 09:14
    0 1
    Incearca un curs de profilaxie cu Venostrong si Venostrong Gel, sunt special concepute pentru aceasta problema!

    https://visionmarket.ro/venostrong.php
    https://visionmarket.ro/venostrong-gel.php 
  •  
    • 1 mesaje
    5 Apr 2015, 21:15
    3 0
    Varicele sunt cauzate datorita circulatiei necorespunzatoare, sangele s-a ingrosat iar pereti vaselor sunt incarcati si incep sa se curbeze. Pentru a reusi sa scapi de aceste varice e nevoie sa incepi sa dai atentie la ceea ce mananci, iar un remediu foarte bun e sa consumi dimineata pe stomacul gol un catel de usturoi sau sa iti toci usturoiul si il amesteci cu miere. Ceea ce este foarte bine sa faci pentru a reusi sa le elimini definitiv incepe o detoxifiere a organismului.
  •  
    • 1 mesaje
    28 Sep 2015, 17:27
    0 2
    Buna ziua, pentru varice recomand ciorapi medicinali sau ciorapi compresivi. eu am achizitionat acum un an pentru mama mea si pot spune ca se vad rezultatele pentru ca aspectul inestetic dispare in timp ce se reface elasticitatea venelor. e mult mai ok decat interventia chirurgicala. noi am comandat de pe santebeautik.ro si recomand cu incredere pentru ca am primit produse de calitate.
  •  
    • 128 mesaje
    6 Oct 2015, 17:09
    2 2
    Buna ziua.Va recomand ceaiul Venotonic cate 3 cani de ceai pe zi, gelul Biovenal in aplicatii externe de 2-3 ori pe zi.Se poate asocia si capsulele Imunitate cu 7 ciuperci.Multa sanatate!
  •  
    • 21 mesaje
    20 Dec 2015, 21:36
    1 1
    Buna,

    Varicele sau venele varicoase reprezinte a afectiune vasculara care se datoreaza , in speta, alimentatie defectuase si a naturii profesionale.
    Daca aveti o profesie sau o meserie care solicita statul in picioare sau pe scaun mult timp vor trebui luate urmatoarele masuri:

    Persoanele care stau mult in picioare trebuie sa poarte ciorapi medicinali care ajuta circulatia de intoarcere a sangelui si sa- si aplice seara un unguent sau un gel indicat pentru aceasta afectiune.
    Cei care au o profesie care presupune munca de birou vor trebui sa-si srijine picioarele pe un suport inalt ,la nivelul bazinului.

    Este important sa se renunte la zahar, sa se consume multe fructe si legume.

    Cele mai eficiente plante sunt castanul, sulfina, extractul din samburi de struguri, hamamelis, ginkgo biloba etc.

    Pentru ca treatamentul sa aibe cele mai bune rezultate, se va apela la un medic cu competenta in fitoterapie sau un fitoterapeut.

    Adrian Udrea- fitoterapeut, nutritionist-Timisoara
    plantevindecatoare@gmail.com
    http://terapienaturala.blogspot.ro
  •  
    • 2 mesaje
    28 Ian 2016, 12:12
    1 5
    Buna,ai putea incerca interventia externa sau interna ( cu laser ) de la Dr.Calin Dobos.Am avut si eu probleme cu varicele si acum in sfarsit pot spune ca sunt multumita cu rezultatul. Am incercat interventia interna,cea cu laser si va recomand.