bronsita asmatica si oul de prepelita

  •  
    • 87 mesaje
    27 Ian 2015, 07:57
    0 0
    Eu va scriu o exper de a mea,ca restul despre efectele terapeutice ale oului de prepeliță găsiți pe net. Băiatul meu când avea 12 ani( acuma are 27), avea bronșită alergica. Toate tratam la alergologie cu medicamente si vaccin erau cam degeaba,noaptea se sufoca,plângea si eu cu el, ziua când mergeam la dr doar tusea puțin.I - am făcut o cura cu 120 de oua si de atunci până in ziua de azi nu a mai avut bronșită si nu s-a sufocat. Mai răcește ca toata lumea. Cele 120 de oua se iau crude,mai important egalbenusul,deci prima zi un gălbenuș,a doua zi doua,tot așa pana la 5, apoi merge cu 5 zilnic pana ajunge la totalul de 120. Eu le amestecam gălbenușurile intr- o ccănuța de cafea cu miere,dar se poate cu orice vreți si ar trebui pe stomacul gol,dar eu nu totdeauna ii dădeam dimineața si totuși a avut efect. Mai luam din când in când toată familia așa preventiv,pt imunitate,vitaminizare. Curele se fac primăvara si toamna. Si unii sportivi fac cura pt proteine,vitamine etc. Cei care aveți experiente asemănătoare scrieți si voi.
  •  
    • 128 mesaje
    27 Ian 2015, 16:16
    0 0
    Buna ziua.In bronsita astmatiforma se poate administra antibiotice naturale Biomicin sau Biomicin forte, in curede 2-3 saptamani.Sunt indicate inhalatiile cu inhalantul Hapciu de 2 ori pe zi, ceaiul Usurarea respiratiei si siropul Plantusin forte.Pentru un tratament complet si adecvat este indicat un consult la un cabinet de fitoterapie.Multa sanatate!
  •  
    • 87 mesaje
    28 Ian 2015, 13:00
    0 0
    Mulțumim,Medic.Fares! Cine s- a tratat cu oua de prepeliță ne spune si noua?